Z jakich zabiegów medycyny estetycznej można skorzystać latem?

Letnie miesiące to czas, kiedy to znaczna część powierzchni skóry wystawiana jest na działanie nadmiernego promieniowania słonecznego czy słonej wody. Nieprawidłowa pielęgnacja skóry w tym okresie może skończyć się przesuszeniem i pękaniem skóry oraz przyśpieszeniem procesu starzenia się komórek. Sucha i wiotka skóra z pewnością nie wygląda ładnie, ale nie jest to wyłącznie problem estetyczny. Zwiększa się ryzyko wystąpienia przebarwień i oparzeń. Chociaż latem lista dostępnych zabiegów medycyny estetycznej jest krótsza, to jednak nadal można liczyć na spory wybór. Na które zabiegi warto się zatem zdecydować?

Medycyna estetyczna

 

Jakie zabiegi kosmetyczne ma do zaoferowania medycyna estetyczna w okresie letnim?

Nie jest wcale prawdą, że latem należy zrezygnować z profesjonalnej pielęgnacji skóry i z zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną. Oczywiście z niektórymi z nich należy się wstrzymać do chłodniejszych miesięcy, ale na wiele zabiegów można sobie pozwolić także latem. W celu uzyskania znacznie młodziej wyglądającej twarzy i cery o wyrównanym kolorycie warto zdecydować się na Dermapen. Pulsujące igły tego urządzenia powodują mikrouszkodzenia w skórze, co stymuluje ją do zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny. Niezależnie od pory roku można zdecydować się na botoks, czyli zabieg wygładzający skórę i redukujący zmarszczki. Z kolei w celu nadania twarzy kształtu litery V warto zdecydować się na radiesse, czyli jeden z najbezpieczniejszych wypełniaczy. Świetną opcją będzie także wampirzy lifting, dzięki któremu można uzyskać promienną, gładką i jędrną skórę. Jako, że podczas zabiegu wykorzystuje się własne osocze bogatopłytkowe pacjenta, jest on całkowicie bezpieczny i niezwykle skuteczny. Latem można śmiało wykonać peeling PQ-Age i to bez obaw o fotouczulenie. Dzięki temu zabiegowi skóra staje się gładka i dobrze nawilżona, a przebarwienia znikają. Chociaż jest to intensywnie działający peeling, to jednak delikatny dla skóry i niepowodujący jej złuszczania.

 

Rewolucyjna metoda odmładzania bez użycia skalpela

Obecnie możliwe jest przeprowadzenie liftingu twarzy bezkrwawej operacji, ale za pomocą skoncentrowanej fali ultradźwiękowej. Jest to niezwykle skuteczny sposób na ujędrnienie skóry, co przekłada się na podniesienie owalu twarzy, przywrócenie młodzieńczego wyglądu i wygładzenie zmarszczek. Ultradźwięki docierają bardzo głęboko, gdyż aż do warstwy znajdującej się bezpośrednio pod skórą właściwą. Rezultat uzyskuje się od razu po wykonaniu zabiegu, ale najlepsze efekty widoczne są po kilku tygodniach i utrzymują się one przez co najmniej kilkanaście miesięcy. Są one trwałe i nie ma potrzeby powtarzania zabiegu, który jest bezinwazyjny i mało bolesny oraz niewymagający wcześniejszych przygotowań ani też niewyłączający z normalnego trybu życia. Lifting HIFU może być przeprowadzany u uosób ze wszystkimi rodzajami cery i stosowany zarówno na twarz, jak również na całe ciało. Metodę HIFU można zastosować nawet po innych zabiegach złuszczających oraz przy trądziku i w przypadku skóry opalonej. Pacjenci mogą liczyć na zmniejszenie wiotkości skóry, regenerację kolagenu, redukcję zmarszczek, poprawę elastyczności skóry, podniesienie brwi i tzw. chomików oraz na poprawę wyglądu szyi i owalu twarzy.

Bardzo ważne jest to, aby na zabieg HIFU wybrać się do renomowanego gabinetu typu Klinika Medycyny Estetycznej Medistica.com.pl. Urządzenie do emisji ultradźwięków musi być bowiem obsługiwane przez doświadczoną i wykwalifikowaną osobę, która prawidłowo dobierze wszystkie parametry do rodzaju miejsca poddawanego liftingowi. Wówczas zabieg będzie całkowicie bezpieczny i skuteczny. Nieumiejętne użycie urządzenia może bowiem skończyć się poparzeniem kości.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 60
Inne artykuły
Kosmetyki do twarzy z filtrem SPF. Jak ich używać, żeby chroniły Twoją skórę?
18
lip
Przyszło lato, a wraz z nim gorące, pełne słońca dni, które każdy z nas chce wykorzystać jak najlepiej. Chcemy spędzać czas na świeżym powietrzu, chcemy się opalać. Czy jednak dbamy odpowiednio o naszą skórę, której zbyt intensywne oddziaływanie promieni słonecznych może poważnie zaszkodzić?
czytaj
Lato w mieście - jak spędzić kulturalny weekend w Warszawie
05
lip
Spędzanie ciepłych dni w wielkomiejskiej atmosferze to bardzo ciekawy sposób na produktywne wykorzystanie wolnych dni. Warszawa oferuje mnóstwo kulturalnych atrakcji, z których wiele jest dostępnych wyłącznie latem, jak chociażby fortepianowe recitale w łazienkach Królewskich czy multimedialne pokazy w Parku Fontann czy Kino „pod chmurką”. Warto też wybrać się do muzeów, szczególnie w te dni, gdy wstęp do nich jest darmowy.
czytaj
Jak przygotować się na plażę?
27
cze
Kiedy żar leje się z nieba, nie ma lepszej formy wypoczynku jak relaks na plaży. Aby jednak był on w pełni bezpieczny i odbył się bez jakichkolwiek przeszkód, do wyjścia na plażę musimy się odpowiednio przygotować. Jak to zrobić?
czytaj

Opinie o Z jakich zabiegów medycyny estetycznej można skorzystać latem? Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do