Tajlandia - z biurem podróży czy samemu? Porady dla turystów

Samodzielne podróże do orientalnych krajów mają swoich zwolenników i przeciwników. Każdy wyjazd wiąże się z ryzykiem. Istnieją jednak kraje wyjątkowo przyjazne tym, którzy decydują się na samotną ekspedycję. Jednym z tych miejsc jest Tajlandia.

Tajlandia

 

Tajlandia dla backpackerów

Określana wśród turystów mianem „raju dla backpackerów”, przyciąga z całego świata przede wszystkim ludzi młodych. Tajlandia wczasy szczególnie przyjazne samotnym podróżnikom, a nawet turystom, którzy posiadają stosunkowo niewielki budżet. Wybrane zalety tego egzotycznego i przyjaznego turystom miejsca to przede wszystkim:

- niskie ceny noclegu i żywności,

- szeroka sieć hoteli i domów gościnnych,

- popularność usług typu couchsurfing,

- sprawnie działający transport publiczny,

- smaczna i zdrowa żywność,

- liczne atrakcje turystyczne,

- pozytywne nastawienie mieszkańców.

W kosztorysie planowanych przez nas wczasów w Tajlandii należy przede wszystkim uwzględnić cenę biletu. Będzie to najdroższy element budżetu, ale przy wczesnym zakupie biletu z pewnością trafimy na korzystne okazje cenowe. Koszty noclegu i wyżywienia są niewielkie, ale – tak jak w każdym przypadku – w podróż warto zabrać kwotę wyższą i zabezpieczającą przynajmniej nasze podstawowe potrzeby.

 

Bankomaty bez prowizji

Tajski baht (THB) to oficjalna waluta Tajlandii, ale powszechnie przyjmuje się płatności w dolarach i euro. Wymiany walut można dokonać jeszcze przed przylotem lub na miejscu, w lokalnym kantorze. Zagraniczni turyści nie powinni mieć problemów z dostępem do bankomatów. Należy jednak pamiętać o prowizji, pobieranej przez bank.

 

Wiza dla Polaków

Do niedawna wyjazd na wczasy w Tajlandii wiązał się z konieczności złożenia wniosku o wizę. Od sierpnia 2011 roku polscy turyści mogą podróżować w tym kierunku bez konieczności posiadania wizy. Pobyt nie może być jednak dłuższy niż 30 dni! Co ważne, od stycznia 2017 roku pozwolenie na pobyt ma taką samą długość dla turystów przybywających drogą powietrzną i lądową. Istotną kwestia jest też okres ważności paszportu. Dokument, który posiadamy musi być ważny przez minimum 6 miesięcy od chwili wjazdu na teren kraju.

 

Czy trzeba się szczepić?

Szczepienia obowiązkowe nie są wymagane. Przed wyjazdem zaleca się jednak standardowe szczepienia profilaktyczne przeciwko:

- wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B,

- błonicy, tężcowi, polio,

- japońskiemu zapaleniu mózgu.

 

Warto też rozważyć poddanie się opcjonalnym szczepieniom przeciwko meningokokom, durowi brzusznemu i żółtej gorączce. Pamiętajmy o tym, że terminarz szczepień powinien być ustalony nawet na kilka miesięcy przed wyjazdem.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 136
Inne artykuły
Pracodawca zmusza Cię do urlopu? Sprawdź, czy na pewno może to zrobić
21
sie
Urlop to jeden z najprzyjemniejszych aspektów pracy. Wielu wyczekuje go z utęsknieniem, jednak nie każdy pracownik chętnie się na niego wybiera. Niektórzy uważają, że pracodawca wypłaci im ekwiwalent za niewykorzystany urlop. Czy jest to możliwe, a jeśli tak, to w jakich przypadkach? Czy pracodawca może Cię zmusić do wykorzystania wolnych dni?
czytaj
SPA nad morzem - Gdzie się wybrać?
15
lip
Lato to pora roku, na którą czeka się z utęsknieniem. Idealny sposób spędzania czasu, zwłaszcza w tym okresie, to morskie kąpiele i odpoczynek na łonie natury. Coraz chętniej łączymy aktywność z czasem na relaks. Nadmorskie miejscowości w pełni umożliwiają takie korzystanie z wolnego czasu. Planując wakacje nad morzem warto sprawdzić ofertę hoteli, znajdujących się w dogodnej lokalizacji i bliskim sąsiedztwie plaży.
czytaj
Języki w podróży - czy trzeba je znać?
11
lip
Zwiedzanie świata stało się dużo bardziej dostępne niż jeszcze kilkanaście lat temu, a wszystko dzięki temu, że bilety lotnicze kosztują naprawdę niewiele. Bariery językowe są jednak jednym z tych powodów, które skutecznie tłumią chęć poznawania świata wśród osób nie potrafiących posługiwać się obcą mową. Jej znajomość w choćby podstawowym stopniu to znaczne ułatwienie w każdej podróży. Jednak czy na pewno jest niezbędna do tego, by zwiedzać świat bez stresu?
czytaj

Opinie o Tajlandia - z biurem podróży czy samemu? Porady dla turystów Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do