Tajlandia - z biurem podróży czy samemu? Porady dla turystów

Samodzielne podróże do orientalnych krajów mają swoich zwolenników i przeciwników. Każdy wyjazd wiąże się z ryzykiem. Istnieją jednak kraje wyjątkowo przyjazne tym, którzy decydują się na samotną ekspedycję. Jednym z tych miejsc jest Tajlandia.

Tajlandia

 

Tajlandia dla backpackerów

Określana wśród turystów mianem „raju dla backpackerów”, przyciąga z całego świata przede wszystkim ludzi młodych. Tajlandia wczasy szczególnie przyjazne samotnym podróżnikom, a nawet turystom, którzy posiadają stosunkowo niewielki budżet. Wybrane zalety tego egzotycznego i przyjaznego turystom miejsca to przede wszystkim:

- niskie ceny noclegu i żywności,

- szeroka sieć hoteli i domów gościnnych,

- popularność usług typu couchsurfing,

- sprawnie działający transport publiczny,

- smaczna i zdrowa żywność,

- liczne atrakcje turystyczne,

- pozytywne nastawienie mieszkańców.

W kosztorysie planowanych przez nas wczasów w Tajlandii należy przede wszystkim uwzględnić cenę biletu. Będzie to najdroższy element budżetu, ale przy wczesnym zakupie biletu z pewnością trafimy na korzystne okazje cenowe. Koszty noclegu i wyżywienia są niewielkie, ale – tak jak w każdym przypadku – w podróż warto zabrać kwotę wyższą i zabezpieczającą przynajmniej nasze podstawowe potrzeby.

 

Bankomaty bez prowizji

Tajski baht (THB) to oficjalna waluta Tajlandii, ale powszechnie przyjmuje się płatności w dolarach i euro. Wymiany walut można dokonać jeszcze przed przylotem lub na miejscu, w lokalnym kantorze. Zagraniczni turyści nie powinni mieć problemów z dostępem do bankomatów. Należy jednak pamiętać o prowizji, pobieranej przez bank.

 

Wiza dla Polaków

Do niedawna wyjazd na wczasy w Tajlandii wiązał się z konieczności złożenia wniosku o wizę. Od sierpnia 2011 roku polscy turyści mogą podróżować w tym kierunku bez konieczności posiadania wizy. Pobyt nie może być jednak dłuższy niż 30 dni! Co ważne, od stycznia 2017 roku pozwolenie na pobyt ma taką samą długość dla turystów przybywających drogą powietrzną i lądową. Istotną kwestia jest też okres ważności paszportu. Dokument, który posiadamy musi być ważny przez minimum 6 miesięcy od chwili wjazdu na teren kraju.

 

Czy trzeba się szczepić?

Szczepienia obowiązkowe nie są wymagane. Przed wyjazdem zaleca się jednak standardowe szczepienia profilaktyczne przeciwko:

- wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B,

- błonicy, tężcowi, polio,

- japońskiemu zapaleniu mózgu.

 

Warto też rozważyć poddanie się opcjonalnym szczepieniom przeciwko meningokokom, durowi brzusznemu i żółtej gorączce. Pamiętajmy o tym, że terminarz szczepień powinien być ustalony nawet na kilka miesięcy przed wyjazdem.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 467
Inne artykuły
3 pomysły na egzotyczną podróż poślubną
11
sty
Podróż poślubna traktowana jest często przez nowożeńców, jako wynagrodzenie za stres, jaki musieli przeżywać, przygotowując się do ślubu i wesela. Warto więc zaplanować ją tak, by była dla nas wycieczką życia, które wspólnie zaczynamy wieść. Podpowiadamy, w jakie miejsca się wybrać, by podróż poślubną zapamiętać, jako egzotyczną przygodę.
czytaj
Sposoby na nawilżenie skóry
15
gru
Wybierając się na plażę warto zadbać o naszą skórę. Nawilżona skóra, nie tylko powoduje, że opalenizna ładniej wygląda na zdjęciach, ale przede wszystkim chroni skórę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Aby dobrze nawilżyć skórę, warto sięgnąć po kosmetyki m.in. z lanoliną. To składnik, który doskonale nawilża, ale także natłuszcza. Korzystnie zadziałają też maseczki z mango, kiwi lub selera. Warto pić 1,5-2 l wody dziennie oraz jeść duże ilości warzyw i owoców.
czytaj
Plażowicze mogą przesłać rozliczenie PIT 2017 z drugiego końca świata!
14
gru
Niezależnie od pory roku w Polsce, biura podróży oferują wyjazdy na rajskie plaże, gdzie w spokoju możemy zażywać słonecznych kąpieli i słuchać szumu fal. Wakacje pod palmami to propozycja, która spodoba się każdemu. Jednak plażowicze, podobnie jak pozostali podatnicy osiągający w ciągu roku podatkowego 2017 dochody, muszą złożyć w swoim urzędzie skarbowym rozliczenie PIT 2017 i odprowadzić należny podatek lub czekać na zwrot na wskazane konto bankowe nadpłaconej kwoty z urzędu skarbowego.
czytaj

Opinie o Tajlandia - z biurem podróży czy samemu? Porady dla turystów Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do