Wycieczka z Warszawy do Gdańska na weekend? Zaplanuj swoją podróż!

Nieustanne korki, stresująca praca, permanentny brak czasu dla siebie - życie w stolicy może być bardzo uciążliwe i męczące. Dlatego też wiele osób chętnie udaje się na weekendowe wycieczki, na których można, chociaż na chwilę zapomnieć o szarej codzienności. Jednym z ulubionych kierunków Warszawiaków jest Gdańsk, którego atutem jest nie tylko bliskość morza i dostęp do nadmorskiej plaży, ale również średniowieczne zabudowania. Planując podróż na trasie Warszawa-Gdańsk warto, chociażby na chwilę pochylić się nad wyborem najlepszego środka transportu.

Warszawa-Gdańsk

Podróż z Warszawy do Gdańska

Gdańsk jest oddalony od stolicy Polski o ok. 350 km, co przekłada się na ok. 4,30 - godzinną podróż samochodem. Nie tylko z powodu bardzo długiego czasu, ale również z powodu kwestii finansowych, najlepiej od razu porzucić myśl pokonania trasy Warszawa-Gdańsk samochodem. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług PKP InterCity. Nasz narodowy przewoźnik oferuje pokonanie odcinka na linii Warszawa-Gdańsk w zaledwie 2,46 h za pomocą niezwykle wygodnego pendolino, w którym można swobodnie korzystać z urządzeń elektronicznych. Oprócz czasu i komfortu podróży na korzyść pociągu działa również cena biletu. Jeśli z odpowiednim wyprzedzeniem zaplanujemy swoją podróż to, możemy liczyć na 10,20 lub 30% obniżkę ceny. Warto podkreślić, że podróż pociągiem na trasie Warszawa-Gdańsk, wygrywa w zestawieniu nawet z samolotem. Chociaż lot ze stolicy Polski do Gdańska trwa zaledwie godzinę, to ceny biletów są znacznie wyższe, a same połączenia - dużo rzadsze.

 

Weekend w Gdańsku - co można robić?

Osoby, które decydują się na podróż na linii Warszawa-Gdańsk, by odpocząć nie mogą wymarzyć sobie lepszego miejsca do zdystansowania się od zgiełku dużego miasta. Największym atutem Gdańska jest bliskość morza, którego widok na wiele osób działa bardzo kojąco i uspokajająco. Nie bez znaczenia przy tym jest to, że Gdańsk jest jednym z najbardziej zabytkowych miast w Polsce. Stolica województwa pomorskiego pełna jest: budowli gotyckich, renesansowych, manierystycznych i barokowych.

 

Najlepsze atrakcje turystyczne w Gdańsku

Wbrew temu, co może się wydawać sercem Gdańska nie jest nadmorska plaża, a śródmieście, które pełne jest przykuwających wzrok zabudowań. Podróżując pociągiem na trasie Warszawa-Gdańsk nie sposób nie zwrócić uwagi na imponujący gmach dworca głównego w Gdańsku. Budynek ten łączy ze sobą piękno renesansu z barokowymi dekorami. Warto podkreślić, że jest to budynek stosunkowo stary, ponieważ powstał w 1900 r.

Wielu turystom słusznie Gdańsk kojarzy się z narodzinami Narodowych Związków Zawodowych „Solidarność”, dlatego też odwiedzając stolicę Pomorza, obowiązkowo należy zwiedzić Europejskie Centrum Solidarności, które uznawane jest za współczesną wizytówkę miasta. W gmachu zlokalizowanym w sąsiedztwie Pomnika Stoczniowców, mieści się: ogród, biblioteka, archiwum, ośrodek edukacyjny, restauracja i imponująca wystawa, mieszcząca się aż w siedmiu salach.

Zwiedzając Gdańsk nie sposób przejść obojętnie obok zabudowań sakralnych. W stolicy Pomorza znajduje się m.in. kościół św. Katarzyny, w którego wieży można zobaczyć pierwszy na świecie zegar pulsarowy. Oprócz tego warto zwiedzić: średniowieczną Bazylikę św. Brygidy, gotycki kościół św. Jana i Bazylikę Mariacką.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 44
Inne artykuły
Co to jest zakwaszenie organizmu i jak z nim walczyć?
14
paź
Wypoczynek na plaży to także chęć prezentowania zdrowej i atrakcyjnie wyglądającej sylwetki. W niniejszym artykule przedstawiamy sposoby na zwalczenie jednej z bardzo niedobrych przypadłości - zakwaszenia organizmu. Aby zdrowo plażować - należy być zdrowym.
czytaj
Wczasy odchudzające - dowiedz się, czym są
04
paź
Z pewnością słyszałeś już o wielu metodach odchudzających. Różnego rodzaju diety, wysiłek fizyczny czy środki farmakologiczne. Nie zawsze są to jednak sposoby skuteczne lub przyjemne. Zatem jeżeli szukasz czegoś, co pozwoli ci szybko i efektownie schudnąć, sprawdź czym są wczasy odchudzające.
czytaj
Wakacje nad morzem - dlaczego warto zatrzymać się w apartamencie?
26
wrz
Wybierając się na urlop trudno nie zastanawiać się, co wpływa na to, że wyjazd będzie udany. Z pewnością będzie to pogoda, towarzystwo, cel podróży, a także rodzaj noclegu, na który się zdecydujemy. W kontekście ostatniego składnika podróżniczego sukcesu warto zauważyć, że coraz częstszym wyborem turystów stają się prywatne apartamenty. Dlaczego ta forma kwaterunku tak szybko zyskuje na popularności?
czytaj

Opinie o Wycieczka z Warszawy do Gdańska na weekend? Zaplanuj swoją podróż! Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do