Jak zadbać o zdrowie intymne?

Dbanie o zdrowie intymne jest bardzo ważne, ponieważ pozwala nie tylko uniknąć infekcji, ale również zapobiec złemu samopoczuciu. Wszelkie problemy intymne zawsze stwarzają duży dyskomfort, który może towarzyszyć kobiecie nawet przez cały dzień.

Zdrowie intymne

Jak dbać o okolice intymne każdego dnia?

Najważniejszą rzeczą jest prawidłowe mycie okolic intymnych. Należy używać specjalnych żeli do higieny intymnej, które mają prawidłowe pH i są delikatne dla tej wyjątkowo wrażliwej okolicy. Nie można również zapominać o tym, że wszelkie inne produkty myjące, jak mydło czy żele pod prysznic doprowadzają do zniszczenia naturalnej bariery ochronnej, co powoduje zagrożenie przedostania się wirusów i bakterii.

Ważną kwestią jest też używanie kremów nawilżających, jeśli dana kobieta odczuwa suchość pochwy. Istotne jest również to, jaką bieliznę się nosi. Nieprzewiewne majtki powodują, że skóra się szybciej poci, a ciepło i pot są najlepszą atmosferą do namnażania się bakterii chorobotwórczych.

Jak często należy myć okolice intymne?

Najlepszym rozwiązaniem jest podmywanie się rano i wieczorem, używając specjalnych kosmetyków do mycia okolic intymnych. To pozwala utrzymać optymalną higienę. Stosując właściwe preparaty do mycia, nie musimy obawiać się przesuszenia i podrażnienia skóry.

Zdrowie intymne, a samopoczucie kobiety

Prawidłowa mikroflora bakteryjna pochwy znacząco wpływa na zdrowie kobiety, ponieważ zapewnia jej nie tylko dobrą ochronę przed wirusami, ale przede wszystkim pozwala zachować naturalne pH. Dodatkowo wpływa na samopoczucie, ponieważ kobieta nie oducza żadnych dolegliwości typu swędzenie, pieczenie czy nadmierna suchość.

Zachęcamy wszystkie osoby do odwiedzenia strony hydrovag.pl, na której zamieszczone są informacje dotyczące polecanych preparatów do codziennej higieny intymnej. Nie brakuje tam też innych przydatnych wiadomości związanych ze zdrowiem kobiety.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 1148
Inne artykuły
Złote Piaski dla studentów - tanie wakacje w Bułgarii
25
sie
Pachnąca płatkami róż Bułgaria to kwintesencja Bałkanów. Jest tutaj słońce, ciepłe morze ze złotymi plażami, znakomite jedzenie i wina, które ze swojego aromatu i smaku znane są już na całym świecie. Nic więc dziwnego, że do Bułgarii ściągają rodziny z dziećmi, które oczekują pewnej pogody i niskich cen, ale także studenci, którzy chcą wypocząć tanio, beztrosko i w bezpiecznym, niezwykle przyjaznym kraju.
czytaj
Podstawy nauki sportów wodnych
23
sie
Niektórych dyscyplin sportowych trudno nauczyć się w pojedynkę. Można do nich zaliczyć sporty wodne, niezwykle wymagające, zarówno pod względem umiejętności, jak i odwagi. Chcąc rozpocząć przygodę z nową formą aktywności fizycznej, warto zapisać się na kurs windsurfingu i kitesurfingu. Doświadczeni instruktorzy tych dyscyplin sportowych przekażą cenne wskazówki dotyczące techniki i sposobów sterowania sprzętem.
czytaj
Sesja ślubna nad morzem - poznaj najpiękniejsze miejsca
22
sie
Sesja ślubna nad morzem to obietnica wyjątkowych i romantycznych zdjęć. Jak się do niej przygotować i jakie miejsca wybrać, by jej efekty były prawdziwym spełnieniem marzeń?
czytaj

Opinie o Jak zadbać o zdrowie intymne? Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do