Kilkudniowy wyjazd za granicę. Dlaczego nawet na bardzo krótką podróż warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Zagraniczne wyjazdy najczęściej planujemy od A do Z. Kupno biletów, rezerwacja noclegów, dodatkowe zakupy przed podróżą. Często zapominamy lub nie zdajemy sobie sprawy jak ważne jest również ubezpieczenie. Bywa i tak, że uznajemy je za zbyteczne, kiedy nasz wyjazd nie potrwa więcej niż 3-4 dni. Sprawdź, dlaczego podczas podróży warto być ubezpieczonym.

Wyjazd za granicę

 

Z ubezpieczeniem czy bez ubezpieczenia? 

Załóżmy, że udało nam się kupić bilety w okazyjnej cenie do Barcelony. Czterodniowy pobyt w słonecznej stolicy Hiszpanii. Nie planujemy uprawiać sportów, dlatego uznaliśmy, że nie potrzebujemy ubezpieczenia. Jednak podczas pobytu zdarza nam się niefortunny wypadek  i pilnie będziemy potrzebować interwencji lekarza. Na przykład skręcimy kostkę lub złamiemy nogę, schodząc ze schodów. Jeżeli się ubezpieczyliśmy, koszty leczenia pokryje ubezpieczyciel. Natomiast jeśli tego nie zrobiliśmy, kto zapłaci za niezbędną pomoc medyczną? Będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni i to niemałe pieniądze.

 

Spokojny urlop - cena za ubezpieczenie nie gra roli 

Cena, którą przyjdzie nam zapłacić za wykupienie ubezpieczenia jest bardzo niska w porównaniu do ogromnych kosztów  usług medycznych za granicą. Nigdy nie przewidzimy jak poważne konsekwencje może mieć wypadek. Wyobraźmy sobie, gdybyśmy musieli skorzystać  z transportu do kraju oraz zapewnić sobie asystę personelu medycznego. Koszty wzrastają już do kilku tysięcy złotych. Wypadek, gigantyczne ceny za usługi lekarskie, stres – to chyba nie najlepszy scenariusz na podróż.

 

Nawet na krótką podróż wybieramy ubezpieczenie!

Niezależnie jak krótki lub jak długi będzie nasz wyjazd, pamiętajmy, że w życiu nawet każda sekunda ma znaczenie. Zatem jeśli wybieramy się za granicę, postarajmy się o kartę EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego), której  wyrobienie uprawnia nas do korzystania z publicznej służby zdrowia, przy czym na zasadach kraju, w którym przebywamy. Jednak EKUZ to za mało, ponieważ karta nie obejmuje wszystkich usług, z których w razie wypadku musielibyśmy skorzystać, na przykład kosztów transportu lub akcji ratowniczej. 

 

EKUZ to nie wszystko

Poza wyrobieniem karty EKUZ, zaleca się wykupienie polisy turystycznej (np. w SIGNAL IDUNA Polska). Zdecydowanie warto wybrać ten droższy pakiet, dzięki któremu nie będziemy musieli martwić się o opłacenie pełnego leczenia oraz transportu medycznego. Oprócz ubezpieczenia od kosztów leczenia, Nieszczęśliwych Wypadków, możemy rozważyć także wykupienie polisy OC, na wypadek gdybyśmy to my spowodowali czyjeś nieszczęście. Dodatkowo możemy ubezpieczyć sprzęt, z którym podróżujemy na wypadek ewentualnej kradzieży. Pamiętajmy, że tylko z ubezpieczeniem nasza podróż będzie w pełni spokojna.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 54
Inne artykuły
Planujesz wakacje? Sprawdź, gdzie taniej kupić walutę
17
kwi
Po wielu miesiącach ciężkiej pracy, wybierasz się wreszcie na upragniony urlop? Planujesz podróż do jednego ze słonecznych krajów, w którym obowiązuje waluta euro? Zanim spakujesz wszystkie walizki i udasz się w drogę na lotnisko, nie zapomnij wcześniej o zakupie waluty. Jest to niezbędne zwłaszcza w przypadku, kiedy kierujesz się w spokojne rejony Europy, położone z dala od cywilizacji. Wówczas problematyczne może okazać się opłacenie zakupów w sklepie za pomocą karty czy znalezienie bankomatu w najbliższej okolicy. Jeżeli natomiast nie posiadasz karty walutowej, wtedy twoje wakacyjne oszczędności pochłonie kwota automatycznego przewalutowania, którą naliczy bank. Dowiedz się więc, jak kupić euro po jak najkorzystniejszym kursie.
czytaj
Samolotem na majówkę? Sprawdź co możesz spakować do bagażu podręcznego!
18
mar
Majówka to wspaniała okazja do tego, by oderwać się od codzienności i pozwolić sobie na chwilę zapomnienia. Warto więc zaplanować ją od A do Z, aby uniknąć niemiłych niespodzianek i cieszyć się cudownymi chwilami z bliskimi. Planujesz wypoczynek pod palmami? A może na drugim końcu Polski? Gdziekolwiek lecisz, czeka Cię niezapomniana przygoda. Zanim jednak wsiądziesz do samolotu, zapoznaj się z zasadami, które obowiązują na lotnisku!
czytaj
Sesja ślubna w plenerze. Kilka kreatywnych pomysłów dla nowożeńców
05
mar
Zdjęcia ślubne to wspaniała pamiątka, która przez wiele lat będzie nam przypominała o najważniejszym dniu w życiu, naszym ślubie i weselu. Warto więc poświęcić szczególną uwagę nie tylko wyborowi fotografa, ale także odpowiedniemu zaplanowaniu oraz organizacji sesji plenerowej. Sesję zdjęciową w plenerze możemy wykonać zarówno w dniu naszego ślubu, jak i w innym, dogodnym dla nas momencie. Jakie miejsca warto wybrać na sesję plenerową i jak ją zaplanować w taki sposób, aby zdjęcia były wyjątkową i niepowtarzalną pamiątką?
czytaj

Opinie o Kilkudniowy wyjazd za granicę. Dlaczego nawet na bardzo krótką podróż warto wykupić ubezpieczenie turystyczne? Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do