Wszystko o owocach mango z Crazy Box

Tommy Atkins mango to najczęściej spotykana odmiana owocu mango. Jest hodowany na Florydzie w celach komercyjnych. Za najlepsze zastosowanie tej odmiany uważa się przemysł spożywczy i cukierniczy. Owoce są większe od przeciętnych, ważą około 700 gramów. Choć Tommy Atkins nie jest tak smaczny jak inne odmiany mango, ceniony jest za długą trwałość i dobrą wytrzymałość podczas transportu.

mango

Tommy Atkins jest obecnie uprawiany w Ameryce Północnej, Ameryce Środkowej i wielu regionach Ameryki Południowej, w tym w Meksyku. Mango Tommy Atkins można kupić w sklepie internetowym Crazy Box, który jest liderem wśród dystrybutorów sprzedających warzywa, grzyby, owoce, orzechy i inne owoce egzotyczne.

 

Pochodzenie.

Pierwszy Tommy Atkins urodził się z nasionka Hayden, które zostało zasadzone na działce farmera Thomasa Atkinsa w Broward County na Florydzie. Po zbadaniu właściwości nowej uprawy Thomas Atkins przewidział jej przyszłą wartość handlową, ponieważ odmiana ta posiadała takie cechy jak: dobra transportowalność, odporność na choroby grzybowe, możliwość długiego przechowywania bez utraty smaku.

Jest to obecnie najczęściej uprawiana i sprzedawana odmiana mango w Ameryce.

 

Wygląd.

Owoce odmiany Tommy Atkins mogą mieć kolor zielony, pomarańczowy lub bordowy. Zdarzają się owoce z kombinacją trzech kolorów. Owoc ma twardą, matowo-gładką skórkę z woskowym nalotem. Miąższ jest zazwyczaj intensywnie żółty, soczysty i dość włóknisty.

 

Profil smakowy.

Ciało Tommy'ego Atkinsa smakuje słabo słodko.

 

Jak jedzenie mango.

Owoce mango są spożywane zarówno na świeżo, jak i jako potrawa gotowana. Owoce obiera się ze skórki i nasion, kroi i podaje. Owoce można dodawać do sałatek, słodkich dań deserowych i wypieków. Ponadto mango jest często wykorzystywane do przygotowania marynat i sosów do potraw mięsnych i rybnych.

 

Przydatne właściwości mango.

Mango zawiera duże ilości witamin z grupy B, witaminę A, C i D. Ponadto owoce te zawierają takie pożyteczne pierwiastki i minerały, jak:

- włókno;

- kwas foliowy;

- beta-karoten;

- fosfor;

- potas;

- wapnia;

- żelazko;

- cynk;

- mangan.

Mango ma właściwości przeciwgorączkowe, przeciwzapalne, jest doskonałym środkiem antydepresyjnym, ma właściwości afrodyzjaku, zapobiega rozwojowi nowotworów.

 

Przeciwwskazania.

Mango jest silnym alergenem. Reakcja alergiczna może rozpocząć się nawet przy lekkim kontakcie skórki owocu ze skórą osoby skłonnej do alergii. Spożywanie niedojrzałych owoców może prowadzić do skurczów żołądka i biegunki. Nie należy jednocześnie spożywać mango i napojów alkoholowych.

 

Jak wybrać mango.

Dojrzałe owoce mają skórkę, która po naciśnięciu lekko się ściska. Owoce nie są luźne i nie można ich przebić palcami. Jeśli nie zamierzamy jeść mango w ciągu najbliższych dni, najlepiej wybrać twardszy owoc. Cienkie i spłaszczone owoce mogą mieć cierpki smak. Nie zaleca się stosowania owoców pomarszczonych, gdyż są one mniej smaczne niż owoce gładkie i pulchne. Dojrzałe owoce mają przyjemny owocowy zapach. Jeśli pachnie kwaśno, rozpoczął się proces gnicia.

 

Jak przechowywać mango.

Mango Tommy Atkins można przechowywać w lodówce przez 3 do 4 tygodni. Niedojrzałe owoce mogą być przechowywane w normalnej temperaturze pokojowej do momentu osiągnięcia pełnej dojrzałości.

W Crazy Box można również kupić prezent w postaci kosza owoców dla rodziny i przyjaciół.

Artykuł dodano:

Dodany przez:
Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 1407
Inne artykuły
Czy wiesz, że drugi najgłębszy basen świata jest w Polsce (w okolicach Warszawy)?
06
lut
Marzysz o rozpoczęciu przygody z nurkowaniem? Szukasz bezpiecznych warunków do nauki, wykwalifikowanych instruktorów i pewnego sprzętu? To wszystko i znacznie więcej znajdziesz w Deepspot!
czytaj
Farby do skóry: Personalizacja i Ochrona na Plaży
22
gru
Farby do skóry odporne na warunki atmosferyczne stanowią innowacyjne rozwiązanie dla miłośników plażowania, którzy pragną nadać swoim skórzanym akcesoriom wyjątkowego charakteru. Współczesne farby nie tylko umożliwiają zmianę koloru produktów skórzanych, ale także zapewniają ochronę przed szkodliwym działaniem słońca, wody morskiej i piasku.
czytaj
Inspiracje na wakacyjny wypoczynek w Chorwacji
17
gru
Coraz częściej słyszy się o wakacjach w Chorwacji. Z roku na rok popularność tego kierunku wakacyjnego rośnie. Planując wypoczynek w tym miejscu, warto dowiedzieć się, jak dobrze zaplanować swój urlop, gdzie jechać i jak spędzić czas wolny.
czytaj

Opinie o Wszystko o owocach mango z Crazy Box Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do