Kobiecie problemy intymne - jak sobie z nimi radzić?

Kobiety często doświadczają wielu infekcji intymnych. Niejednokrotnie przydarzają się im również bardziej poważne choroby układu rozrodczego. W jaki sposób można sprawdzić, co dokładnie nam dolega i jak sobie radzić z problemami intymnymi? O tym właśnie przeczytasz w poniższym artykule.

Jakie problemy intymne występują najczęściej?

Do najczęściej występujących problemów intymnych należy zaliczyć przede wszystkim różnego rodzaju infekcje intymne. Mogą one mieć podłoże grzybicze, bakteryjne i wirusowe. Do głównych objawów infekcji intymnych zalicza się przede wszystkim:

- pieczenie;

- świąd;

- swędzenie;

- ból;

- zaczerwienienie;

- upławy.

 

W zależności od tego, co jest przyczyną zakażenia intymnego, upławy mogą mieć różny wygląd. W przypadku infekcji grzybiczych upławy najczęściej są gęste i białe, mają serowatą konsystencję. W przypadku zakażeń bakteryjnych i wirusowych zmieniają się i mają kolor żółty lub brunatny i do tego nieprzyjemny zapach. Warto pamiętać, że wydzielina z pochwy, kiedy nie mamy zakażenia intymnego nie będzie miała zapachu, będzie bardziej elastyczna i lepka, a także będzie przeźroczysta lub lekko mlecznobiała, w zależności od tego, w jakim etapie cyklu jesteśmy.

Jak dbać o zdrowie intymne - poradnik dla kobiet

W celu poradzenia sobie z infekcją intymną czy też innym problemem związanym ze zdrowiem intymnym, w pierwszej kolejności należy udać się do lekarza ginekologa, który określi przyczynę złego stanu zdrowia. Lekarz może pobrać wymaz z pochwy i zlecić badanie cytologiczne. Kiedy już określi dokładnie przyczynę choroby, lekarz zaleca odpowiednie leki. Jednak same lekarstwa to nie wszystko. Warto o siebie dbać na co dzień. Pomocne w tym będą między innymi probiotyki z kwasem mlekowym, który dba o odpowiedni poziom pH pochwy i pozwala budować korzystną dla zdrowia kobiety florę bakteryjną. Istotna jest również prawidłowa higiena - dobrze dobrane kosmetyki, dokładne osuszanie się oraz noszenie przewiewnej bielizny. Więcej informacji na temat kobiecego zdrowia znajdziesz w serwisie kobiecosc.info.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 71
Inne artykuły
Jak zrobić manicure ombre na paznokciach domowym sposobem?
07
lis
Ombre już kilka lat temu na dobre zagościło w świecie mody. Najpierw delikatne cieniowania podziwialiśmy na włosach, a obecnie zachwycają również na paznokciach największych gwiazd. Kolorowe i piaszczyste plaże mogą stać się inspiracją do wykonania pomysłowych stylizacji na paznokciach. Wybierając się na plaże można zdecydować się zarówno na coś wyrazistego, np. egzotyczne palmy, delfiny, muszle, jak i na coś bardziej pastelowego. W tym przypadku polecamy manicure ombre, najnowszy krzyk mody, w którym słoneczne i plażowe barwy przenikają się stopniowo przechodząc jedna w drugą.
czytaj
Jak ograniczyć ilość odpadów trafiających każdego dnia do mórz i oceanów?
29
paź
Nowe dane pokazują jak dużo jednorazowych produktów plastikowych jest w powszechnym użyciu wśród mieszkańców Europy. Co więcej, z przeprowadzonych badań wynika jak w znacznym stopniu masowa produkcja plastiku przyczynia się do narastania problemu zanieczyszczenia mórz i oceanów.
czytaj
Jak zadbać o zdrowie intymne?
20
paź
Dbanie o zdrowie intymne jest bardzo ważne, ponieważ pozwala nie tylko uniknąć infekcji, ale również zapobiec złemu samopoczuciu. Wszelkie problemy intymne zawsze stwarzają duży dyskomfort, który może towarzyszyć kobiecie nawet przez cały dzień.
czytaj

Opinie o Kobiecie problemy intymne - jak sobie z nimi radzić? Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do