Czy wiesz, że drugi najgłębszy basen świata jest w Polsce (w okolicach Warszawy)?

Marzysz o rozpoczęciu przygody z nurkowaniem? Szukasz bezpiecznych warunków do nauki, wykwalifikowanych instruktorów i pewnego sprzętu? To wszystko i znacznie więcej znajdziesz w Deepspot!


Źródło: deepspot.com

 

Deepspot jest obiektem, którego nie musimy przedstawiać miłośnikom nurkowania. To najnowocześniejszy i najgłębszy symulator warunków nurkowych w Europie! Obiekt działa od 2020 roku i jest otwarty zarówno dla osób początkujących, jak i nurków na różnych stopniach zaawansowania.

Odwiedzając Deepspot, możesz liczyć na perfekcyjnie czystą i przejrzystą wodę, profesjonalną opiekę wykwalifikowanych instruktorów oraz nowoczesny sprzęt.

Dowiedz się, co dokładnie oferuje basen nurkowy pod Warszawą!

 

Drugi najgłębszy basen świata jest w podwarszawskiej miejscowości Mszczonów

Centrum nurkowe Deepspot znajduje się w Mszczonowie. To niewielka miejscowość położona około 50 km pod Warszawą. Z Lotniska Chopina dojedziesz tutaj w ciągu około 35 minut, korzystając z wygodnej S8. Obiekt zapewnia obszerny, bezpłatny parking dla swoich gości. Na miejscu możesz również skorzystać z wyśmienitej restauracji, a nawet zdecydować się na nocleg w podwodnym pokoju.

Do niedawna Deepspot był najgłębszym basenem na świecie. W momencie otwarcia pobił o 3 metry rekord głębokości należący wcześniej do basenu Y-40 w Padwie. Basen nurkowy Deespot to 45 metrów i 45 centymetrów głębokości oraz 8 tysięcy metrów sześciennych wody. Te liczby naprawdę robią wrażenie, prawda?

W 2021 roku, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich otwarto Deep Dive Dubai – aktualnie najgłębszy basen świata.

Źródło: deepspot.com

 

Basen Deepspot był najgłębszym basenem na świecie do momentu pobicia rekordu przez Deep Dive Dubai

Deep Dive Dubai to basen o głębokości 60 metrów, w którym mieści się 14 tysięcy metrów sześciennych wody, czyli zawartość 6 basenów olimpijskich. Imponujące rozmiary to jednak nie wszystko!

Najgłębszy basen na świecie został zaprojektowany w taki sposób, by zagwarantować nurkom maksymalną ilość atrakcji. Na dnie basenu zrekonstruowano opuszczone, zalane miasto. Pod wodą znajdują się między innymi liczne budynki z umeblowanymi pokojami oraz samochód. Specjaliści wskazują, że konieczne jest wykonanie minimum kilku nurkowań, by móc dokładnie „zwiedzić” wszystko, co pod wodą oferuje Deep Dive Dubai.

Obiekt został dodatkowo wyposażony w najnowocześniejsze systemy monitorujące (aktywność nurków pod wodą jest rejestrowana przez 56 kamer), dzięki którym nurkowanie jest maksymalnie bezpieczne. Woda w Deep Dive Dubai ma stałą temperaturę około 30 stopni Celsjusza, a dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań filtrujących jest idealnie czysta i ma świetną wizurę.

Na rok 2023 zaplanowano otwarcie kolejnego gigantycznego obiektu do nurkowania. Basen Blue Abyss w Liverpoolu ma mieć głębokość 50 metrów.

 

Basen Deepspot – najgłębszy basen w Europie z wielostrefowym symulatorem warunków nurkowych

Do Dubaju trochę za daleko? Na szczęście najgłębszy basen w Polsce Deepspot jest jednocześnie najgłębszym i najnowocześniejszym wielostrefowym symulatorem warunków nurkowych w Europie. Oprócz imponujących rozmiarów basenu symulator zapewnia dodatkowe atrakcje dla nurków na różnych poziomach zaawansowania. Pod wodą znajduje się wrak łodzi oraz jaskinie, a także winda dla freediverów.

Woda ma przyjemną temperaturę około 32-34 stopni Celsjusza na każdej głębokości i jak już wspomniano wcześniej, jest perfekcyjnie czysta i przejrzysta. Podwodny tunel dla gości umożliwia osobom towarzyszącym nurkowi podziwianie jego poczynań pod wodą. To maksymalnie ekscytujące!

Tym, co decyduje o wyjątkowości obiektu, jest również profesjonalna kadra instruktorów. To doświadczeni i wysoko wykwalifikowani specjaliści, którzy uwielbiają to, co robią! Zarówno nurkowanie, jak i wprowadzanie w tajniki podwodnego świata adeptów sztuki nurkowania jest dla nich źródłem satysfakcji i motorem napędzającym do dalszego rozwoju.

