Wczesny zmierzch? Sprawdź czołówki turystyczne

Wszyscy doskonale wiemy, że jesienią oraz zimą mamy do czynienia z krótszym dniem i dłuższym wieczorem. To, że wcześniej zapada zmierzch, nie musi oznaczać siedzenia przed telewizorem – wręcz przeciwnie! Dziś pokażemy Ci, w jaki sposób przygotować się do jesiennych i kilkudniowych wypraw w góry.

czołówki turystyczne

Czołówki turystyczne idealne na wypad w góry

Czołówki turystyczne sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebne są dwie ręce: na ściance wspinaczkowej, czy wspinaczce górskiej, na biwaku podczas przygotowywania posiłku, czy jeździe na rowerze np. po leśnych, nierównych i często mało oświetlonych drogach. Czołówki idealnie nadadzą się także podczas pieszej wędrówki po górach nie tylko podczas kilkudniowych wypraw, ale także jesienią i zimą, gdzie zmierzch zapada dosyć wcześnie. Warto pamiętać także o tym, że górskie szlaki często przecinają lasy, które również charakteryzują się tym, że drogi są mniej doświetlone, a gęsto osadzone drzewa skutecznie ograniczają dopływ naturalnego światła. No dobrze, wiesz już, że warto zaopatrzyć się w czołówkę, ale jaki model wybrać?

 

TOP modele czołówek turystycznych

Rynek oferuje wiele różnych modeli czołówek turystycznych. Skąd więc masz wiedzieć, jaki model wybrać? Przede wszystkim zwróć uwagę na funkcjonalność i parametry! Poniżej przedstawiamy funkcjonalne czołówki turystyczne, które są warte uwagi!

 

1. Czołówka Black Diamond Storm

Czołówka Black Diamond Storm to model o bardzo dużej mocy, bo równej 400 lumenów. Dużym atutem tego modelu jest technologia PowerTap, czyli zmiana ustawień poprzez dotyk, co znacznie ułatwia korzystanie z urządzenia nawet w trudnych warunkach. Oprócz silnego doświetlenia, czołówka ta ma solidną obudowę, która jest odporna na wodę i kurz. Dodatkowo ma wbudowaną funkcję, umożliwiającą uruchomienie 3 diod SinglePower (czerwoną, niebieską, zieloną). Przydają się w sytuacji, kiedy zależy nam na mniejszym rzucaniu się w oczy i większym rozproszeniu strumienia światła. Czas pracy wynosi ok. 5  godzin (na rezerwie aż 42 H i 150 H przy najniższej pozycji).

 

2. Czołówka Black Diamond Cosmo

Czołówka Black Diamond Cosmo o dużej mocy, chociaż mniejszej niż w przypadku modelu powyżej, bo 300 lumenów, to jednak bardziej przystępnego cenowo. W tym przypadku również masz możliwość ustawienia kilku trybów: główne światło białe o dużym zasięgu, dioda DoublePower white LED o mniejszej sile i rozproszonym strumieniu, a także dioda czerwona, która przydaje się w sytuacjach, kiedy zależy Ci na mniejszej widoczności lub chcesz pozbyć się efektu oślepiania innych osób. Maksymalny czas pracy wynosi 4,25 godziny (rezerwa 24 H przy najwyższej pozycji i 200 H – przy najniższej).

 

3. Czołówka Black Diamond Astro

Podane powyżej propozycje nie mieszczą się w Twoim budżecie? Proponujemy zatem czołówkę Black Diamond Astro o mocy 250 lumenów! Podobnie jak jej poprzednicy, jest niezwykle solidne i odporna na wilgoć. Model ten jest niewielkich rozmiarów, dlatego idealnie sprawdzi się jako część ekwipunku pod hasłem „na wszelki wypadek”. Zajmuje niewiele miejsca i bardzo mało waży, bo tylko 54 gramy wliczając w to ciężar baterii. Maksymalny czas pracy wynosi 4,5 godziny (rezerwa 14 H przy najwyższej pozycji i 200 H – przy najniższej).

Czym się kierować podczas zakupu czołówki turystycznej? Z pewnością wiele zależy od Twojego budżetu i dostępność środków, jakie możesz przeznaczyć na zakup tego sprzętu. Zwykle droższe pozycje oferują więcej np. dłuższy czas trwania pracy na baterii, więcej trybów i wiele innych dodatkowych opcji technologicznych. Jednak jeśli zależy Ci na prostocie i funkcjonalności, a niekoniecznie na mocy czy czasie pracy, z pewnością wystarczy model z pozycji trzeciej. W razie wątpliwości zawsze możesz dopytać sprzedawcę o dany produkt. Powodzenia!

Artykuł dodano:

Dodany przez:
Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 544
Inne artykuły
Czy wiesz, że drugi najgłębszy basen świata jest w Polsce (w okolicach Warszawy)?
06
lut
Marzysz o rozpoczęciu przygody z nurkowaniem? Szukasz bezpiecznych warunków do nauki, wykwalifikowanych instruktorów i pewnego sprzętu? To wszystko i znacznie więcej znajdziesz w Deepspot!
czytaj
Farby do skóry: Personalizacja i Ochrona na Plaży
22
gru
Farby do skóry odporne na warunki atmosferyczne stanowią innowacyjne rozwiązanie dla miłośników plażowania, którzy pragną nadać swoim skórzanym akcesoriom wyjątkowego charakteru. Współczesne farby nie tylko umożliwiają zmianę koloru produktów skórzanych, ale także zapewniają ochronę przed szkodliwym działaniem słońca, wody morskiej i piasku.
czytaj
Inspiracje na wakacyjny wypoczynek w Chorwacji
17
gru
Coraz częściej słyszy się o wakacjach w Chorwacji. Z roku na rok popularność tego kierunku wakacyjnego rośnie. Planując wypoczynek w tym miejscu, warto dowiedzieć się, jak dobrze zaplanować swój urlop, gdzie jechać i jak spędzić czas wolny.
czytaj

Opinie o Wczesny zmierzch? Sprawdź czołówki turystyczne Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do