Jak znaleźć miejsce parkingowe w Splicie?

Wiele osób decyduje się przyjechać na wakacje do Chorwacji samochodem. Nic dziwnego, w końcu zaledwie kilkanaście godzin wygodnej drogi autostradami dzieli Polskę od tego śródziemnomorskiego raju. Często pojawiają się jednak wątpliwości kierowców odnośnie zaparkowania swojego samochodu w nowym miejscu, zwłaszcza jeśli jest to tak duże miasto, jak właśnie Split.

Split

W tym artykule dowiesz się, jak znaleźć najlepszy Split City Parking oraz gdzie zaparkować przy największych atrakcjach czy plażach.

 

Miejskie parkingi

W większości dużych chorwackich miast, w tym właśnie w Splicie znajdziemy wiele zorganizowanych przez miasto miejsc parkingowych. Najczęściej są to zwykłe miejsca wzdłuż ulicy, między blokami lub specjalnie wyznaczone obszary, przeznaczone do parkowania. Za postój w tych miejscach obowiązuje opłata godzinowa w zależności od strefy. W strefie pierwszej jest to 6 kun, a w drugiej i trzeciej 5 kun za godzinę. Płatności należy dokonać w parkomatach za pomocą gotówki lub wysyłając smsa z numerem rejestracyjnym na podany przy automacie numer.

Niestety miejskie parkingi często są obłożone, a aby znaleźć miejsce, będziemy musieli krążyć po mieście. Plusem tego rozwiązania jest zdecydowanie jego cena. Parking w tygodni płatny jest tylko od rana do wieczora, a w sobotę od rana do południa. W nocy, niedziele i święta jest bezpłatny.

 

Przykłady miejskich parkingów

Oto kilka przykładowych parkingów, które warto sprawdzić:

Kragiceva poljana Parking Lot – ul. Plinarska 28.

Parkiralište – Šetalište Ivana Meštrovića

Parkplatz – ul. Tolstojeva 5

Parking – ul. Pojišanska 3

 

Parkingi strzeżone

Oprócz klasycznych miejskich parkingów, z roku na rok powstaje coraz więcej specjalnych miejsc, w których możemy zaparkować nasz pojazd. Strzeżone parkingi to miejsca, w których możemy zostawić nasz samochód bez obaw, o kradzież czy uszkodzenie. Są monitorowane przez 24h na dobę, a w niekiedy pilnowane są też przez ochroniarza. Mamy do wyboru zwykłe parkingi na świeżym powietrzu lub zamknięte, kilkupiętrowe garaże w budynku. Ceny za postój w takich miejscach oscylują między 140 a 200 kun za dobę.

Dzięki możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsca możemy zaoszczędzić dużo czasu i uniknąć kręcenia się po mieście w celu znalezienia wolnego miejsca. Od razu możemy przyjechać i zająć wcześniej zarezerwowane miejsce. Rezerwacji można dokonać dzwoniąc lub w przypadku niektórych parkingów za pomocą intuicyjnej strony internetowej.

 

Parking strzeżony Split – przykłady

Kilka strzeżonych parkingów znajdujących się w mieście:

Parking zadaszony – ul. Spinčićeva 2D

Parking zadaszony – ul. Mike Tripala 4

Parking otwarty – ul. Obala kneza Domagoja 12

Parking otwarty – ul. Bijankinijeva 2

 

Bezpłatne parkingi w mieście

Jeśli chcesz zaoszczędzić na parkingu, możesz wybrać opcję darmowych parkingów. W Splicie znajduje się kilka takich miejsc, zwłaszcza w okolicach plaż lub między budynkami. Pomoce do szukania tego typu parkingów mogą okazać się specjalne aplikacje, w których turyści zostawiają lokalizację tego typu parkingów wraz ze zdjęciami i opiniami. 

Wybierając darmowy  parking, musimy jednak uważać, aby nie zostawiać pojazdów w miejscach zabronionych, za znakami zakaz postoju lub zakaz wjazdu. Grozi to odholowaniem na parking policyjny i wysokim mandatem. Dlatego też warto rozważyć mimo wszystko opcję parkingu płatnego.

Artykuł dodano:

Dodany przez:
Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 497
Inne artykuły
Czym powinno wyróżniać się dobre indywidualne ubezpieczenie turystyczne?
28
lis
Planując wymarzoną podróż, warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, jak indywidualne ubezpieczenie turystyczne, które zagwarantuje spokojny wyjazd bez obaw o nieprzewidziane sytuacje. Jednak nie wszystkie polisy są takie same. Warto poświęcić trochę czasu na wybór najlepszej opcji. Podpowiadamy, co wyróżnia dobre ubezpieczenia turystyczne.
czytaj
Niezapomniane chwile nad Morzem Czerwonym: odkryj uroki last minute w Egipcie
07
lis
Zamknij na chwilę oczy i wyobraź sobie, że relaksujesz się na leżaku w odległości kilku metrów od ciepłego, bajecznie błękitnego i ciepłego morza. Oblewają Cię rozgrzewające promienie słońca, a przyjemny wiatr daje wrażenie orzeźwienia. Tylko kilka kroków dzieli Cię od magicznego podmorskiego świata lub pustyni, na której możesz przeżyć przygodę życia. Chcesz tego doświadczyć? Wybierz last minute w Egipcie!
czytaj
Wakacje poza sezonem? Sprawdź, gdzie warto wyjechać!
27
paź
Wypoczynek w miesiącach letnich organizuje sobie zdecydowana większość ludzi. W efekcie trudno o rezerwację noclegu, dostęp do atrakcji czy brak kolejek. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na wakacje w marcu bądź innych miesiącach, kiedy zazwyczaj nie myślimy o urlopie. Gdzie o tej porze roku znajdziemy miejsce z bajecznymi plażami?
czytaj

Opinie o Jak znaleźć miejsce parkingowe w Splicie? Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do