Kilkudniowy wyjazd za granicę. Dlaczego nawet na bardzo krótką podróż warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Zagraniczne wyjazdy najczęściej planujemy od A do Z. Kupno biletów, rezerwacja noclegów, dodatkowe zakupy przed podróżą. Często zapominamy lub nie zdajemy sobie sprawy jak ważne jest również ubezpieczenie. Bywa i tak, że uznajemy je za zbyteczne, kiedy nasz wyjazd nie potrwa więcej niż 3-4 dni. Sprawdź, dlaczego podczas podróży warto być ubezpieczonym.

Wyjazd za granicę

 

Z ubezpieczeniem czy bez ubezpieczenia? 

Załóżmy, że udało nam się kupić bilety w okazyjnej cenie do Barcelony. Czterodniowy pobyt w słonecznej stolicy Hiszpanii. Nie planujemy uprawiać sportów, dlatego uznaliśmy, że nie potrzebujemy ubezpieczenia. Jednak podczas pobytu zdarza nam się niefortunny wypadek  i pilnie będziemy potrzebować interwencji lekarza. Na przykład skręcimy kostkę lub złamiemy nogę, schodząc ze schodów. Jeżeli się ubezpieczyliśmy, koszty leczenia pokryje ubezpieczyciel. Natomiast jeśli tego nie zrobiliśmy, kto zapłaci za niezbędną pomoc medyczną? Będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni i to niemałe pieniądze.

 

Spokojny urlop - cena za ubezpieczenie nie gra roli 

Cena, którą przyjdzie nam zapłacić za wykupienie ubezpieczenia jest bardzo niska w porównaniu do ogromnych kosztów  usług medycznych za granicą. Nigdy nie przewidzimy jak poważne konsekwencje może mieć wypadek. Wyobraźmy sobie, gdybyśmy musieli skorzystać  z transportu do kraju oraz zapewnić sobie asystę personelu medycznego. Koszty wzrastają już do kilku tysięcy złotych. Wypadek, gigantyczne ceny za usługi lekarskie, stres – to chyba nie najlepszy scenariusz na podróż.

 

Nawet na krótką podróż wybieramy ubezpieczenie!

Niezależnie jak krótki lub jak długi będzie nasz wyjazd, pamiętajmy, że w życiu nawet każda sekunda ma znaczenie. Zatem jeśli wybieramy się za granicę, postarajmy się o kartę EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego), której  wyrobienie uprawnia nas do korzystania z publicznej służby zdrowia, przy czym na zasadach kraju, w którym przebywamy. Jednak EKUZ to za mało, ponieważ karta nie obejmuje wszystkich usług, z których w razie wypadku musielibyśmy skorzystać, na przykład kosztów transportu lub akcji ratowniczej. 

 

EKUZ to nie wszystko

Poza wyrobieniem karty EKUZ, zaleca się wykupienie polisy turystycznej (np. w SIGNAL IDUNA Polska). Zdecydowanie warto wybrać ten droższy pakiet, dzięki któremu nie będziemy musieli martwić się o opłacenie pełnego leczenia oraz transportu medycznego. Oprócz ubezpieczenia od kosztów leczenia, Nieszczęśliwych Wypadków, możemy rozważyć także wykupienie polisy OC, na wypadek gdybyśmy to my spowodowali czyjeś nieszczęście. Dodatkowo możemy ubezpieczyć sprzęt, z którym podróżujemy na wypadek ewentualnej kradzieży. Pamiętajmy, że tylko z ubezpieczeniem nasza podróż będzie w pełni spokojna.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 481
Inne artykuły
Trendy medycyny estetycznej 2019
21
sty
Medycyna estetyczna to jednak z najprężniej rozwijających się dziedzin w segmencie urody. Co chwila pojawiają się coraz to nowsze, lepsze kuracje mające na celu poprawić wygląd naszej skóry, zniwelować oznaki starzenia czy też pomóc w odzyskaniu dawnego młodzieńczego blasku. Jakie zabiegi będą hitem w roku 2019?
czytaj
Ubezpieczenie turystyczne – ile kosztuje i co obejmuje?
13
sty
Długo wyczekiwany urlop zbliża się wielkimi krokami? W myślach wygrzewamy się już na pięknych plażach, żeglujemy lub wędrujemy po górach? Wspaniale, aczkolwiek przy organizacji wyjazdu należy wykazać się rozwagą i rozsądkiem. Istotną kwestią jest wykupienie ubezpieczenia turystycznego.
czytaj
Smog – cichy zabójca XXI wieku
06
sty
Z pewnością jesteś świadomy tego, że ten ciężki, gęsty obłok tuż nad miastem to nie mgła, lecz smog. Czy wiesz jednak, skąd się bierze i jakie konsekwencje niesie za sobą jego wdychanie? Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o smogu, by móc z nim skutecznie walczyć!
czytaj

Opinie o Kilkudniowy wyjazd za granicę. Dlaczego nawet na bardzo krótką podróż warto wykupić ubezpieczenie turystyczne? Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do