Kobiecie problemy intymne - jak sobie z nimi radzić?

Kobiety często doświadczają wielu infekcji intymnych. Niejednokrotnie przydarzają się im również bardziej poważne choroby układu rozrodczego. W jaki sposób można sprawdzić, co dokładnie nam dolega i jak sobie radzić z problemami intymnymi? O tym właśnie przeczytasz w poniższym artykule.

Jakie problemy intymne występują najczęściej?

Do najczęściej występujących problemów intymnych należy zaliczyć przede wszystkim różnego rodzaju infekcje intymne. Mogą one mieć podłoże grzybicze, bakteryjne i wirusowe. Do głównych objawów infekcji intymnych zalicza się przede wszystkim:

- pieczenie;

- świąd;

- swędzenie;

- ból;

- zaczerwienienie;

- upławy.

 

W zależności od tego, co jest przyczyną zakażenia intymnego, upławy mogą mieć różny wygląd. W przypadku infekcji grzybiczych upławy najczęściej są gęste i białe, mają serowatą konsystencję. W przypadku zakażeń bakteryjnych i wirusowych zmieniają się i mają kolor żółty lub brunatny i do tego nieprzyjemny zapach. Warto pamiętać, że wydzielina z pochwy, kiedy nie mamy zakażenia intymnego nie będzie miała zapachu, będzie bardziej elastyczna i lepka, a także będzie przeźroczysta lub lekko mlecznobiała, w zależności od tego, w jakim etapie cyklu jesteśmy.

Jak dbać o zdrowie intymne - poradnik dla kobiet

W celu poradzenia sobie z infekcją intymną czy też innym problemem związanym ze zdrowiem intymnym, w pierwszej kolejności należy udać się do lekarza ginekologa, który określi przyczynę złego stanu zdrowia. Lekarz może pobrać wymaz z pochwy i zlecić badanie cytologiczne. Kiedy już określi dokładnie przyczynę choroby, lekarz zaleca odpowiednie leki. Jednak same lekarstwa to nie wszystko. Warto o siebie dbać na co dzień. Pomocne w tym będą między innymi probiotyki z kwasem mlekowym, który dba o odpowiedni poziom pH pochwy i pozwala budować korzystną dla zdrowia kobiety florę bakteryjną. Istotna jest również prawidłowa higiena - dobrze dobrane kosmetyki, dokładne osuszanie się oraz noszenie przewiewnej bielizny. Więcej informacji na temat kobiecego zdrowia znajdziesz w serwisie kobiecosc.info.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 768
Inne artykuły
Złote Piaski dla studentów - tanie wakacje w Bułgarii
25
sie
Pachnąca płatkami róż Bułgaria to kwintesencja Bałkanów. Jest tutaj słońce, ciepłe morze ze złotymi plażami, znakomite jedzenie i wina, które ze swojego aromatu i smaku znane są już na całym świecie. Nic więc dziwnego, że do Bułgarii ściągają rodziny z dziećmi, które oczekują pewnej pogody i niskich cen, ale także studenci, którzy chcą wypocząć tanio, beztrosko i w bezpiecznym, niezwykle przyjaznym kraju.
czytaj
Podstawy nauki sportów wodnych
23
sie
Niektórych dyscyplin sportowych trudno nauczyć się w pojedynkę. Można do nich zaliczyć sporty wodne, niezwykle wymagające, zarówno pod względem umiejętności, jak i odwagi. Chcąc rozpocząć przygodę z nową formą aktywności fizycznej, warto zapisać się na kurs windsurfingu i kitesurfingu. Doświadczeni instruktorzy tych dyscyplin sportowych przekażą cenne wskazówki dotyczące techniki i sposobów sterowania sprzętem.
czytaj
Sesja ślubna nad morzem - poznaj najpiękniejsze miejsca
22
sie
Sesja ślubna nad morzem to obietnica wyjątkowych i romantycznych zdjęć. Jak się do niej przygotować i jakie miejsca wybrać, by jej efekty były prawdziwym spełnieniem marzeń?
czytaj

Opinie o Kobiecie problemy intymne - jak sobie z nimi radzić? Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do