Dokąd pojechać zimą? Miejsca, które ucieszą i aktywnych, i fanów odpoczynku

Ty chcesz zjeżdżać na nartach, pływać, biegać i szaleć, a Twój partner najchętniej zostałby w górskiej chatce albo położył się na plaży? A może jest na odwrót? By nie zniszczyć sobie nawzajem urlopów, spędźcie wakacje zimą tam, gdzie będziecie mogli połączyć miłość do aktywności z potrzebą biernego relaksu. Sprawdź nasze propozycje, wybierz jedną i zachwyć swoją ukochaną bądź ukochanego!

Odpoczynek zimą

 

Zimowa sceneria w malowniczych Alpach

Może i nie jesteście w stanie pogodzić sposobów na spędzanie wolnego czasu, za to panuje między Wami zgodność, że wakacje zimą muszą wiązać się ze śniegiem. To już coś. By zapewnić Wam niezapomniane przeżycia, proponujemy wyprawę zagraniczną: wprost w malownicze Alpy.

 

To z Was, które kocha zjeżdżanie na nartach bądź snowboardzie, doceni stoki we Włoszech, Francji, Austrii i Szwajcarii. W ostatnich latach to najczęściej i najchętniej wybierane przez zimowych sportowców kraje. Dostępne tam stoki są długie, dopasowane do zaawansowanych (ale znajdzie się też sporo tras dla nowicjuszy) i ekscytujące. Śnieg odznacza się doskonałą jakością, w na niebie każdego dnia pojawia się słońce. Nie tylko można porządnie się wymęczyć, ale także opalić!

Zobacz, jakie sporty możesz uprawiać zimą, i to nie tylko w Alpach: https://kioskpolis.pl/sporty-zimowe-czyli-aktywny-sposob-na-spedzenie-czasu-zima/

Z kolei dla biernego urlopowicza wakacje zimą w Alpach to okazja do wyjścia na szlak lub zwiedzenia miasteczek turystycznych. W centrum możesz liczyć na liczne atrakcje turystyczne, nieco dalej zaś na zaciszne i „zwykłe” części miasta. Warto je zobaczyć, by poznać życie mieszkańców, przyjrzeć się budownictwu, naturze.

 

Gorące atrakcje dla miłośników aktywności i relaksu

Wymarzoną scenerią dla pary, która lubi spędzać czas na odmienne sposoby, są Wyspy Kanaryjskie. Fuerteventura to miejsce, które leniuchów kusi pięknymi plażami i nie schodzącym z nieba słońcem, sportowców zaś przekonuje silnymi i stałymi wiatrami. To właśnie z uwagi na nie wiele osób uważa Wyspy Kanaryjskie za krainę surfingu, kitesurfingu i windsurfingu.

Warto zaznaczyć, że zimą jest tam o wiele taniej, a także nie napotkasz tłumów. Patrzenie na ciało surfującej partnerki czy partnera – bezcenne.

 

Właściwa ochrona na wakacjach zimą za granicą

Czy udajesz się na aktywny urlop, czy zamierasz leżeć plackiem na plaży i sączyć drinki, właściwe ubezpieczenie to podstawa. Polisę powinieneś wybrać na długo przed wyjazdem. Korzystanie jedynie z tej zapewnionej przez biuro podróżne to kiepski pomysł. By cena wycieczki była atrakcyjna, biura wybierają najtańsze ubezpieczenie podróżne – jeśli stanie Ci się coś złego, może nie pokryć kosztów leczenia, transportu czy odszkodowania za bagaż.

Co powinno znaleźć się w ubezpieczeniu turystycznym na wakacje zimą? Przede wszystkim pokrycie kosztów leczenia i ratownictwa. Warto poszerzyć polisę o ochronę bagażu i sprzętu elektronicznego (na wypadek uszkodzenia lub kradzieży aparatu, kamery itd.). Korzystny będzie też Assistance, a na stoku OC – jeśli wjedziesz w kogoś i wyrządzisz mu krzywdę lub zepsujesz jego sprzęt, nie będziesz musiał płacić z własnej kieszeni.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 228
Inne artykuły
Pływając po wodach Adriatyku czyli wakacje w Chorwacji
07
mar
Polscy turyści kochają Chorwację. Uczucie to nie słabnie od lat, czego najlepszym dowodem są tak popularne ostatnio rejsy po Adriatyku. To ciekawa alternatywa dla tradycyjnych wczasów, a przy okazji sposób na przeżycie przygody. Rejsy w Chorwacji dają szansę opanowania podstaw żeglowania, poznania urokliwych zakątków kraju oraz swobodnego przemieszczania się jachtem pomiędzy portami.
czytaj
Wyjątkowa plaża w Krynicy Morskiej
03
mar
Plaża w Krynicy Morskiej potrafi zachwycić nawet te osoby, które miały okazję zwiedzić wiele innych tego typu miejsc. Co jednak warto dodatkowo zobaczyć, jeżeli już uda ci się nacieszyć urokami plażowania?
czytaj
Niedrogie wakacje za granicą – sprawdź gdzie możesz zaoszczędzić
28
lut
Pierwsze wakacje poza granicami Polski, wcale nie muszą być drogie. Można wybrać się na wakacje z biurem podróży lub zorganizować je na własną rękę. Wszystko zależy od Ciebie. Wczasy z biurem podróży na pewno są wygodniejsze, bo mniej stresujące, natomiast wakacje na które wybierasz się swoim autem pozwalają na zwiedzenie różnych ciekawych miejsc, mniej turystycznych. W tym roku na pierwszym miejscu najtańszych wakacji znajduje się Bułgaria, ale co jeszcze znajdziemy w ofercie?
czytaj

Opinie o Dokąd pojechać zimą? Miejsca, które ucieszą i aktywnych, i fanów odpoczynku Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do