Źródło: deepspot.com

 

Nurkowanie w basenie Deepsot jest wyjątkowo komfortowe

Instruktorzy Deepspot są odpowiedzialni zarówno za bezpieczeństwo nurków, jak i ich dobre samopoczucie. Bez względu na poziom umiejętności i wybraną technikę nurkowania, osoby odwiedzające Deepspot mogą liczyć na pełne wsparcie podczas całego pobytu w obiekcie, wypożyczenie nowoczesnego sprzętu nurkowego oraz niezbędne szkolenie teoretyczne i praktyczne.

Obiekt oferuje możliwość nurkowania dwoma technikami: scuba diving (nurkowanie z akwalungiem, który umożliwia oddychanie pod wodą i wykonywanie długich zanurzeń) oraz freediving (nurkowanie na zatrzymanym oddechu, które sporo osób porównuje do podwodnej medytacji). Obydwie formy eksplorowania podwodnego świata mają swoje zalety i gwarantują mnóstwo niezwykłych emocji.

 

Dodatkowa atrakcja – podwodny pokój!

Chcesz odwiedzić Deepspot i zostać na dłużej? Koniecznie sprawdź ofertę noclegową obiektu. Podwodny pokój z widokiem na wnętrze basenu, wygodne łóżko i prywatna łazienka to gwarancja efektywnego i wygodnego wypoczynku w absolutnie wyjątkowych warunkach. Na gości, którzy zdecydują się zostać w Deepspot na noc, rano będzie czekało sycące śniadanie.

Źródło: deepspot.com

 

Centrum nurkowe Deepspot wykonuje profesjonalne kursy nurkowe kończące się certyfikatami

Nurkowanie jest wciągające, a pierwsze zejście pod wodę często staje się początkiem pasji na całe życie. W Deepspot zadbano o to, by każda osoba, która poczuje do nurkowania „to coś”, mogła rozwinąć swoje umiejętności w ramach profesjonalnych kursów.

W ofercie Deepspot znajdziesz kursy dla freediverów i scuba diverów. To między innymi podstawowe kursy nurkowe (np. Deepspot Free 20 m, Deepspot Scuba 18 m) i kursy odświeżające wiedzę (Deepspot Scuba Refresh), jak i certyfikowane kursy OWD (pomyślne ukończenie Kursu nurkowania Open Water Diver uprawnia Cię do samodzielnego nurkowania w jeziorach i morzach świata) czy kursy specjalistyczne (np. Kurs Nitrox, Kurs Mniejsze Zużycie Tlenu).

Gotowy/a na przygodę życia? Sprawdź ofertę pakietów, wejściówek i voucherów do Deepspot i zrób sobie lub komuś wyjątkowy prezent! Nurkowanie jest aktywnością maksymalnie dostępną! Z atrakcji mogą skorzystać dzieci od 10. roku życia, młodzież i osoby dorosłe bez górnej granicy wieku. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Źródło: deepspot.com

Artykuł dodano:

Dodany przez:
Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 196
Inne artykuły
Farby do skóry: Personalizacja i Ochrona na Plaży
22
gru
Farby do skóry odporne na warunki atmosferyczne stanowią innowacyjne rozwiązanie dla miłośników plażowania, którzy pragną nadać swoim skórzanym akcesoriom wyjątkowego charakteru. Współczesne farby nie tylko umożliwiają zmianę koloru produktów skórzanych, ale także zapewniają ochronę przed szkodliwym działaniem słońca, wody morskiej i piasku.
czytaj
Inspiracje na wakacyjny wypoczynek w Chorwacji
17
gru
Coraz częściej słyszy się o wakacjach w Chorwacji. Z roku na rok popularność tego kierunku wakacyjnego rośnie. Planując wypoczynek w tym miejscu, warto dowiedzieć się, jak dobrze zaplanować swój urlop, gdzie jechać i jak spędzić czas wolny.
czytaj
Dlaczego warto wybrać się do SPA Kaszuby?
05
gru
W poszukiwaniu doskonałego odprężenia i relaksu w pięknym otoczeniu natury warto wybrać się na Kaszuby. To rejon Polski, który przyciąga przez cały rok, a liczne ośrodki wypoczynkowe, hotele czy centra SPA kuszą rozbudowaną ofertą. Profesjonalne strefy SPA gwarantują dostęp do takich atrakcji jak grota solna, sauna, jacuzzi, bania kaszubska, ale można również zdecydować się na profesjonalne usługi masażysty i kosmetyczki. Dzięki temu terapie lecznicze, rehabilitacyjne, jak i relaksacyjne w sercu Kaszub są bardzo przyjemne i przynoszą spodziewane efekty.
czytaj

Opinie o Czy wiesz, że drugi najgłębszy basen świata jest w Polsce (w okolicach Warszawy)? Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do