Kilkudniowy wyjazd za granicę. Dlaczego nawet na bardzo krótką podróż warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Zagraniczne wyjazdy najczęściej planujemy od A do Z. Kupno biletów, rezerwacja noclegów, dodatkowe zakupy przed podróżą. Często zapominamy lub nie zdajemy sobie sprawy jak ważne jest również ubezpieczenie. Bywa i tak, że uznajemy je za zbyteczne, kiedy nasz wyjazd nie potrwa więcej niż 3-4 dni. Sprawdź, dlaczego podczas podróży warto być ubezpieczonym.

Wyjazd za granicę

 

Z ubezpieczeniem czy bez ubezpieczenia? 

Załóżmy, że udało nam się kupić bilety w okazyjnej cenie do Barcelony. Czterodniowy pobyt w słonecznej stolicy Hiszpanii. Nie planujemy uprawiać sportów, dlatego uznaliśmy, że nie potrzebujemy ubezpieczenia. Jednak podczas pobytu zdarza nam się niefortunny wypadek  i pilnie będziemy potrzebować interwencji lekarza. Na przykład skręcimy kostkę lub złamiemy nogę, schodząc ze schodów. Jeżeli się ubezpieczyliśmy, koszty leczenia pokryje ubezpieczyciel. Natomiast jeśli tego nie zrobiliśmy, kto zapłaci za niezbędną pomoc medyczną? Będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni i to niemałe pieniądze.

 

Spokojny urlop - cena za ubezpieczenie nie gra roli 

Cena, którą przyjdzie nam zapłacić za wykupienie ubezpieczenia jest bardzo niska w porównaniu do ogromnych kosztów  usług medycznych za granicą. Nigdy nie przewidzimy jak poważne konsekwencje może mieć wypadek. Wyobraźmy sobie, gdybyśmy musieli skorzystać  z transportu do kraju oraz zapewnić sobie asystę personelu medycznego. Koszty wzrastają już do kilku tysięcy złotych. Wypadek, gigantyczne ceny za usługi lekarskie, stres – to chyba nie najlepszy scenariusz na podróż.

 

Nawet na krótką podróż wybieramy ubezpieczenie!

Niezależnie jak krótki lub jak długi będzie nasz wyjazd, pamiętajmy, że w życiu nawet każda sekunda ma znaczenie. Zatem jeśli wybieramy się za granicę, postarajmy się o kartę EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego), której  wyrobienie uprawnia nas do korzystania z publicznej służby zdrowia, przy czym na zasadach kraju, w którym przebywamy. Jednak EKUZ to za mało, ponieważ karta nie obejmuje wszystkich usług, z których w razie wypadku musielibyśmy skorzystać, na przykład kosztów transportu lub akcji ratowniczej. 

 

EKUZ to nie wszystko

Poza wyrobieniem karty EKUZ, zaleca się wykupienie polisy turystycznej (np. w SIGNAL IDUNA Polska). Zdecydowanie warto wybrać ten droższy pakiet, dzięki któremu nie będziemy musieli martwić się o opłacenie pełnego leczenia oraz transportu medycznego. Oprócz ubezpieczenia od kosztów leczenia, Nieszczęśliwych Wypadków, możemy rozważyć także wykupienie polisy OC, na wypadek gdybyśmy to my spowodowali czyjeś nieszczęście. Dodatkowo możemy ubezpieczyć sprzęt, z którym podróżujemy na wypadek ewentualnej kradzieży. Pamiętajmy, że tylko z ubezpieczeniem nasza podróż będzie w pełni spokojna.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 168
Inne artykuły
Jaką biżuterię nosić latem?
06
cze
Temperatura za oknem rośnie, a wraz z nią Twoje wątpliwości co do tego, co założyć i jak zmienić swoją garderobę na lżejszą. Latem odchodzimy od ciężkich płaszczy, topornych butów czy tweedowych marynarek. Ich miejsce zastępują zwiewne sukienki, krótkie spodenki czy kolorowe bluzki. Jak czuć się kobieco i równocześnie elegancko latem? Z pomocą może przyjść Ci biżuteria. Bransoletki ze sznurka, bransoletki z zawieszkami czy szereg innych damskich bransoletek, naszyjników czy kolczyków z pewnością podkreślą Twoją kobiecość oraz każdą letnią stylizację.
czytaj
Ciesz się zapachem gorącego lata przez cały rok!
01
cze
Wakacje kojarzą się ze słońcem, plażą, świeżym powietrzem, wolnością i z pewnością nikt nie lubi tego ostatniego dnia, kiedy czas pożegnać się z beztroskimi chwilami. Istnieje jednak sposób, dzięki któremu możesz przywołać te piękne momenty, otaczając się zapachem wyjątkowych perfum. Poznaj wyjątkowe kompozycje, które przeniosą Cię w świat letnich wspomnień.
czytaj
Jak skutecznie chronić skórę przed słońcem
29
maj
Brązowa opalenizna jest modna od czasów Coco Chanel czyli już ponad sto lat. Zamiast pójść do solarium czy sięgać po sztuczne samoopalacze możesz śmiało wybrać się nad morze czy do pobliskiego parku i leżąc na kocu czy ręczniku, zażywać zdrowej opalenizny. Jak zrobić to z głową?
czytaj

Opinie o Kilkudniowy wyjazd za granicę. Dlaczego nawet na bardzo krótką podróż warto wykupić ubezpieczenie turystyczne? Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do