Wyjątkowa plaża w Krynicy Morskiej

Plaża w Krynicy Morskiej potrafi zachwycić nawet te osoby, które miały okazję zwiedzić wiele innych tego typu miejsc. Co jednak warto dodatkowo zobaczyć, jeżeli już uda ci się nacieszyć urokami plażowania?

 

 

    1. Atrakcje i zabytki w Krynicy Morskiej 

    2. Ulica Teleexpressu 

    3. Największy wybór noclegów w pobliżu plaży 

 

Z poniższego poradnika dowiesz się nie tylko tego, które atrakcje i zabytki warto zobaczyć podczas zwiedzania miasta, ale również sprawdzisz, gdzie najlepiej zarezerwować noclegi, abyś mógł cieszyć się bliskością plaży.

 

Atrakcje i zabytki w Krynicy Morskiej

Chociaż Krynica Morska nie jest specjalnie duża ani też nie zamieszkuje jej zbyt wielu mieszkańców, to jednocześnie jest jedną tych miejscowości, które powinno się odwiedzić podczas wakacji nad polskim morzem. Wyjątkowa plaża, piękny port oraz latarnia morska, a do tego rezerwat przyrody Buki Mierzei Wiślanej i Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana. Warto również wspomnieć o rozbudowanej infrastrukturze turystycznej, na którą - oprócz atrakcji i zabytków - składa się ponad dwieście różnych obiektów noclegowych.

Mogłoby się wydawać, że w tak niewielkim mieście nie będzie żadnych zabytków, ale pod tym względem Krynica Morska nie ustępuje innym miejscowościom turystycznym. Jest tutaj między innymi ciekawie zaprojektowany kościół parafialny pod wezwaniem św. Piotra Apostoła i św. Franciszka, który został postawiony w 1938 r. Zabytkowy jest też cmentarz żołnierzy radzieckich, który znajduje się w pobliżu latarni. Warto również wspomnieć o samej latarni morskiej. Znajduje się ona pomiędzy Latarnią Morską Gdańsk Port Północny a Latarnią Morską Bałtijsk. Obiekt został uruchomiony 25 sierpnia 1951, a jego administratorem jest Urząd Morski w Gdyni. Wysokość latarni wynosi 26,50 metrów, natomiast zasięg dawanego przez nią światła to aż 18 mil morskich. Udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu dwóch żarówek o mocy 1000 W. Co ciekawe, obecna latarnia nie jest pierwszym tego typu obiektem, jaki został postawiony w Krynicy Morskiej. Elbląski rzemieślnik Edward Stach już 1 maja 1895 roku postawił tu pierwszą latarnię, jednak dotrwała ona tylko do 1945 roku. Aktualnie latarnia morska jest otwarta na turystów, którzy za niewielką opłatą mogą wejść na samą górę. Stamtąd natomiast można podziwiać piękno całej okolicy. Podobnym miejscem, które jednak powstało w naturalny sposób, jest Wielbłądzi Grzbiet. Wzniesienie to stanowi najwyższy szczyt Mierzei Wiślanej. Dodatkowo jest to najwyższa stała wydma w Europie. Jej wysokość wynosi 49,5 m n.p.m. Turyści, którzy poświęcą czas na dotarcie na to wzniesienie będą mogli zobaczyć Mierzeję Wiślaną i morze.

 

Ulica Teleexpressu

Wielu turystów przyjeżdżających do Krynicy Morskiej chce zobaczyć ulicę Teleexpressu, która jest jedyną taką w Polsce (jej nazwa pochodzi od audycji telewizyjnej). Kolejnym ciekawym miejscem w Krynicy jest Port Krynica Morska, który składa się z dwóch przystani żeglarskich. Są to przystań rybacka i jachtowo-pasażerska. Za prawidłowe kierowanie ruchem morskim odpowiada tu Bosmanat Portu Krynica Morska, a maksymalna głębokość portu wynosi od 1,5 do 2 metrów. Jeżeli natomiast chodzi o wyjątkowość plaży, to zdaniem wielu turystów należy ona do najpiękniejszych w całej Polsce. Wpływa na to nie tylko piękno okolicy, ale też ciekawe ukształtowaniu terenu. 

