Kobiecie problemy intymne - jak sobie z nimi radzić?

Kobiety często doświadczają wielu infekcji intymnych. Niejednokrotnie przydarzają się im również bardziej poważne choroby układu rozrodczego. W jaki sposób można sprawdzić, co dokładnie nam dolega i jak sobie radzić z problemami intymnymi? O tym właśnie przeczytasz w poniższym artykule.

Jakie problemy intymne występują najczęściej?

Do najczęściej występujących problemów intymnych należy zaliczyć przede wszystkim różnego rodzaju infekcje intymne. Mogą one mieć podłoże grzybicze, bakteryjne i wirusowe. Do głównych objawów infekcji intymnych zalicza się przede wszystkim:

- pieczenie;

- świąd;

- swędzenie;

- ból;

- zaczerwienienie;

- upławy.

 

W zależności od tego, co jest przyczyną zakażenia intymnego, upławy mogą mieć różny wygląd. W przypadku infekcji grzybiczych upławy najczęściej są gęste i białe, mają serowatą konsystencję. W przypadku zakażeń bakteryjnych i wirusowych zmieniają się i mają kolor żółty lub brunatny i do tego nieprzyjemny zapach. Warto pamiętać, że wydzielina z pochwy, kiedy nie mamy zakażenia intymnego nie będzie miała zapachu, będzie bardziej elastyczna i lepka, a także będzie przeźroczysta lub lekko mlecznobiała, w zależności od tego, w jakim etapie cyklu jesteśmy.

Jak dbać o zdrowie intymne - poradnik dla kobiet

W celu poradzenia sobie z infekcją intymną czy też innym problemem związanym ze zdrowiem intymnym, w pierwszej kolejności należy udać się do lekarza ginekologa, który określi przyczynę złego stanu zdrowia. Lekarz może pobrać wymaz z pochwy i zlecić badanie cytologiczne. Kiedy już określi dokładnie przyczynę choroby, lekarz zaleca odpowiednie leki. Jednak same lekarstwa to nie wszystko. Warto o siebie dbać na co dzień. Pomocne w tym będą między innymi probiotyki z kwasem mlekowym, który dba o odpowiedni poziom pH pochwy i pozwala budować korzystną dla zdrowia kobiety florę bakteryjną. Istotna jest również prawidłowa higiena - dobrze dobrane kosmetyki, dokładne osuszanie się oraz noszenie przewiewnej bielizny. Więcej informacji na temat kobiecego zdrowia znajdziesz w serwisie kobiecosc.info.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 250
Inne artykuły
3 pomysły na egzotyczną podróż poślubną
11
sty
Podróż poślubna traktowana jest często przez nowożeńców, jako wynagrodzenie za stres, jaki musieli przeżywać, przygotowując się do ślubu i wesela. Warto więc zaplanować ją tak, by była dla nas wycieczką życia, które wspólnie zaczynamy wieść. Podpowiadamy, w jakie miejsca się wybrać, by podróż poślubną zapamiętać, jako egzotyczną przygodę.
czytaj
Sposoby na nawilżenie skóry
15
gru
Wybierając się na plażę warto zadbać o naszą skórę. Nawilżona skóra, nie tylko powoduje, że opalenizna ładniej wygląda na zdjęciach, ale przede wszystkim chroni skórę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Aby dobrze nawilżyć skórę, warto sięgnąć po kosmetyki m.in. z lanoliną. To składnik, który doskonale nawilża, ale także natłuszcza. Korzystnie zadziałają też maseczki z mango, kiwi lub selera. Warto pić 1,5-2 l wody dziennie oraz jeść duże ilości warzyw i owoców.
czytaj
Plażowicze mogą przesłać rozliczenie PIT 2017 z drugiego końca świata!
14
gru
Niezależnie od pory roku w Polsce, biura podróży oferują wyjazdy na rajskie plaże, gdzie w spokoju możemy zażywać słonecznych kąpieli i słuchać szumu fal. Wakacje pod palmami to propozycja, która spodoba się każdemu. Jednak plażowicze, podobnie jak pozostali podatnicy osiągający w ciągu roku podatkowego 2017 dochody, muszą złożyć w swoim urzędzie skarbowym rozliczenie PIT 2017 i odprowadzić należny podatek lub czekać na zwrot na wskazane konto bankowe nadpłaconej kwoty z urzędu skarbowego.
czytaj

Opinie o Kobiecie problemy intymne - jak sobie z nimi radzić? Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do