Chirurgia plastyczna: O operacjach nosa

Wybierając się na słoneczne plaże, często pragniemy wyglądać idealnie. Wiele osób w okresie jesiennym zaczyna dietę, aby wyglądać szczupło, gdy przyjdzie nam zaprezentować się w stroju kąpielowym na plaży. Aby wyglądać idealnie, często chcemy też ukryć wszelkie defekty swojego wyglądu - od powiększania biustu, po korektę kształtu nosa. I właśnie tej ostatniej kwestii poświęcony jest niniejszy artykuł.

Chirurgia plastyczna

Zmiana kształtu nosa jest dzisiaj możliwa - wykonuje ją chirurg plastyczny. Obojętnie, czy chcesz go zmniejszyć, powiększyć, czy wymodelować odpowiednio do swoich wyobrażeń, dzisiaj możesz to zrobić w jednej z klinik chirurgii plastycznej.

 

Operacja plastyczna nosa - co warto wiedzieć?

W pogoni za wizerunkiem telewizyjnych i kinowych gwiazd wiele osób pragnie zmienić się na ich podobieństwo. Popadają w kompleksy z powodu różnych części swojej twarzy (i nie tylko), często ulegając idealnej iluzji, jaką dają narzędzia typu Photoshop. Udając się do chirurga plastycznego na konsultację w sprawie "nowego" nosa, pacjentom zdaje się, że ich własny, obecny znacznie odbiega od standardów estetycznych w obecnym społeczeństwie. Nie wszyscy specjaliści są zwolennikami tej metody poprawiania swojej urody. Jeśli nos doskonale spełnia swoją funkcję i jest dobrze dopasowany do twarzy, to lekarz z dużym prawdopodobieństwem będzie starał się przekonać pacjenta o tym, że operacja w jego przypadku nie jest konieczna. Operacje plastyczne nosa są wskazane dla osób, które borykają się z mało estetycznym wyglądem nosa - garbami, skrzywieniami, czy też widoczną dysproporcją. Wskazaniem dla przeprowadzenia zabiegu jest również jego nieprawidłowe funkcjonowanie.

 

Kto wykonuje operację plastyczną nosa?

Przyjęło się, że operację nosów wykonują najczęściej chirurdzy plastycy. Coraz częściej jednak zabiegi takie wykonują także w swoich gabinetach i prywatnych klinikach laryngolodzy. Niezwykle cenione są wszelkie konsultacje ze strony laryngologów. Specjalistom zależy na tym, aby nos nie tylko zgodny był ze standardami estetyki, ale również zachowywał wszystkie swoje pierwotne funkcje. Dlatego najlepiej - jeśli chcemy poddać się zabiegowi chirurgii plastycznej nosa - wybrać się do lekarza laryngologa biegłego w chirurgii plastycznej lub chirurga plastyka specjalizującego się w zabiegach laryngologicznych.

 

Konsultacja przed zabiegiem

Aby zadowolenie z operacji plastycznej nosa było obópolne - zarówno dla lekarza, jak i jego pacjenta - niezbędny jest dialog pomiędzy tymi dwoma. Chirurgia plastyczna ma ograniczone możliwości jesli chodzi o poprawienie urody. Nawet najnowocześniejsze kliniki nie są w tej kwestii żadnym wyjątkiem. Dlatego do poprawiania swojej własnej urody trzeba podejść realistycznie i z bardzo dużym dystansem. To, co nie odbiega od standardów ogólnie przyjętej estetyki, powinno pozostawić się bez zmian. Do czego również pacjenta namawiać będzie sam lekarz. Nowy, zgrabny nos - w przekonaniu pacjentów - nie odmieni ich życia. A efekty zabiegu mogą być zupełnie odmienne od tego, co oczekiwałby taki pacjent. Lekarze plastycy poświęcają swoim podopiecznym wiele czasu. Chcąc poznać ich oczekiwania i przedstawić im realne możliwości dla poprawy stanu ich urody. Takie podejście pozwala na uzyskanie najlepszych i najbardziej zadowalających efektów dla obu stron.

