Dokąd pojechać zimą? Miejsca, które ucieszą i aktywnych, i fanów odpoczynku

Ty chcesz zjeżdżać na nartach, pływać, biegać i szaleć, a Twój partner najchętniej zostałby w górskiej chatce albo położył się na plaży? A może jest na odwrót? By nie zniszczyć sobie nawzajem urlopów, spędźcie wakacje zimą tam, gdzie będziecie mogli połączyć miłość do aktywności z potrzebą biernego relaksu. Sprawdź nasze propozycje, wybierz jedną i zachwyć swoją ukochaną bądź ukochanego!

Odpoczynek zimą

 

Zimowa sceneria w malowniczych Alpach

Może i nie jesteście w stanie pogodzić sposobów na spędzanie wolnego czasu, za to panuje między Wami zgodność, że wakacje zimą muszą wiązać się ze śniegiem. To już coś. By zapewnić Wam niezapomniane przeżycia, proponujemy wyprawę zagraniczną: wprost w malownicze Alpy.

 

To z Was, które kocha zjeżdżanie na nartach bądź snowboardzie, doceni stoki we Włoszech, Francji, Austrii i Szwajcarii. W ostatnich latach to najczęściej i najchętniej wybierane przez zimowych sportowców kraje. Dostępne tam stoki są długie, dopasowane do zaawansowanych (ale znajdzie się też sporo tras dla nowicjuszy) i ekscytujące. Śnieg odznacza się doskonałą jakością, w na niebie każdego dnia pojawia się słońce. Nie tylko można porządnie się wymęczyć, ale także opalić!

Zobacz, jakie sporty możesz uprawiać zimą, i to nie tylko w Alpach: https://kioskpolis.pl/sporty-zimowe-czyli-aktywny-sposob-na-spedzenie-czasu-zima/

Z kolei dla biernego urlopowicza wakacje zimą w Alpach to okazja do wyjścia na szlak lub zwiedzenia miasteczek turystycznych. W centrum możesz liczyć na liczne atrakcje turystyczne, nieco dalej zaś na zaciszne i „zwykłe” części miasta. Warto je zobaczyć, by poznać życie mieszkańców, przyjrzeć się budownictwu, naturze.

 

Gorące atrakcje dla miłośników aktywności i relaksu

Wymarzoną scenerią dla pary, która lubi spędzać czas na odmienne sposoby, są Wyspy Kanaryjskie. Fuerteventura to miejsce, które leniuchów kusi pięknymi plażami i nie schodzącym z nieba słońcem, sportowców zaś przekonuje silnymi i stałymi wiatrami. To właśnie z uwagi na nie wiele osób uważa Wyspy Kanaryjskie za krainę surfingu, kitesurfingu i windsurfingu.

Warto zaznaczyć, że zimą jest tam o wiele taniej, a także nie napotkasz tłumów. Patrzenie na ciało surfującej partnerki czy partnera – bezcenne.

 

Właściwa ochrona na wakacjach zimą za granicą

Czy udajesz się na aktywny urlop, czy zamierasz leżeć plackiem na plaży i sączyć drinki, właściwe ubezpieczenie to podstawa. Polisę powinieneś wybrać na długo przed wyjazdem. Korzystanie jedynie z tej zapewnionej przez biuro podróżne to kiepski pomysł. By cena wycieczki była atrakcyjna, biura wybierają najtańsze ubezpieczenie podróżne – jeśli stanie Ci się coś złego, może nie pokryć kosztów leczenia, transportu czy odszkodowania za bagaż.

Co powinno znaleźć się w ubezpieczeniu turystycznym na wakacje zimą? Przede wszystkim pokrycie kosztów leczenia i ratownictwa. Warto poszerzyć polisę o ochronę bagażu i sprzętu elektronicznego (na wypadek uszkodzenia lub kradzieży aparatu, kamery itd.). Korzystny będzie też Assistance, a na stoku OC – jeśli wjedziesz w kogoś i wyrządzisz mu krzywdę lub zepsujesz jego sprzęt, nie będziesz musiał płacić z własnej kieszeni.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 412
Inne artykuły
Jak dbać o ciało latem?
18
cze
Chcesz, żeby było jędrne, dobrze nawilżone, ale przede wszystkim idealnie gładkie, bez zbędnych włosków? Sprawdź, jak o nie najlepiej zadbać.
czytaj
Po co nam czepki pływackie?
18
cze
Dlaczego na krytych basenach obowiązują czepki pływackie? Jakie funkcje pełnią te niepozorne akcesoria? I wreszcie, dlaczego używanie czepków leży w interesie każdego, kto chodzi na pływalnię? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.
czytaj
Zadbaj o siebie latem - krem z wysokim filtrem ważny w każdym wieku
15
cze
Zadaniem kremów przeciwsłonecznych jest przede wszystkim ochrona przed chorobami skóry. Jednak oprócz tego pełnią one również szereg funkcji dodatkowych. Ich działanie polega także na zapobieganiu wiotczeniu skóry, czy też powstawaniu nowych zmarszczek. Krem ochronny z filtrem powinien być zatem używany nie tylko przez najmłodszych, ale również przez osoby w każdym wieku.
czytaj

Opinie o Dokąd pojechać zimą? Miejsca, które ucieszą i aktywnych, i fanów odpoczynku Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do