Tajlandia - z biurem podróży czy samemu? Porady dla turystów

Samodzielne podróże do orientalnych krajów mają swoich zwolenników i przeciwników. Każdy wyjazd wiąże się z ryzykiem. Istnieją jednak kraje wyjątkowo przyjazne tym, którzy decydują się na samotną ekspedycję. Jednym z tych miejsc jest Tajlandia.

Tajlandia

 

Tajlandia dla backpackerów

Określana wśród turystów mianem „raju dla backpackerów”, przyciąga z całego świata przede wszystkim ludzi młodych. Tajlandia wczasy szczególnie przyjazne samotnym podróżnikom, a nawet turystom, którzy posiadają stosunkowo niewielki budżet. Wybrane zalety tego egzotycznego i przyjaznego turystom miejsca to przede wszystkim:

- niskie ceny noclegu i żywności,

- szeroka sieć hoteli i domów gościnnych,

- popularność usług typu couchsurfing,

- sprawnie działający transport publiczny,

- smaczna i zdrowa żywność,

- liczne atrakcje turystyczne,

- pozytywne nastawienie mieszkańców.

W kosztorysie planowanych przez nas wczasów w Tajlandii należy przede wszystkim uwzględnić cenę biletu. Będzie to najdroższy element budżetu, ale przy wczesnym zakupie biletu z pewnością trafimy na korzystne okazje cenowe. Koszty noclegu i wyżywienia są niewielkie, ale – tak jak w każdym przypadku – w podróż warto zabrać kwotę wyższą i zabezpieczającą przynajmniej nasze podstawowe potrzeby.

 

Bankomaty bez prowizji

Tajski baht (THB) to oficjalna waluta Tajlandii, ale powszechnie przyjmuje się płatności w dolarach i euro. Wymiany walut można dokonać jeszcze przed przylotem lub na miejscu, w lokalnym kantorze. Zagraniczni turyści nie powinni mieć problemów z dostępem do bankomatów. Należy jednak pamiętać o prowizji, pobieranej przez bank.

 

Wiza dla Polaków

Do niedawna wyjazd na wczasy w Tajlandii wiązał się z konieczności złożenia wniosku o wizę. Od sierpnia 2011 roku polscy turyści mogą podróżować w tym kierunku bez konieczności posiadania wizy. Pobyt nie może być jednak dłuższy niż 30 dni! Co ważne, od stycznia 2017 roku pozwolenie na pobyt ma taką samą długość dla turystów przybywających drogą powietrzną i lądową. Istotną kwestia jest też okres ważności paszportu. Dokument, który posiadamy musi być ważny przez minimum 6 miesięcy od chwili wjazdu na teren kraju.

 

Czy trzeba się szczepić?

Szczepienia obowiązkowe nie są wymagane. Przed wyjazdem zaleca się jednak standardowe szczepienia profilaktyczne przeciwko:

- wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B,

- błonicy, tężcowi, polio,

- japońskiemu zapaleniu mózgu.

 

Warto też rozważyć poddanie się opcjonalnym szczepieniom przeciwko meningokokom, durowi brzusznemu i żółtej gorączce. Pamiętajmy o tym, że terminarz szczepień powinien być ustalony nawet na kilka miesięcy przed wyjazdem.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 618
Inne artykuły
Samolotem na majówkę? Sprawdź co możesz spakować do bagażu podręcznego!
18
mar
Majówka to wspaniała okazja do tego, by oderwać się od codzienności i pozwolić sobie na chwilę zapomnienia. Warto więc zaplanować ją od A do Z, aby uniknąć niemiłych niespodzianek i cieszyć się cudownymi chwilami z bliskimi. Planujesz wypoczynek pod palmami? A może na drugim końcu Polski? Gdziekolwiek lecisz, czeka Cię niezapomniana przygoda. Zanim jednak wsiądziesz do samolotu, zapoznaj się z zasadami, które obowiązują na lotnisku!
czytaj
Sesja ślubna w plenerze. Kilka kreatywnych pomysłów dla nowożeńców
05
mar
Zdjęcia ślubne to wspaniała pamiątka, która przez wiele lat będzie nam przypominała o najważniejszym dniu w życiu, naszym ślubie i weselu. Warto więc poświęcić szczególną uwagę nie tylko wyborowi fotografa, ale także odpowiedniemu zaplanowaniu oraz organizacji sesji plenerowej. Sesję zdjęciową w plenerze możemy wykonać zarówno w dniu naszego ślubu, jak i w innym, dogodnym dla nas momencie. Jakie miejsca warto wybrać na sesję plenerową i jak ją zaplanować w taki sposób, aby zdjęcia były wyjątkową i niepowtarzalną pamiątką?
czytaj
Zakynthos: Malownicza i najpiękniejsza grecka wyspa
26
lut
Zakynthos to wyspa na Morzu Jońskim znana przede wszystkim z naturalnego środowiska żółwi Caretta caretta, przybrzeżnych jaskiń, długich plaż, białych klifów i dziewiczych terenów, w których czas płynie w zwolnionym tempie.
czytaj

Opinie o Tajlandia - z biurem podróży czy samemu? Porady dla turystów Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do