Jak zadbać o zdrowie intymne?

Dbanie o zdrowie intymne jest bardzo ważne, ponieważ pozwala nie tylko uniknąć infekcji, ale również zapobiec złemu samopoczuciu. Wszelkie problemy intymne zawsze stwarzają duży dyskomfort, który może towarzyszyć kobiecie nawet przez cały dzień.

Zdrowie intymne

Jak dbać o okolice intymne każdego dnia?

Najważniejszą rzeczą jest prawidłowe mycie okolic intymnych. Należy używać specjalnych żeli do higieny intymnej, które mają prawidłowe pH i są delikatne dla tej wyjątkowo wrażliwej okolicy. Nie można również zapominać o tym, że wszelkie inne produkty myjące, jak mydło czy żele pod prysznic doprowadzają do zniszczenia naturalnej bariery ochronnej, co powoduje zagrożenie przedostania się wirusów i bakterii.

Ważną kwestią jest też używanie kremów nawilżających, jeśli dana kobieta odczuwa suchość pochwy. Istotne jest również to, jaką bieliznę się nosi. Nieprzewiewne majtki powodują, że skóra się szybciej poci, a ciepło i pot są najlepszą atmosferą do namnażania się bakterii chorobotwórczych.

Jak często należy myć okolice intymne?

Najlepszym rozwiązaniem jest podmywanie się rano i wieczorem, używając specjalnych kosmetyków do mycia okolic intymnych. To pozwala utrzymać optymalną higienę. Stosując właściwe preparaty do mycia, nie musimy obawiać się przesuszenia i podrażnienia skóry.

Zdrowie intymne, a samopoczucie kobiety

Prawidłowa mikroflora bakteryjna pochwy znacząco wpływa na zdrowie kobiety, ponieważ zapewnia jej nie tylko dobrą ochronę przed wirusami, ale przede wszystkim pozwala zachować naturalne pH. Dodatkowo wpływa na samopoczucie, ponieważ kobieta nie oducza żadnych dolegliwości typu swędzenie, pieczenie czy nadmierna suchość.

Zachęcamy wszystkie osoby do odwiedzenia strony hydrovag.pl, na której zamieszczone są informacje dotyczące polecanych preparatów do codziennej higieny intymnej. Nie brakuje tam też innych przydatnych wiadomości związanych ze zdrowiem kobiety.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 134
Inne artykuły
Jak zrobić manicure ombre na paznokciach domowym sposobem?
07
lis
Ombre już kilka lat temu na dobre zagościło w świecie mody. Najpierw delikatne cieniowania podziwialiśmy na włosach, a obecnie zachwycają również na paznokciach największych gwiazd. Kolorowe i piaszczyste plaże mogą stać się inspiracją do wykonania pomysłowych stylizacji na paznokciach. Wybierając się na plaże można zdecydować się zarówno na coś wyrazistego, np. egzotyczne palmy, delfiny, muszle, jak i na coś bardziej pastelowego. W tym przypadku polecamy manicure ombre, najnowszy krzyk mody, w którym słoneczne i plażowe barwy przenikają się stopniowo przechodząc jedna w drugą.
czytaj
Jak ograniczyć ilość odpadów trafiających każdego dnia do mórz i oceanów?
29
paź
Nowe dane pokazują jak dużo jednorazowych produktów plastikowych jest w powszechnym użyciu wśród mieszkańców Europy. Co więcej, z przeprowadzonych badań wynika jak w znacznym stopniu masowa produkcja plastiku przyczynia się do narastania problemu zanieczyszczenia mórz i oceanów.
czytaj
Kobiecie problemy intymne - jak sobie z nimi radzić?
25
paź
Kobiety często doświadczają wielu infekcji intymnych. Niejednokrotnie przydarzają się im również bardziej poważne choroby układu rozrodczego. W jaki sposób można sprawdzić, co dokładnie nam dolega i jak sobie radzić z problemami intymnymi? O tym właśnie przeczytasz w poniższym artykule.
czytaj

Opinie o Jak zadbać o zdrowie intymne? Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do