Wakacje inne niż zawsze

Coraz częściej poszukujemy miejsc oryginalnych, które emanują niecodziennym klimatem, a rodowici mieszkańcy są doskonałym obrazem filozofii życia oraz sposobu spędzania wolnego czasu. Coraz częściej są to również miejsca niekomercyjne, w których można poczuć ducha przeszłości oraz odkryć nieprzeciętną historię. Kuba jest owiana pewnego rodzaju legendą i ustrój oraz niełatwe dzieje, kultowy przywódca funkcjonują obok pięknych plaż, słonecznych dni oraz atrakcji, które większość turystów doceni. Hawana staje się tłem wielu filmów i teledysków, ponieważ jej architektura staje się unikatowa, a muzyka, alkohole, cygara dodają całości pikanterii.

Kuba

 

Tu zatrzymał się czas

Wiele osób podkreśla, że Kubę należy odwiedzić, by poczuć inny klimat, poznać architekturę oraz sposób życia dopóki nie uległ on komercjalizacji. Na pewno to również miejsce, które swoją żywiołowością i energią porywa wszystkich w rytmie salsy i niekończącej się zabawy. Wakacje w tej przestrzeni to pragnienie wielu młodych i dojrzałych ludzi, a sama wyspa ma wiele do zaoferowania każdemu turyście. Warto jedynie pamiętać, że jeśli kierunkiem naszej wyprawy będzie Kuba, wiza okaże się niezbędna.

Głównym celem wyjazdów turystycznych jest stolica wraz z szeregiem zabytków, zakątków do zwiedzania i najlepszych restauracji. To gwarancja doskonałej zabawy, ale również szansa na odkrycie miejsc poza głównymi turystycznymi szlakami, a tam mamy szansę na odpoczynek, spokój i oryginalność. Poza tym prawdziwi podróżnicy znajdą tu wyjątkowe białe plaże oraz miejsce do uprawiania sportów wodnych oraz odkrywania skarbów natury.

 

Okazja dla tych, którzy odpoczywają jak lubią

Poza specyficznym klimatem oraz różnorodnością natury Kuba to również mentalność mieszkańców, która nieodłącznie związana jest z żywiołami rządzącymi na wyspie oraz specyfiką sprawowanych rządów. To również niesamowita mieszanka kultur, narodowości i korzeni, które sprawiają, że rdzenni Indianie, kolonizatorzy z Hiszpanii, niewolnicy, Żydzi stworzyli klimat, jakiego nie znajdziemy nigdzie indziej. To widać na co dzień w lokalnej kuchni, muzyce czy też tańcu, a atmosferę podgrzewają gorące dni studzone przez ulewne deszcze i huraganowe wiatry. Wypoczynek na Kubie to fantastyczny zastrzyk energii, która będzie towarzyszyć bardzo długo.

Urozmaicony krajobraz wyspy, połączenie najpiękniejszych plaż i górzystych terenów idealnych na przykład na wyprawy trekkingowe, wielkie plantacje tytoniu, kawy i trzciny cukrowej sprawiają, że wrażeń w tym miejscu po prostu nigdy nie zabraknie.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 166
Inne artykuły
Lato w mieście - jak spędzić kulturalny weekend w Warszawie
05
lip
Spędzanie ciepłych dni w wielkomiejskiej atmosferze to bardzo ciekawy sposób na produktywne wykorzystanie wolnych dni. Warszawa oferuje mnóstwo kulturalnych atrakcji, z których wiele jest dostępnych wyłącznie latem, jak chociażby fortepianowe recitale w łazienkach Królewskich czy multimedialne pokazy w Parku Fontann czy Kino „pod chmurką”. Warto też wybrać się do muzeów, szczególnie w te dni, gdy wstęp do nich jest darmowy.
czytaj
Z jakich zabiegów medycyny estetycznej można skorzystać latem?
02
lip
Letnie miesiące to czas, kiedy to znaczna część powierzchni skóry wystawiana jest na działanie nadmiernego promieniowania słonecznego czy słonej wody. Nieprawidłowa pielęgnacja skóry w tym okresie może skończyć się przesuszeniem i pękaniem skóry oraz przyśpieszeniem procesu starzenia się komórek. Sucha i wiotka skóra z pewnością nie wygląda ładnie, ale nie jest to wyłącznie problem estetyczny. Zwiększa się ryzyko wystąpienia przebarwień i oparzeń. Chociaż latem lista dostępnych zabiegów medycyny estetycznej jest krótsza, to jednak nadal można liczyć na spory wybór. Na które zabiegi warto się zatem zdecydować?
czytaj
Jak przygotować się na plażę?
27
cze
Kiedy żar leje się z nieba, nie ma lepszej formy wypoczynku jak relaks na plaży. Aby jednak był on w pełni bezpieczny i odbył się bez jakichkolwiek przeszkód, do wyjścia na plażę musimy się odpowiednio przygotować. Jak to zrobić?
czytaj

Opinie o Wakacje inne niż zawsze Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do