Jak zrobić manicure ombre na paznokciach domowym sposobem?

Ombre już kilka lat temu na dobre zagościło w świecie mody. Najpierw delikatne cieniowania podziwialiśmy na włosach, a obecnie zachwycają również na paznokciach największych gwiazd. Kolorowe i piaszczyste plaże mogą stać się inspiracją do wykonania pomysłowych stylizacji na paznokciach. Wybierając się na plaże można zdecydować się zarówno na coś wyrazistego, np. egzotyczne palmy, delfiny, muszle, jak i na coś bardziej pastelowego. W tym przypadku polecamy manicure ombre, najnowszy krzyk mody, w którym słoneczne i plażowe barwy przenikają się stopniowo przechodząc jedna w drugą.

Idealnie przenikające się barwy potrafią skutecznie przykuć uwagę, a w zależności od zastosowanych kolorów mogą być odpowiednim wyborem zarówno na co dzień, jak i na wieczorne wyjścia. To właśnie dlatego coraz więcej pań decyduje się na taką formę manicure. Jeśli jednak ceny salonowe okazują się zbyt przytłaczające warto spróbować swoich sił w zaciszu własnego domu.

Paznokcie

Co to jest manicure ombre?

Manicure ombre na paznokciach, często określany również mianem ombre nails to maniucure, w którym uzyskuje się efekt stopniowania koloru. Obecnie wyróżniamy dwie formy tego manicure. W pierwszej płytka każdego paznokcia ma jednolity kolor, jednak stopniowanie zauważalne jest na całej dłoni – kolory przenikają się od pierwszego palca do ostatniego. W drugiej zaś stopniowanie widoczne jest na każdej płytce, a kolory przenikają się od najjaśniejszego u nasady, do najciemniejszego przy krawędzi paznokcia.

Choć wykonanie tak zachwycającego manicure wydawać by się mogło czarną magią, to w rzeczywistości przy odrobinie wiedzy jest niezwykle proste. Wystarczy odpowiednie przygotowanie, pełna koncentracja i można samodzielnie, w zaciszu własnego domu przygotować manicure, który zachwycać będzie wszystkich w koło.

 

Krok pierwszy – odpowiednie przygotowanie

Każda kobieta, która chce nauczyć się samodzielnie wykonywać manicure jak z salonu powinna przede wszystkim zadbać o odpowiednie wyposażenie. Bez profesjonalnego sprzętu nie ma mowy o zachwycającym efekcie. Na szczęście obecnie na rynku dostępne są różnorodne zestawy, których cena waha się w okolicach kilkuset złotych. Odpowiedni zestaw powinien zawierać:
- bloczek polerski,
- kopytko do odsuwania skórek,
- pilnik (o średniej gęstości),
- lampę UV/LED.

Dodatkowo przed przystąpieniem do wykonywania manicure ombre należy przygotować lakiery hybrydowe o wybranych kolorach, bazę pod hybrydę, primer, odtłuszczacz i gąbeczkę (może być nawet zwykła kuchenna). Przygotowanie wszystkich niezbędnych elementów pozwoli zaoszczędzić czas w trakcie wykonywania manicure, a także nie będzie zakłócać pracy.

 

Krok drugi – przygotowanie paznokci

Przed przystąpieniem do malowania paznokci należy zadbać o ich wygląd. W tym celu należy starannie opiłować paznokcie nadając im pożądany kształt oraz równając je tak, żeby wszystkie były tej samej długości. Kolejnym etapem jest dokładne odsunięcie skórek, tak aby uniknąć późniejszego odchodzenia lakieru. Warto w tym celu wykorzystać metalowe kopytko, które pozwoli pozbyć się nawet cienkich, niewidocznych na pierwszy rzut oka skórek. Nie zaleca się wycinania skórek, ponieważ po każdym zabiegu stają się one twardsze, a dodatkowo ewentualne zacięcia znacząco zaburzą walory estetyczne manicure.

