Windsurfing - rozpocznij przygodę ze sportem

Windsurfing jest ciekawym sportem i znajduje coraz więcej zwolenników. Dla osób, które są zainteresowane pływaniem na desce z żaglem i nie wiedzą, od czego zacząć, mamy dobrą wiadomość: mogą zapisać się na kurs windsurfingowy dla początkujących. Nie jest wymagane posiadanie sprzętu, ponieważ zapewnia go szkoła.

 windsurfing

Jakie umiejętności są potrzebne, by uprawiać windsurfing?

Windsurfing to sport wodny dający wiele satysfakcji i pozwala pokonać własne słabości. W Polsce jest coraz więcej windsurferów, którzy trenują, bo czują się wtedy wolni. Jednak pływanie na desce, do której jest zamontowany żagiel, wymaga nabycia umiejętności i wielu godzin ćwiczeń. Najpierw trzeba nauczyć się rufy i sterowania, by wykonywać proste manewry. Windsurfing freeride jest amatorskim pływaniem, w celach rekreacyjnych.

Bardziej zaawansowaną formą tego sportu, jest Windsurfing freestyle, polegającą na wykonywaniu akrobacji, a nawet wariacji na wodzie. Zawodowcy, którzy startują w igrzyskach olimpijskich, mają do perfekcji opanowaną zaawansowaną technikę – wave. Potrafią osiągać duże prędkości, co pozwala im na uczestnictwo w regatach wyścigowych.

 

Kto może się zapisać na kurs windsurfingu dla początkujących?

Kurs windsurfingu jest przeznaczony dla dzieci i dorosłych. Nie ma ograniczeń wiekowych, poza własnymi. Dla najmłodszych uczestników szkoła opracowuje specjalnie programy metodyczne. Organizowane są też obozy windsurfingowe w grupach wiekowych: 8-11 i 12– 16 lat. Zarówno dzieci, jak i dorośli przystępujący do kursu, nie muszą posiadać pianki, kamizelki oraz sprzętu, ponieważ wszystko zapewnia szkoła.

Kursy z windsurfingu różnią się od siebie czasem trwania, liczebnością grup oraz ilością osób. Każdy może wybrać formę zajęć oraz ilość godzin. Poziom trudności instruktorzy dopasowują do umiejętności danej osoby. Można zapisać się na windsurfing lub kitesurfing, Jastarnia jest doskonałym miejscem do nauki.

 

Kupić czy wypożyczyć odpowiedni sprzęt?

Nauka windsurfingu na kursie nie wymaga posiadania sprzętu. Natomiast po jego ukończeniu trzeba zakupić lub wypożyczyć deski, żagle i różne akcesoria. Na początek warto wybrać drugi wariant, ponieważ nie wymaga inwestowania w sprzęt, który jest dość drogi. Wyjeżdżając na urlop czy weekend, można go wynająć. To rozwiązanie ma jeszcze inną zaletę.

Wybór deski i żagla zależy od stopnia zaawansowania. Kiedy windsurfer nabędzie większe umiejętności, może wybrać inny sprzęt, a przyszłości zakupić nowy lub używany. Wynajem daje możliwość trenowania całej rodzinie.

Artykuł dodano:

Dodany przez:
Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 562
Inne artykuły
Czy wiesz, że drugi najgłębszy basen świata jest w Polsce (w okolicach Warszawy)?
06
lut
Marzysz o rozpoczęciu przygody z nurkowaniem? Szukasz bezpiecznych warunków do nauki, wykwalifikowanych instruktorów i pewnego sprzętu? To wszystko i znacznie więcej znajdziesz w Deepspot!
czytaj
Farby do skóry: Personalizacja i Ochrona na Plaży
22
gru
Farby do skóry odporne na warunki atmosferyczne stanowią innowacyjne rozwiązanie dla miłośników plażowania, którzy pragną nadać swoim skórzanym akcesoriom wyjątkowego charakteru. Współczesne farby nie tylko umożliwiają zmianę koloru produktów skórzanych, ale także zapewniają ochronę przed szkodliwym działaniem słońca, wody morskiej i piasku.
czytaj
Inspiracje na wakacyjny wypoczynek w Chorwacji
17
gru
Coraz częściej słyszy się o wakacjach w Chorwacji. Z roku na rok popularność tego kierunku wakacyjnego rośnie. Planując wypoczynek w tym miejscu, warto dowiedzieć się, jak dobrze zaplanować swój urlop, gdzie jechać i jak spędzić czas wolny.
czytaj

Opinie o Windsurfing - rozpocznij przygodę ze sportem Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do