Ślub nad morzem? W Polsce też zorganizujesz wesele jak z filmu

Uwielbiasz amerykańskie komedie romantyczne? Z pewnością nie jeden raz uroniłaś łezkę, kiedy film kończył się wyjątkowym ślubem na plaży - piękne plenery, kameralna atmosfera i Młodzi, którzy wyznają sobie miłość aż po grób... Obecnie również w Polsce można zorganizować wymarzony ślub w plenerze, w tym ślub nad morzem.

Ślub nad morzem

Polskie morze prezentuje się pięknie o każdej porze roku i powstaje coraz więcej domów weselnych czy lokali położonych blisko plaży, które organizują wesela plenerowe. (więcej przeczytasz w artykule Wesele w plenerze - najlepsze propozycje). Jednak nie tylko polskie morze jest dobrym miejscem na ślub. O czym warto pamiętać przy organizowaniu wesela nad morzem? Jakie jeszcze miejsca warto wybrać na ślub w plenerze?


Amerykańska moda podbija serca Polaków

Śluby w plenerze zyskują coraz większą popularność. Do niedawna Młodzi często decydowali się na wesela organizowane w ośrodkach położonych w pięknych miejscach, np. blisko plaży czy jeziora. Obecnie, coraz częściej można spotkać się z sytuacją, gdzie również sama uroczystość zaślubin jest organizowana w plenerze. W takim przypadku trzeba wszelkie szczegóły znacznie wcześniej ustalić z pracownikami Urzędu Stanu Cywilnego. Trzeba przy tym pamiętać, że jeżeli bierzemy ślub w plenerze, to należy się udać do USC właściwego dla miejsca, w jakim będzie odbywać się uroczystość, a nie dla swojego miejsca zamieszkania. Wszystkie inne formalności będą wyglądały tak samo, jak przy ślubie zawieranym w Urzędzie.

Warto też zwrócić uwagę na to, że miejsce, w jakim chcecie wziąć ślub powinno pozwalać na zachowanie uroczystej atmosfery, a także zapewniać bezpieczeństwo dla uczestników. Jeżeli urzędnik uzna, że dane miejsce nie spełnia formalnych wymogów, może odmówić udzielenia ślubu poza Urzędem stanu Cywilnego. Dlatego tak ważne jest rozeznanie się w lokalach weselnych w wybranej miejscowości oraz sprawdzenie, jakie warunki oferują osobą pragnącym powiedzieć sobie tak w plenerze oraz gościom weselnym.


Ślub w plenerze - jakie miejsce wybrać w Polsce?

Polska słynie z przepięknych plenerów. Praktycznie w każdym zakątku naszego kraju znajdzie się miejsce, w jakim można zorganizować magiczny ślub w plenerze. Z uwagi na romantyczną scenerię, bardzo popularne są śluby nad morzem. Zauważyli to przedsiębiorcy z branży weselnej. Według strony lokale-wesele.pl w samym Gdańsku oferuje się ponad 80 domów i sal weselnych. A przecież to tylko jedno miasto położone blisko morza… Do dyspozycji przyszłych nowożeńców pozostają również lokale w Sopocie i Gdyni, a także mniejszych miejscowościach nadmorskich, które oferują bardziej kameralną atmosferę. Dzięki tak dużemu wyborowi można wybrać lokal, który będzie w pełni odpowiadał na oczekiwania Młodych.

Jednak ślub nad morzem może okazać się poza zasięgiem finansowym wielu młodych osób, które planują się związać ze sobą na całe życie. Może to okazać się też trudne do zorganizowania ze względów logistycznych, np. goście nie będą mogli dojechać w wybrane przez Młodych miejsce. Czy wtedy trzeba rezygnować ze swoich marzeń o organizacji ślubu w plenerze? Oczywiście, że nie.

 

Szukaj umiejętnie

W Polsce jest wiele przepięknych miejsc, w jakich bez problemu można zorganizować ślub plenerowy. Wystarczy wspomnieć mazurskie czy kaszubskie jeziora, a także górskie krajobrazy. Dzięki stronom z listami ofert i zdjęciami miejsc na wesele, nie trzeba nawet ruszać się z domu, by przeprowadzić wstępną selekcję lokali. Z pomocą internetu bez większego problemu można znaleźć lokal odpowiadający wymaganiom Młodych nie tylko pod względem lokalizacji, ale także np. liczby gości czy możliwości zorganizowania noclegu na miejscu.

Po dokonaniu wyboru interesujących nas miejsc, najlepiej skontaktować się z właścicielami i omówić szczegóły usług, to zwykle umożliwia odrzucenie kolejnych ofert. Kiedy już zostanie nam kilka najbardziej odpowiadających nam lokali do wyboru, wybierzmy się z wizytą do tych miejsc - to powinno dać sposobność do dokonania ostatecznego wyboru.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 823
Inne artykuły
Pływając po wodach Adriatyku czyli wakacje w Chorwacji
07
mar
Polscy turyści kochają Chorwację. Uczucie to nie słabnie od lat, czego najlepszym dowodem są tak popularne ostatnio rejsy po Adriatyku. To ciekawa alternatywa dla tradycyjnych wczasów, a przy okazji sposób na przeżycie przygody. Rejsy w Chorwacji dają szansę opanowania podstaw żeglowania, poznania urokliwych zakątków kraju oraz swobodnego przemieszczania się jachtem pomiędzy portami.
czytaj
Wyjątkowa plaża w Krynicy Morskiej
03
mar
Plaża w Krynicy Morskiej potrafi zachwycić nawet te osoby, które miały okazję zwiedzić wiele innych tego typu miejsc. Co jednak warto dodatkowo zobaczyć, jeżeli już uda ci się nacieszyć urokami plażowania?
czytaj
Niedrogie wakacje za granicą – sprawdź gdzie możesz zaoszczędzić
28
lut
Pierwsze wakacje poza granicami Polski, wcale nie muszą być drogie. Można wybrać się na wakacje z biurem podróży lub zorganizować je na własną rękę. Wszystko zależy od Ciebie. Wczasy z biurem podróży na pewno są wygodniejsze, bo mniej stresujące, natomiast wakacje na które wybierasz się swoim autem pozwalają na zwiedzenie różnych ciekawych miejsc, mniej turystycznych. W tym roku na pierwszym miejscu najtańszych wakacji znajduje się Bułgaria, ale co jeszcze znajdziemy w ofercie?
czytaj

Opinie o Ślub nad morzem? W Polsce też zorganizujesz wesele jak z filmu Dodaj komentarz

#1
1 rok temu
Trzeba przyznać autorowi tekstu rację że obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się śluby w romantycznej scenerii morskiej plaży. Wielokrotnie widziałem ślubne pary radośnie spacerujące o zachodzie słońca z fotografem. Sesje zdjęciowe dzięki takiemu urozmaiceniu są wyjątkowe i chyba najbardziej popularne na wybrzeżu.
Odpowiadasz do