Windsurfing - rozpocznij przygodę ze sportem

Windsurfing jest ciekawym sportem i znajduje coraz więcej zwolenników. Dla osób, które są zainteresowane pływaniem na desce z żaglem i nie wiedzą, od czego zacząć, mamy dobrą wiadomość: mogą zapisać się na kurs windsurfingowy dla początkujących. Nie jest wymagane posiadanie sprzętu, ponieważ zapewnia go szkoła.

 windsurfing

Jakie umiejętności są potrzebne, by uprawiać windsurfing?

Windsurfing to sport wodny dający wiele satysfakcji i pozwala pokonać własne słabości. W Polsce jest coraz więcej windsurferów, którzy trenują, bo czują się wtedy wolni. Jednak pływanie na desce, do której jest zamontowany żagiel, wymaga nabycia umiejętności i wielu godzin ćwiczeń. Najpierw trzeba nauczyć się rufy i sterowania, by wykonywać proste manewry. Windsurfing freeride jest amatorskim pływaniem, w celach rekreacyjnych.

Bardziej zaawansowaną formą tego sportu, jest Windsurfing freestyle, polegającą na wykonywaniu akrobacji, a nawet wariacji na wodzie. Zawodowcy, którzy startują w igrzyskach olimpijskich, mają do perfekcji opanowaną zaawansowaną technikę – wave. Potrafią osiągać duże prędkości, co pozwala im na uczestnictwo w regatach wyścigowych.

 

Kto może się zapisać na kurs windsurfingu dla początkujących?

Kurs windsurfingu jest przeznaczony dla dzieci i dorosłych. Nie ma ograniczeń wiekowych, poza własnymi. Dla najmłodszych uczestników szkoła opracowuje specjalnie programy metodyczne. Organizowane są też obozy windsurfingowe w grupach wiekowych: 8-11 i 12– 16 lat. Zarówno dzieci, jak i dorośli przystępujący do kursu, nie muszą posiadać pianki, kamizelki oraz sprzętu, ponieważ wszystko zapewnia szkoła.

Kursy z windsurfingu różnią się od siebie czasem trwania, liczebnością grup oraz ilością osób. Każdy może wybrać formę zajęć oraz ilość godzin. Poziom trudności instruktorzy dopasowują do umiejętności danej osoby. Można zapisać się na windsurfing lub kitesurfing, Jastarnia jest doskonałym miejscem do nauki.

 

Kupić czy wypożyczyć odpowiedni sprzęt?

Nauka windsurfingu na kursie nie wymaga posiadania sprzętu. Natomiast po jego ukończeniu trzeba zakupić lub wypożyczyć deski, żagle i różne akcesoria. Na początek warto wybrać drugi wariant, ponieważ nie wymaga inwestowania w sprzęt, który jest dość drogi. Wyjeżdżając na urlop czy weekend, można go wynająć. To rozwiązanie ma jeszcze inną zaletę.

Wybór deski i żagla zależy od stopnia zaawansowania. Kiedy windsurfer nabędzie większe umiejętności, może wybrać inny sprzęt, a przyszłości zakupić nowy lub używany. Wynajem daje możliwość trenowania całej rodzinie.

Artykuł dodano:

Dodany przez:
Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 67
Inne artykuły
Jak znaleźć miejsce parkingowe w Splicie?
20
gru
Wiele osób decyduje się przyjechać na wakacje do Chorwacji samochodem. Nic dziwnego, w końcu zaledwie kilkanaście godzin wygodnej drogi autostradami dzieli Polskę od tego śródziemnomorskiego raju. Często pojawiają się jednak wątpliwości kierowców odnośnie zaparkowania swojego samochodu w nowym miejscu, zwłaszcza jeśli jest to tak duże miasto, jak właśnie Split.
czytaj
Atrakcje dla dzieci Łódź — co warto zobaczyć?
19
gru
Łódź to wspaniałe miasto do odkrywania i doświadczania przez dzieci. Oferuje wiele atrakcji, zajęć i zabytków, które zapewnią dzieciom rozrywkę na wiele dni. Od zabytków historycznych po interaktywne muzea i parki rozrywki – w Łodzi każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Rodziny mogą wybierać spośród szerokiej gamy atrakcji kulturalnych, zajęć edukacyjnych lub zabaw na świeżym powietrzu, które z pewnością sprawią, że ich podróż będzie niezapomniana.
czytaj
Nauka pływania w Krakowie - jaką szkołę pływania najlepiej wybrać dla swojego dziecka?
16
gru
Zastanawiałeś się kiedyś, w jakim wieku najlepiej rozpocząć naukę pływania? Otóż nie ma ani dolnej, ani górnej granicy dla tego sportu. Jedni mówią, że już kilku miesięczne niemowlę powinno regularnie pływać, inni zabierają na basen dopiero 6-latka, który już jest w pewnym stopniu świadomy swojego ciała. A prawda jak zwykle leży po środku. Nauka pływania to świetna przygoda, którą Twoje dziecko może rozpocząć w dowolnej chwili. Najważniejsze, byście wybrali dla niego najlepszą szkołę. Jak to zrobić? Sprawdź!
czytaj

Opinie o Windsurfing - rozpocznij przygodę ze sportem Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do