 

Przygotowanie do operacji nosa

Operacja nosa jest zabiegiem, który zaleca się wykonywać do 35 roku życia. Po osiągnięciu lat zdolności regeneracyjne człowieka ulegają stopniowemu obniżeniu, co sprawia, że rany dłużej się goją i częściej dochodzi do infekcji. Przed wejściem na salę operacyjną, lekarz musi zweryfikować aktualny stan zdrowia pacjenta. Zapyta się o przebyte choroby, przyjmowane leki, a także zleci odpowiednie badania (na grupę krwi, morfologię, poziom cukru we krwi, poziom APTT, INR - wskaźników krzepliwość krwi, poziom antygenu HBS, na obecność wirusowego zapalenia wątroby typu B, na obecność wirusa HIV). Dodatkowo może poprosić pacjenta również o wykonanie zdjęć RTG nosa i zatok przynosowych. Specjalista uprzedzi pacjenta o niestosowaniu leków obniżających krzepliwość krwi oraz zaleci ograniczenie palenia.

 

Jak przebiega operacja plastyczna nosa?

Operacja plastyczna nosa wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Ze względu na jej skomplikowanie trwa od 2 do 3 godzin. Rozpoczyna się podaniem znieczulenia przez anestezjologa. Po wprowadzeniu pacjenta w stan narkozy, lekarz wykonuje nacięcia wewnątrz nosa, które pozwalają mu uzyskać dostęp do tkanek miękkich i twardych nosa. W razie konieczności następuje usunięcie chrząstek i złamanie kości nosa specjalnymi chirurgicznymi dłutami. Gdy wszystkie tkanki zostały już odpowiednio przygotowane, chirurg rozpoczyna procedurę modelowania nosa do pożądanego kształtu. Po jej zakończeniu lekarz zakłada szwy i wkłada w środek nosa sączki z gazy opatrunkowej. Aby zabezpieczyć aktualny kształt nosa i utrwalić go, lekarz na zewnątrz nosa montuje gipsową szynę.

Po samej operacji nosa warto ograniczyć opalanie się przez okres kilku pierwszych tygodni. Po tym czasie, gdy mamy zamiar wybrać się na plażę, warto zadbać o dobrą ochronę w postaci kremów, czy olejków z filtrem UV i unikać jednocześnie dłuższego narażenia nosa na działanie promieni słonecznych.

Źródło: http://www.aestheticmed.com.pl/pl/chirurgia-plastyczna/zabiegi/twarz/operacje-nosow

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 806
Inne artykuły
Jakich suplementów diety warto używać?
12
lut
Suplementy diety stały się preparatami, po które sięga coraz więcej osób. Niestety coraz częściej wybieramy preparaty, które nie są nam potrzebne lub nie mają korzystnego wpływu na nasze zdrowie. Na rynku pojawia się wiele rodzajów suplementów diety i nie ma w tym nic dziwnego, że wiele osób się w tym gubi i nie wie, jakie suplementy są potrzebne, a których nie warto wybierać.
czytaj
Obozy dla dzieci – gwarancja udanych wakacji i ferii
26
sty
Wakacje oraz ferie zimowe to zdecydowanie ulubione dni wszystkich uczniów. Warunki atmosferyczne wówczas sprawiają, że każdy ma ochotę wyjść z domu i spędzić aktywnie czas. Podczas urlopu rodzice starają się spędzać jak najwięcej czasu ze swoimi pociechami. Niestety rzadko który rodzic może pozwolić sobie na tak długi urlop, jaki mają dzieci od szkoły. Sposobem na to, aby dzieci jak najlepiej korzystały z letnich czy też zimowych dni, jest wysłanie ich na obozy dla dzieci.
czytaj
Trendy medycyny estetycznej 2019
21
sty
Medycyna estetyczna to jednak z najprężniej rozwijających się dziedzin w segmencie urody. Co chwila pojawiają się coraz to nowsze, lepsze kuracje mające na celu poprawić wygląd naszej skóry, zniwelować oznaki starzenia czy też pomóc w odzyskaniu dawnego młodzieńczego blasku. Jakie zabiegi będą hitem w roku 2019?
czytaj

Opinie o Chirurgia plastyczna: O operacjach nosa Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do