Parking - lotnisko Poznań. Gdzie zostawić samochód przed podróżą na wakacje?

Poznań jest na tyle dużym miastem, a jednocześnie prężnie działającym ośrodkiem, że znajdujące się w nim lotnisko Poznań - Ławica również nie może narzekać na brak pasażerów wylatujących stąd na wakacje. Korzystanie z portu lotniczego rodzi wiele pytań. Jednym z nich z pewnością jest kwestia, gdzie blisko lotniska można pozostawić parking, zwłaszcza na dłuższy czas. Okazuje się, że zainteresowani mają do wyboru kilka opcji, które przedstawiamy poniżej.

lotnisko Poznań

 

1. Gdzie znajduje się lotnisko Poznań - Ławica?

2. Parking - lotnisko Poznań

3. Miejsca parkingowe przy lotnisku w Poznaniu

Dobrą wiadomością z pewnością jest fakt, że jeśli chodzi o parking lotnisko Poznań oferuje pewną elastyczność w tym zakresie. Poniżej przedstawiamy dostępne opcje.

 

Gdzie znajduje się lotnisko Poznań - Ławica?

Lotnisko Poznań - Ławica, parking oraz cała infrastruktura położone są zaledwie 7 kilometrów od centrum stolicy Wielkopolski. Sprawia to, że o lotnisku w Poznaniu możemy myśleć jako o atrakcyjnym punkcie wakacyjnych (i nie tylko) wypraw.

Pasażerowie nie posiadający własnego auta mogą skorzystać z komunikacji miejskiej. Do lotniska Poznań Ławica dojeżdża kilka linii autobusowych, a przystanek docelowy znajduje się kilkadziesiąt metrów od wejścia do terminalu. Do dyspozycji pozostają także specjalne linie uruchomione specjalnie z myślą o lotnisku Poznań.

Trzeba natomiast przyznać, że nic nie zastąpi komfortu podróży własnym autem. W ten sposób zdecydowanie łatwiej poradzić sobie z bagażami czy ustalić czas wyjazdu dopasowany do godziny odprawy. Jadąc z Poznania na lotnisko, trzeba kierować się drogą wojewódzką 307 lub bezpłatnym odcinkiem autostrady A2. Port lotniczy znajduje się przy ulicy Bukowskiej 285.

Dojazd własnym samochodem, oznacza jednak konieczność zaparkowania go. W tym przypadku najbezpieczniej wybrać strzeżony parking. Poznań na lotnisku daje dwie zasadnicze opcje.

 

Parking - lotnisko Poznań

Można oczywiście skorzystać z parkingu oferowanego bezpośrednio na lotnisku Poznań Ławica. Port lotniczy oferuje 4 opcje: parkingi P1 i P2 przeznaczone do parkowania maksymalnie do 24 godzin, P3 - krótkoterminowy oraz otwarte sezonowo P5 i P6 pozwalających na dłuższe pozostawienie samochodu. Rezerwacja parkingu może zostać dokonana online.

 

Miejsca parkingowe przy lotnisku w Poznaniu

Bardzo ciekawą opcją jest możliwość rezerwacji parkingu oferowanego przez firmę niezwiązaną z lotniskiem. Są to obiekty parkingowe strzeżone, wyposażone w szereg nowoczesnych udogodnień i komfortowe, szerokie miejsca. Warto wybrać miejsce parkingowe na parkingu wyłożonym kostką, dzięki której nie trzeba obawiać się o czystość obuwia czy bagaży w razie niekorzystnej pogody. W wielu przypadkach można liczyć na wliczony w cenę transfer na parkingu.

Artykuł dodano:

Dodany przez:
Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 622
Inne artykuły
Restauracja w Płocku wyjątkowym miejscem na kolację we dwoje
09
maj
Po dniu pełnym relaksu na plaży, spacerów brzegiem wody i cieszenia się słońcem, warto zakończyć wieczór w wyjątkowy sposób. Idealnym pomysłem jest kolacja we dwoje w starannie wybranej restauracji, gdzie unikalne smaki i atmosfera sprawią, że wspólny czas stanie się jeszcze bardziej romantyczny. Wyjątkowy smak dań w dobrej restauracji sprawia, że randka daje jeszcze więcej radości. Na uwagę zasługują nie tylko lokale serwujące dania ze swojej rodzimej kuchni polskiej, ale i restauracje, w których można spróbować dań kuchni śródziemnomorskiej. Dlaczego warto wybrać się na kolację we dwoje do Hotelu Tumskiego w Płocku?
czytaj
Gdzie polecieć na majówkę z lotniska Kraków Balice?
26
kwi
Krakowskie lotnisko to duży port lotniczy, który oferuje szeroką ofertę lotów do różnych rejonów świata. W okresie weekendu majowego ruch na lotnisku się zwiększa, jednak jest to spowodowane przede wszystkim tym, że na lotnisku Balice można skorzystać z tanich lotów a w pobliżu zaparkować samochód w bezpiecznym miejscu. Zobaczmy, dokąd można się wybrać na weekend majowy z lotniska Kraków - Balice.
czytaj
Tanie loty z warszawy - odkryj doskonały sposób na podróżowanie!
24
kwi
Zapraszamy do świata podróży bez granic i bez nadmiernego obciążenia portfela! Jeśli marzysz o odkrywaniu nowych miejsc, ale zawsze zastanawiasz się, jak znaleźć tanie loty z Warszawy, to trafiłeś we właściwe miejsce. W naszym artykule przedstawimy Ci wszystkie niezbędne informacje na temat tanich lotów z Warszawy.
czytaj

Opinie o Parking - lotnisko Poznań. Gdzie zostawić samochód przed podróżą na wakacje? Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do