Ślub nad morzem? W Polsce też zorganizujesz wesele jak z filmu

Uwielbiasz amerykańskie komedie romantyczne? Z pewnością nie jeden raz uroniłaś łezkę, kiedy film kończył się wyjątkowym ślubem na plaży - piękne plenery, kameralna atmosfera i Młodzi, którzy wyznają sobie miłość aż po grób... Obecnie również w Polsce można zorganizować wymarzony ślub w plenerze, w tym ślub nad morzem.

Ślub nad morzem

Polskie morze prezentuje się pięknie o każdej porze roku i powstaje coraz więcej domów weselnych czy lokali położonych blisko plaży, które organizują wesela plenerowe. (więcej przeczytasz w artykule Wesele w plenerze - najlepsze propozycje). Jednak nie tylko polskie morze jest dobrym miejscem na ślub. O czym warto pamiętać przy organizowaniu wesela nad morzem? Jakie jeszcze miejsca warto wybrać na ślub w plenerze?


Amerykańska moda podbija serca Polaków

Śluby w plenerze zyskują coraz większą popularność. Do niedawna Młodzi często decydowali się na wesela organizowane w ośrodkach położonych w pięknych miejscach, np. blisko plaży czy jeziora. Obecnie, coraz częściej można spotkać się z sytuacją, gdzie również sama uroczystość zaślubin jest organizowana w plenerze. W takim przypadku trzeba wszelkie szczegóły znacznie wcześniej ustalić z pracownikami Urzędu Stanu Cywilnego. Trzeba przy tym pamiętać, że jeżeli bierzemy ślub w plenerze, to należy się udać do USC właściwego dla miejsca, w jakim będzie odbywać się uroczystość, a nie dla swojego miejsca zamieszkania. Wszystkie inne formalności będą wyglądały tak samo, jak przy ślubie zawieranym w Urzędzie.

Warto też zwrócić uwagę na to, że miejsce, w jakim chcecie wziąć ślub powinno pozwalać na zachowanie uroczystej atmosfery, a także zapewniać bezpieczeństwo dla uczestników. Jeżeli urzędnik uzna, że dane miejsce nie spełnia formalnych wymogów, może odmówić udzielenia ślubu poza Urzędem stanu Cywilnego. Dlatego tak ważne jest rozeznanie się w lokalach weselnych w wybranej miejscowości oraz sprawdzenie, jakie warunki oferują osobą pragnącym powiedzieć sobie tak w plenerze oraz gościom weselnym.


Ślub w plenerze - jakie miejsce wybrać w Polsce?

Polska słynie z przepięknych plenerów. Praktycznie w każdym zakątku naszego kraju znajdzie się miejsce, w jakim można zorganizować magiczny ślub w plenerze. Z uwagi na romantyczną scenerię, bardzo popularne są śluby nad morzem. Zauważyli to przedsiębiorcy z branży weselnej. Według strony lokale-wesele.pl w samym Gdańsku oferuje się ponad 80 domów i sal weselnych. A przecież to tylko jedno miasto położone blisko morza… Do dyspozycji przyszłych nowożeńców pozostają również lokale w Sopocie i Gdyni, a także mniejszych miejscowościach nadmorskich, które oferują bardziej kameralną atmosferę. Dzięki tak dużemu wyborowi można wybrać lokal, który będzie w pełni odpowiadał na oczekiwania Młodych.

Jednak ślub nad morzem może okazać się poza zasięgiem finansowym wielu młodych osób, które planują się związać ze sobą na całe życie. Może to okazać się też trudne do zorganizowania ze względów logistycznych, np. goście nie będą mogli dojechać w wybrane przez Młodych miejsce. Czy wtedy trzeba rezygnować ze swoich marzeń o organizacji ślubu w plenerze? Oczywiście, że nie.

 

Szukaj umiejętnie

W Polsce jest wiele przepięknych miejsc, w jakich bez problemu można zorganizować ślub plenerowy. Wystarczy wspomnieć mazurskie czy kaszubskie jeziora, a także górskie krajobrazy. Dzięki stronom z listami ofert i zdjęciami miejsc na wesele, nie trzeba nawet ruszać się z domu, by przeprowadzić wstępną selekcję lokali. Z pomocą internetu bez większego problemu można znaleźć lokal odpowiadający wymaganiom Młodych nie tylko pod względem lokalizacji, ale także np. liczby gości czy możliwości zorganizowania noclegu na miejscu.

Po dokonaniu wyboru interesujących nas miejsc, najlepiej skontaktować się z właścicielami i omówić szczegóły usług, to zwykle umożliwia odrzucenie kolejnych ofert. Kiedy już zostanie nam kilka najbardziej odpowiadających nam lokali do wyboru, wybierzmy się z wizytą do tych miejsc - to powinno dać sposobność do dokonania ostatecznego wyboru.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 492
Inne artykuły
Złote Piaski dla studentów - tanie wakacje w Bułgarii
25
sie
Pachnąca płatkami róż Bułgaria to kwintesencja Bałkanów. Jest tutaj słońce, ciepłe morze ze złotymi plażami, znakomite jedzenie i wina, które ze swojego aromatu i smaku znane są już na całym świecie. Nic więc dziwnego, że do Bułgarii ściągają rodziny z dziećmi, które oczekują pewnej pogody i niskich cen, ale także studenci, którzy chcą wypocząć tanio, beztrosko i w bezpiecznym, niezwykle przyjaznym kraju.
czytaj
Podstawy nauki sportów wodnych
23
sie
Niektórych dyscyplin sportowych trudno nauczyć się w pojedynkę. Można do nich zaliczyć sporty wodne, niezwykle wymagające, zarówno pod względem umiejętności, jak i odwagi. Chcąc rozpocząć przygodę z nową formą aktywności fizycznej, warto zapisać się na kurs windsurfingu i kitesurfingu. Doświadczeni instruktorzy tych dyscyplin sportowych przekażą cenne wskazówki dotyczące techniki i sposobów sterowania sprzętem.
czytaj
Sesja ślubna nad morzem - poznaj najpiękniejsze miejsca
22
sie
Sesja ślubna nad morzem to obietnica wyjątkowych i romantycznych zdjęć. Jak się do niej przygotować i jakie miejsca wybrać, by jej efekty były prawdziwym spełnieniem marzeń?
czytaj

Opinie o Ślub nad morzem? W Polsce też zorganizujesz wesele jak z filmu Dodaj komentarz

#1
6 miesięcy temu
Trzeba przyznać autorowi tekstu rację że obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się śluby w romantycznej scenerii morskiej plaży. Wielokrotnie widziałem ślubne pary radośnie spacerujące o zachodzie słońca z fotografem. Sesje zdjęciowe dzięki takiemu urozmaiceniu są wyjątkowe i chyba najbardziej popularne na wybrzeżu.
Odpowiadasz do