Jak zadbać o zdrowie intymne?

Dbanie o zdrowie intymne jest bardzo ważne, ponieważ pozwala nie tylko uniknąć infekcji, ale również zapobiec złemu samopoczuciu. Wszelkie problemy intymne zawsze stwarzają duży dyskomfort, który może towarzyszyć kobiecie nawet przez cały dzień.

Zdrowie intymne

Jak dbać o okolice intymne każdego dnia?

Najważniejszą rzeczą jest prawidłowe mycie okolic intymnych. Należy używać specjalnych żeli do higieny intymnej, które mają prawidłowe pH i są delikatne dla tej wyjątkowo wrażliwej okolicy. Nie można również zapominać o tym, że wszelkie inne produkty myjące, jak mydło czy żele pod prysznic doprowadzają do zniszczenia naturalnej bariery ochronnej, co powoduje zagrożenie przedostania się wirusów i bakterii.

Ważną kwestią jest też używanie kremów nawilżających, jeśli dana kobieta odczuwa suchość pochwy. Istotne jest również to, jaką bieliznę się nosi. Nieprzewiewne majtki powodują, że skóra się szybciej poci, a ciepło i pot są najlepszą atmosferą do namnażania się bakterii chorobotwórczych.

Jak często należy myć okolice intymne?

Najlepszym rozwiązaniem jest podmywanie się rano i wieczorem, używając specjalnych kosmetyków do mycia okolic intymnych. To pozwala utrzymać optymalną higienę. Stosując właściwe preparaty do mycia, nie musimy obawiać się przesuszenia i podrażnienia skóry.

Zdrowie intymne, a samopoczucie kobiety

Prawidłowa mikroflora bakteryjna pochwy znacząco wpływa na zdrowie kobiety, ponieważ zapewnia jej nie tylko dobrą ochronę przed wirusami, ale przede wszystkim pozwala zachować naturalne pH. Dodatkowo wpływa na samopoczucie, ponieważ kobieta nie oducza żadnych dolegliwości typu swędzenie, pieczenie czy nadmierna suchość.

Zachęcamy wszystkie osoby do odwiedzenia strony hydrovag.pl, na której zamieszczone są informacje dotyczące polecanych preparatów do codziennej higieny intymnej. Nie brakuje tam też innych przydatnych wiadomości związanych ze zdrowiem kobiety.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 600
Inne artykuły
3 pomysły na egzotyczną podróż poślubną
11
sty
Podróż poślubna traktowana jest często przez nowożeńców, jako wynagrodzenie za stres, jaki musieli przeżywać, przygotowując się do ślubu i wesela. Warto więc zaplanować ją tak, by była dla nas wycieczką życia, które wspólnie zaczynamy wieść. Podpowiadamy, w jakie miejsca się wybrać, by podróż poślubną zapamiętać, jako egzotyczną przygodę.
czytaj
Sposoby na nawilżenie skóry
15
gru
Wybierając się na plażę warto zadbać o naszą skórę. Nawilżona skóra, nie tylko powoduje, że opalenizna ładniej wygląda na zdjęciach, ale przede wszystkim chroni skórę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Aby dobrze nawilżyć skórę, warto sięgnąć po kosmetyki m.in. z lanoliną. To składnik, który doskonale nawilża, ale także natłuszcza. Korzystnie zadziałają też maseczki z mango, kiwi lub selera. Warto pić 1,5-2 l wody dziennie oraz jeść duże ilości warzyw i owoców.
czytaj
Plażowicze mogą przesłać rozliczenie PIT 2017 z drugiego końca świata!
14
gru
Niezależnie od pory roku w Polsce, biura podróży oferują wyjazdy na rajskie plaże, gdzie w spokoju możemy zażywać słonecznych kąpieli i słuchać szumu fal. Wakacje pod palmami to propozycja, która spodoba się każdemu. Jednak plażowicze, podobnie jak pozostali podatnicy osiągający w ciągu roku podatkowego 2017 dochody, muszą złożyć w swoim urzędzie skarbowym rozliczenie PIT 2017 i odprowadzić należny podatek lub czekać na zwrot na wskazane konto bankowe nadpłaconej kwoty z urzędu skarbowego.
czytaj

Opinie o Jak zadbać o zdrowie intymne? Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do