Zagadkowy Azerbejdżan zwiedzanie - co oferuje biuro podróży Logos Tour? Idealny pomysł na wakacyjny wyjazd

Nieodłącznym elementem życiowej drogi każdego człowieka jest zdobywanie nowych doświadczeń oraz odkrywanie nieznanych wcześniej miejsc. Najlepszym sposobem, żeby to osiągnąć są podróże. Wszyscy je uwielbiamy, jednak każdy kojarzy je z czymś innym. Jedni preferują wylegiwanie się na plaży oraz pływanie w basenach, łowcy przygód wybierają piesze wędrówki po najdalszych zakątkach krajów, a ludzie, którzy ciekawi są miejscowej kultury i dziedzictwa historycznego, wybierają zwiedzanie zabytków. Podróże z firmą Logos Tour zapewniają niezapomniane wspomnienia, cudowne chwile, szanse na poznanie interesujących ludzi oraz zawsze komfortowe warunki. W tym roku nasza firma przygotowała dla żądnych prawdziwych emocji klientów, nową ofertę- wyjazd do Azerbejdżanu.

Azerbejdżan

 

Mozaika różnorodności- Azerbejdżan

Azerbejdżan położony jest w południowej części Kaukazu niemalże na granicy Europy i Azji. Obok swoich sąsiadów Gruzji i Armenii, uznawany jest za kraj tzw. Zakaukazia. Dzięki swojemu położeniu Azerbejdżan oferuje turystom prawdziwą różnorodność krajobrazową. Znajdziemy tutaj zarówno bardzo wysokie góry (najwyższa Bazardüzü- 4466 m.n.p.m) oraz tereny depresji (nad Morzem Kaspijskim -26 m.n.p.m). Na specyfikę położenia Azerbejżdzanu wpływają wysokie pasma Kaukazu rozciągające się w północnej części kraju, które kontrastują się z rozległymi równinami w centralnej części oraz niemalże tropikalnym Morzem Kaspijskim na wschodzi. Nie mniej interesująca jest kultura tego regionu, który na przestrzeni wieków zamieszkany był przez liczne grupy etniczne i narodowe. Przemierzając przez niekończące się rozdroża Azerbejdżanu, natkniemy się na pozostałości po kulturach Tureckiej, Arabskiej, Mognolskiej, Rosyjskiej oraz Ormiańskiej. Upływający czas doprowadził do ich zmieszania i powstania prawdziwej społecznej mozaiki, której odkrycie jest możliwe tylko dzięki ofercie Azerbejdżan zwiedzanie.

 

Nie tylko Baku, czyli niesamowite atrakcje Azerbejdżanu

Główną wizytówką Azerbejdżanu i miejscem, w którym rozpocznie się nasza podróż, jest Baku. Ponad dwumilionowa stolica to prawdziwy raj dla bogaczy oraz twardy kawałek chleba dla biednych mieszkańców. Baku należy obecnie do najszybciej rozwijających się miast całej Europy, czego potwierdzeniem jest liczba organizowanych w nim sportowych i kulturalnych wydarzeń. Atrakcje oferowane przez azerbejdżańską stolicę to przede wszystkim miejsca pełne przepychu np. pałac Szyrwanszachów oraz Muzeum Historyczne, które mieści się w byłej rezydencji miejscowego milionera. Mówiąc o miejscach wartych odwiedzenia podczas pobytu w Azerbejdżanie nie można pominąć również terenów górskich. Majestatyczne, pokryte śniegiem pasma górskie Kaukazu to gwarancja niesamowitych wspomnień i szansa na doskonałe zdjęcia. Miejscem, które zawsze sprawia, że turyści przenoszą się w inny świat jest, zamieszkiwana przez górskich żydów osada- Krasnaja Słoboda, oraz najwyżej położona na terenie Kaukazu- osada Xınalıq. Ważny element w kształtowaniu się kultury Azerskiej pełnili wyznawcy Islamu, dlatego podczas podróży turyści mają okazję odwiedzić zabytkowy meczet w  Samaxi. W planie naszej wycieczki znajdują się także m.in. takie miejsca jak miasto Szeki i jego przepiękna zabudowa, wodospad Yasil Slal oraz bardzo znaczące w historii miasto Illis. 

 

Formalności dotyczące wyjazdu

Wyjazd do Azerbejdżanu to idealny pomysł na wakacje. Nasze biuro przygotowało różne warianty odwiedzenia tego wspaniałego zakątka świata. Oferujemy krótkie wyjazdy siedmiodniowe oraz jedenastodniowe, natomiast dla prawdziwych koneserów podróżowania, stworzona została oferta specjalna, która obejmuje zwiedzanie Azerbejdżanu oraz sąsiadującej z nim Gruzji. Jest to podróż, która zapewnia podwójną dawkę emocji i wspomnień. Biuro Logos Tour to już 38 lat doświadczenia. Znani jesteśmy z najwyższej jakości transportu, przystępnej ceny oraz łatwości w załatwianiu formalności jak np. wiza. W celu jej otrzymania, klienci naszego biura zobowiązani są do wykonania skanu paszportu oraz dostarczenia odpowiednich dokumentów do biura najpóźniej na 45 dni przed wyjazdem. Cena wizy wynosi 120 złotych, natomiast prowizja pośrednictwa wizowego 50 złotych. Rekomendowane jest również przeznaczenie dodatkowych 25 euro na napiwki w restauracjach oraz zezwolenia na fotografowanie.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 419
Inne artykuły
Brzydka pogoda na plażę? Sprawdź Park Wodny w Krakowie
21
cze
Nawet w lecie mogą zdarzyć się dni, podczas których najchętniej nie wychylalibyśmy nosa z domu lub hotelowego pokoju. Na szczęście, w dzisiejszych czasach brzydka pogoda wcale nie musi być powodem do rezygnacji z wakacyjnych szaleństw oraz pozbawiać nas radości z zabawy w wodzie! Zamiast na plażę możemy bowiem wybrać się do Parku Wodnego w Krakowie, który zapewni każdemu udane plażowanie nawet w najbardziej pochmurne i deszczowe dni.
czytaj
Jak dbać o ciało latem?
18
cze
Chcesz, żeby było jędrne, dobrze nawilżone, ale przede wszystkim idealnie gładkie, bez zbędnych włosków? Sprawdź, jak o nie najlepiej zadbać.
czytaj
Po co nam czepki pływackie?
18
cze
Dlaczego na krytych basenach obowiązują czepki pływackie? Jakie funkcje pełnią te niepozorne akcesoria? I wreszcie, dlaczego używanie czepków leży w interesie każdego, kto chodzi na pływalnię? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.
czytaj

Opinie o Zagadkowy Azerbejdżan zwiedzanie - co oferuje biuro podróży Logos Tour? Idealny pomysł na wakacyjny wyjazd Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do