Gdy już paznokcie będą miały wymarzony kształt, a wszystkie skórki zostaną odsunięte należy przygotować płytkę do manicure. W tym celu należy dokładnie odtłuścić paznokcie (przy użyciu cleanera lub zmywacza do paznokci), następnie warto nałożyć niewielką warstwę preamera, który dodatkowo zwiększy przyczepność lakieru, a następnie nałożyć bazę pod hybrydę.

 

Manicure ombre krok po kroku

Przed przystąpieniem do wykonania manicure warto zadbać o odpowiednie przygotowanie skórek wokół paznokci. Można w tym celu użyć specjalnych naklejek lub żeli, które zminimalizują ryzyko zabrudzenia się palców podczas zabiegu.

Następnie ze wcześniej przygotowanych lakierów należy wybrać ten o najjaśniejszym kolorze, a następnie dwukrotnie pomalować paznokcie, za każdym razem utwardzając lakier w lampie UV/LED zgodnie z zaleceniami producenta.

Gdy już pierwsza warstwa lakieru wyschnie można przejść do kolejnego kroku. W tym celu na mały kawałeczek gąbki należy nałożyć lakier, który następnie należy dociskać do paznokcia – mniej więcej od połowy długości, tak by powstał efekt cieniowania. W zależności od użytych barw czynność można powtarzać stopniowo dociskając gąbeczkę do coraz mniejszego fragmentu paznokcia.

Osoby, które posiadają już większą wprawę mogą od razu nałożyć na gąbeczkę lakiery we wszystkich odcieniach, tak by znacząco skrócić wykonywanie manicure. Należy przy tym pamiętać, by za każdym razem przed włożeniem paznokci do lampy oczyścić skórę palców, ponieważ usunięcie utwardzonej hybrydy może być problematyczne.

Na zakończenie, wszystkie paznokcie należy jeszcze raz pomalować nabłyszczaczem, który nie tylko doda wyjątkowego blasku, ale dodatkowo sprawi, że poszczególne barwy będą płynnie przechodzić w inne odcienie gwarantując efekt jak z luksusowego salonu.

Te z pań, które nie mają możliwości zakupu lampy UV/LED nie muszą rezygnować z modnego looku w tym sezonie. Manicure ombre można wykonać również przy użyciu zwykłych lakierów do paznokci. Należy jednak pamiętać o tym, że manicure będzie wówczas mniej trwały.

Warto dodać, że lakiery hybrydowe są dużo trwalsze, dzięki czemu, nie ma ryzyka odprysku nawet przy częstych kąpielach w basenie czy w morzu przy pięknych plażach.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 61
Inne artykuły
Jak ograniczyć ilość odpadów trafiających każdego dnia do mórz i oceanów?
29
paź
Nowe dane pokazują jak dużo jednorazowych produktów plastikowych jest w powszechnym użyciu wśród mieszkańców Europy. Co więcej, z przeprowadzonych badań wynika jak w znacznym stopniu masowa produkcja plastiku przyczynia się do narastania problemu zanieczyszczenia mórz i oceanów.
czytaj
Kobiecie problemy intymne - jak sobie z nimi radzić?
25
paź
Kobiety często doświadczają wielu infekcji intymnych. Niejednokrotnie przydarzają się im również bardziej poważne choroby układu rozrodczego. W jaki sposób można sprawdzić, co dokładnie nam dolega i jak sobie radzić z problemami intymnymi? O tym właśnie przeczytasz w poniższym artykule.
czytaj
Jak zadbać o zdrowie intymne?
20
paź
Dbanie o zdrowie intymne jest bardzo ważne, ponieważ pozwala nie tylko uniknąć infekcji, ale również zapobiec złemu samopoczuciu. Wszelkie problemy intymne zawsze stwarzają duży dyskomfort, który może towarzyszyć kobiecie nawet przez cały dzień.
czytaj

Opinie o Jak zrobić manicure ombre na paznokciach domowym sposobem? Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do