Jak znaleźć miejsce parkingowe w Splicie?

Wiele osób decyduje się przyjechać na wakacje do Chorwacji samochodem. Nic dziwnego, w końcu zaledwie kilkanaście godzin wygodnej drogi autostradami dzieli Polskę od tego śródziemnomorskiego raju. Często pojawiają się jednak wątpliwości kierowców odnośnie zaparkowania swojego samochodu w nowym miejscu, zwłaszcza jeśli jest to tak duże miasto, jak właśnie Split.

Split

W tym artykule dowiesz się, jak znaleźć najlepszy Split City Parking oraz gdzie zaparkować przy największych atrakcjach czy plażach.

 

Miejskie parkingi

W większości dużych chorwackich miast, w tym właśnie w Splicie znajdziemy wiele zorganizowanych przez miasto miejsc parkingowych. Najczęściej są to zwykłe miejsca wzdłuż ulicy, między blokami lub specjalnie wyznaczone obszary, przeznaczone do parkowania. Za postój w tych miejscach obowiązuje opłata godzinowa w zależności od strefy. W strefie pierwszej jest to 6 kun, a w drugiej i trzeciej 5 kun za godzinę. Płatności należy dokonać w parkomatach za pomocą gotówki lub wysyłając smsa z numerem rejestracyjnym na podany przy automacie numer.

Niestety miejskie parkingi często są obłożone, a aby znaleźć miejsce, będziemy musieli krążyć po mieście. Plusem tego rozwiązania jest zdecydowanie jego cena. Parking w tygodni płatny jest tylko od rana do wieczora, a w sobotę od rana do południa. W nocy, niedziele i święta jest bezpłatny.

 

Przykłady miejskich parkingów

Oto kilka przykładowych parkingów, które warto sprawdzić:

Kragiceva poljana Parking Lot – ul. Plinarska 28.

Parkiralište – Šetalište Ivana Meštrovića

Parkplatz – ul. Tolstojeva 5

Parking – ul. Pojišanska 3

 

Parkingi strzeżone

Oprócz klasycznych miejskich parkingów, z roku na rok powstaje coraz więcej specjalnych miejsc, w których możemy zaparkować nasz pojazd. Strzeżone parkingi to miejsca, w których możemy zostawić nasz samochód bez obaw, o kradzież czy uszkodzenie. Są monitorowane przez 24h na dobę, a w niekiedy pilnowane są też przez ochroniarza. Mamy do wyboru zwykłe parkingi na świeżym powietrzu lub zamknięte, kilkupiętrowe garaże w budynku. Ceny za postój w takich miejscach oscylują między 140 a 200 kun za dobę.

Dzięki możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsca możemy zaoszczędzić dużo czasu i uniknąć kręcenia się po mieście w celu znalezienia wolnego miejsca. Od razu możemy przyjechać i zająć wcześniej zarezerwowane miejsce. Rezerwacji można dokonać dzwoniąc lub w przypadku niektórych parkingów za pomocą intuicyjnej strony internetowej.

 

Parking strzeżony Split – przykłady

Kilka strzeżonych parkingów znajdujących się w mieście:

Parking zadaszony – ul. Spinčićeva 2D

Parking zadaszony – ul. Mike Tripala 4

Parking otwarty – ul. Obala kneza Domagoja 12

Parking otwarty – ul. Bijankinijeva 2

 

Bezpłatne parkingi w mieście

Jeśli chcesz zaoszczędzić na parkingu, możesz wybrać opcję darmowych parkingów. W Splicie znajduje się kilka takich miejsc, zwłaszcza w okolicach plaż lub między budynkami. Pomoce do szukania tego typu parkingów mogą okazać się specjalne aplikacje, w których turyści zostawiają lokalizację tego typu parkingów wraz ze zdjęciami i opiniami. 

Wybierając darmowy  parking, musimy jednak uważać, aby nie zostawiać pojazdów w miejscach zabronionych, za znakami zakaz postoju lub zakaz wjazdu. Grozi to odholowaniem na parking policyjny i wysokim mandatem. Dlatego też warto rozważyć mimo wszystko opcję parkingu płatnego.

Artykuł dodano:

Dodany przez:
Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 112
Inne artykuły
Windsurfing - rozpocznij przygodę ze sportem
16
sty
Windsurfing jest ciekawym sportem i znajduje coraz więcej zwolenników. Dla osób, które są zainteresowane pływaniem na desce z żaglem i nie wiedzą, od czego zacząć, mamy dobrą wiadomość: mogą zapisać się na kurs windsurfingowy dla początkujących. Nie jest wymagane posiadanie sprzętu, ponieważ zapewnia go szkoła.
czytaj
Atrakcje dla dzieci Łódź — co warto zobaczyć?
19
gru
Łódź to wspaniałe miasto do odkrywania i doświadczania przez dzieci. Oferuje wiele atrakcji, zajęć i zabytków, które zapewnią dzieciom rozrywkę na wiele dni. Od zabytków historycznych po interaktywne muzea i parki rozrywki – w Łodzi każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Rodziny mogą wybierać spośród szerokiej gamy atrakcji kulturalnych, zajęć edukacyjnych lub zabaw na świeżym powietrzu, które z pewnością sprawią, że ich podróż będzie niezapomniana.
czytaj
Nauka pływania w Krakowie - jaką szkołę pływania najlepiej wybrać dla swojego dziecka?
16
gru
Zastanawiałeś się kiedyś, w jakim wieku najlepiej rozpocząć naukę pływania? Otóż nie ma ani dolnej, ani górnej granicy dla tego sportu. Jedni mówią, że już kilku miesięczne niemowlę powinno regularnie pływać, inni zabierają na basen dopiero 6-latka, który już jest w pewnym stopniu świadomy swojego ciała. A prawda jak zwykle leży po środku. Nauka pływania to świetna przygoda, którą Twoje dziecko może rozpocząć w dowolnej chwili. Najważniejsze, byście wybrali dla niego najlepszą szkołę. Jak to zrobić? Sprawdź!
czytaj

Opinie o Jak znaleźć miejsce parkingowe w Splicie? Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do