 

Największy wybór noclegów w pobliżu plaży

Nic więc dziwnego, że największym zainteresowaniem wśród turystów cieszą się noclegi w pobliżu plaży. Problem w tym, że wolne miejsca w obiektach dysponujących taką ofertą rozchodzą się bardzo szybko, dlatego też najwygodniej jest dokonać rezerwacji przez internet. W końcu cała oferta noclegów w Krynicy Morskiej blisko plaży dostępna jest przez stronę internetową. Wystarczy zatem określić, jakich warunków oczekujesz podczas urlopu, a wyświetlą ci się najbardziej trafione propozycje. Jest to idealne rozwiązanie zarówno dla tych osób, którym zależy na najlepszej cenie (dzięki sortowaniu ofert mogą szybko wybrać tańsze noclegi), najlepszych warunkach lub specjalnych udogodnieniach. Coraz więcej turystów ma na przykład ochotę skorzystać z krytego basenu, jacuzzi lub solarium. Zaznaczając taką opcję w wyszukiwarce noclegów w Krynicy Morskiej można od razu zobaczyć, które obiekty zapewniają tego typu udogodnienia. Tym samym możesz zaoszczędzić sporo czasu na szukaniu idealnego miejsca. Po znalezieniu oferty, która spełni wszystkie twoje oczekiwania możesz też dokonać samej rezerwacji. Cały proces nie zajmie ci więcej jak kilka minut, a jednocześnie dzięki ocenom wystawionym przez wielu innych wczasowiczów zyskasz pewność, że wybrany obiekt noclegowy będzie oferował warunki zgodne z tymi, które zostały opisane na stronie. Na szczególną uwagę zasługują natomiast te obiekty, które oprócz tego, że znajdują się blisko wspaniałego miejsca jakim jest wyjątkowa plaża w Krynicy Morskiej, objęte zostały gwarancją najlepszej ceny. Wybierając jedną z takich propozycji masz pewność, że jest to najlepsza cena, w jakiej można zarezerwować nocleg w tym miejscu.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 45
Inne artykuły
Pływając po wodach Adriatyku czyli wakacje w Chorwacji
07
mar
Polscy turyści kochają Chorwację. Uczucie to nie słabnie od lat, czego najlepszym dowodem są tak popularne ostatnio rejsy po Adriatyku. To ciekawa alternatywa dla tradycyjnych wczasów, a przy okazji sposób na przeżycie przygody. Rejsy w Chorwacji dają szansę opanowania podstaw żeglowania, poznania urokliwych zakątków kraju oraz swobodnego przemieszczania się jachtem pomiędzy portami.
czytaj
Niedrogie wakacje za granicą – sprawdź gdzie możesz zaoszczędzić
28
lut
Pierwsze wakacje poza granicami Polski, wcale nie muszą być drogie. Można wybrać się na wakacje z biurem podróży lub zorganizować je na własną rękę. Wszystko zależy od Ciebie. Wczasy z biurem podróży na pewno są wygodniejsze, bo mniej stresujące, natomiast wakacje na które wybierasz się swoim autem pozwalają na zwiedzenie różnych ciekawych miejsc, mniej turystycznych. W tym roku na pierwszym miejscu najtańszych wakacji znajduje się Bułgaria, ale co jeszcze znajdziemy w ofercie?
czytaj
Jakich suplementów diety warto używać?
12
lut
Suplementy diety stały się preparatami, po które sięga coraz więcej osób. Niestety coraz częściej wybieramy preparaty, które nie są nam potrzebne lub nie mają korzystnego wpływu na nasze zdrowie. Na rynku pojawia się wiele rodzajów suplementów diety i nie ma w tym nic dziwnego, że wiele osób się w tym gubi i nie wie, jakie suplementy są potrzebne, a których nie warto wybierać.
czytaj

Opinie o Wyjątkowa plaża w Krynicy Morskiej Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do