Wakacje inne niż zawsze

Coraz częściej poszukujemy miejsc oryginalnych, które emanują niecodziennym klimatem, a rodowici mieszkańcy są doskonałym obrazem filozofii życia oraz sposobu spędzania wolnego czasu. Coraz częściej są to również miejsca niekomercyjne, w których można poczuć ducha przeszłości oraz odkryć nieprzeciętną historię. Kuba jest owiana pewnego rodzaju legendą i ustrój oraz niełatwe dzieje, kultowy przywódca funkcjonują obok pięknych plaż, słonecznych dni oraz atrakcji, które większość turystów doceni. Hawana staje się tłem wielu filmów i teledysków, ponieważ jej architektura staje się unikatowa, a muzyka, alkohole, cygara dodają całości pikanterii.

Kuba

 

Tu zatrzymał się czas

Wiele osób podkreśla, że Kubę należy odwiedzić, by poczuć inny klimat, poznać architekturę oraz sposób życia dopóki nie uległ on komercjalizacji. Na pewno to również miejsce, które swoją żywiołowością i energią porywa wszystkich w rytmie salsy i niekończącej się zabawy. Wakacje w tej przestrzeni to pragnienie wielu młodych i dojrzałych ludzi, a sama wyspa ma wiele do zaoferowania każdemu turyście. Warto jedynie pamiętać, że jeśli kierunkiem naszej wyprawy będzie Kuba, wiza okaże się niezbędna.

Głównym celem wyjazdów turystycznych jest stolica wraz z szeregiem zabytków, zakątków do zwiedzania i najlepszych restauracji. To gwarancja doskonałej zabawy, ale również szansa na odkrycie miejsc poza głównymi turystycznymi szlakami, a tam mamy szansę na odpoczynek, spokój i oryginalność. Poza tym prawdziwi podróżnicy znajdą tu wyjątkowe białe plaże oraz miejsce do uprawiania sportów wodnych oraz odkrywania skarbów natury.

 

Okazja dla tych, którzy odpoczywają jak lubią

Poza specyficznym klimatem oraz różnorodnością natury Kuba to również mentalność mieszkańców, która nieodłącznie związana jest z żywiołami rządzącymi na wyspie oraz specyfiką sprawowanych rządów. To również niesamowita mieszanka kultur, narodowości i korzeni, które sprawiają, że rdzenni Indianie, kolonizatorzy z Hiszpanii, niewolnicy, Żydzi stworzyli klimat, jakiego nie znajdziemy nigdzie indziej. To widać na co dzień w lokalnej kuchni, muzyce czy też tańcu, a atmosferę podgrzewają gorące dni studzone przez ulewne deszcze i huraganowe wiatry. Wypoczynek na Kubie to fantastyczny zastrzyk energii, która będzie towarzyszyć bardzo długo.

Urozmaicony krajobraz wyspy, połączenie najpiękniejszych plaż i górzystych terenów idealnych na przykład na wyprawy trekkingowe, wielkie plantacje tytoniu, kawy i trzciny cukrowej sprawiają, że wrażeń w tym miejscu po prostu nigdy nie zabraknie.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 50
Inne artykuły
Co poza plażowaniem można robić na Dominikanie?
06
maj
Istny raj dla miłośników błogiego plażowania. Tropikalna wyspa kojarzona z przejrzystą, błękitną wodą, złocistymi plażami i zielonymi palmami. Dominikana, bo o niej mowa, to jedna z najchętniej odwiedzanych wysp na Karaibach. Turystów przyciągają tam głównie piękne widoki oraz egzotyczny klimat. Na tym nie kończą się jednak atrakcje Dominikany. Poznaj inne powody, dla których warto się tam wybrać.
czytaj
Planujesz wakacje? Sprawdź, gdzie taniej kupić walutę
17
kwi
Po wielu miesiącach ciężkiej pracy, wybierasz się wreszcie na upragniony urlop? Planujesz podróż do jednego ze słonecznych krajów, w którym obowiązuje waluta euro? Zanim spakujesz wszystkie walizki i udasz się w drogę na lotnisko, nie zapomnij wcześniej o zakupie waluty. Jest to niezbędne zwłaszcza w przypadku, kiedy kierujesz się w spokojne rejony Europy, położone z dala od cywilizacji. Wówczas problematyczne może okazać się opłacenie zakupów w sklepie za pomocą karty czy znalezienie bankomatu w najbliższej okolicy. Jeżeli natomiast nie posiadasz karty walutowej, wtedy twoje wakacyjne oszczędności pochłonie kwota automatycznego przewalutowania, którą naliczy bank. Dowiedz się więc, jak kupić euro po jak najkorzystniejszym kursie.
czytaj
Kilkudniowy wyjazd za granicę. Dlaczego nawet na bardzo krótką podróż warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?
29
mar
Zagraniczne wyjazdy najczęściej planujemy od A do Z. Kupno biletów, rezerwacja noclegów, dodatkowe zakupy przed podróżą. Często zapominamy lub nie zdajemy sobie sprawy jak ważne jest również ubezpieczenie. Bywa i tak, że uznajemy je za zbyteczne, kiedy nasz wyjazd nie potrwa więcej niż 3-4 dni. Sprawdź, dlaczego podczas podróży warto być ubezpieczonym.
czytaj

Opinie o Wakacje inne niż zawsze Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do