Wakacje inne niż zawsze

Coraz częściej poszukujemy miejsc oryginalnych, które emanują niecodziennym klimatem, a rodowici mieszkańcy są doskonałym obrazem filozofii życia oraz sposobu spędzania wolnego czasu. Coraz częściej są to również miejsca niekomercyjne, w których można poczuć ducha przeszłości oraz odkryć nieprzeciętną historię. Kuba jest owiana pewnego rodzaju legendą i ustrój oraz niełatwe dzieje, kultowy przywódca funkcjonują obok pięknych plaż, słonecznych dni oraz atrakcji, które większość turystów doceni. Hawana staje się tłem wielu filmów i teledysków, ponieważ jej architektura staje się unikatowa, a muzyka, alkohole, cygara dodają całości pikanterii.

Kuba

 

Tu zatrzymał się czas

Wiele osób podkreśla, że Kubę należy odwiedzić, by poczuć inny klimat, poznać architekturę oraz sposób życia dopóki nie uległ on komercjalizacji. Na pewno to również miejsce, które swoją żywiołowością i energią porywa wszystkich w rytmie salsy i niekończącej się zabawy. Wakacje w tej przestrzeni to pragnienie wielu młodych i dojrzałych ludzi, a sama wyspa ma wiele do zaoferowania każdemu turyście. Warto jedynie pamiętać, że jeśli kierunkiem naszej wyprawy będzie Kuba, wiza okaże się niezbędna.

Głównym celem wyjazdów turystycznych jest stolica wraz z szeregiem zabytków, zakątków do zwiedzania i najlepszych restauracji. To gwarancja doskonałej zabawy, ale również szansa na odkrycie miejsc poza głównymi turystycznymi szlakami, a tam mamy szansę na odpoczynek, spokój i oryginalność. Poza tym prawdziwi podróżnicy znajdą tu wyjątkowe białe plaże oraz miejsce do uprawiania sportów wodnych oraz odkrywania skarbów natury.

 

Okazja dla tych, którzy odpoczywają jak lubią

Poza specyficznym klimatem oraz różnorodnością natury Kuba to również mentalność mieszkańców, która nieodłącznie związana jest z żywiołami rządzącymi na wyspie oraz specyfiką sprawowanych rządów. To również niesamowita mieszanka kultur, narodowości i korzeni, które sprawiają, że rdzenni Indianie, kolonizatorzy z Hiszpanii, niewolnicy, Żydzi stworzyli klimat, jakiego nie znajdziemy nigdzie indziej. To widać na co dzień w lokalnej kuchni, muzyce czy też tańcu, a atmosferę podgrzewają gorące dni studzone przez ulewne deszcze i huraganowe wiatry. Wypoczynek na Kubie to fantastyczny zastrzyk energii, która będzie towarzyszyć bardzo długo.

Urozmaicony krajobraz wyspy, połączenie najpiękniejszych plaż i górzystych terenów idealnych na przykład na wyprawy trekkingowe, wielkie plantacje tytoniu, kawy i trzciny cukrowej sprawiają, że wrażeń w tym miejscu po prostu nigdy nie zabraknie.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 313
Inne artykuły
Złote Piaski dla studentów - tanie wakacje w Bułgarii
25
sie
Pachnąca płatkami róż Bułgaria to kwintesencja Bałkanów. Jest tutaj słońce, ciepłe morze ze złotymi plażami, znakomite jedzenie i wina, które ze swojego aromatu i smaku znane są już na całym świecie. Nic więc dziwnego, że do Bułgarii ściągają rodziny z dziećmi, które oczekują pewnej pogody i niskich cen, ale także studenci, którzy chcą wypocząć tanio, beztrosko i w bezpiecznym, niezwykle przyjaznym kraju.
czytaj
Podstawy nauki sportów wodnych
23
sie
Niektórych dyscyplin sportowych trudno nauczyć się w pojedynkę. Można do nich zaliczyć sporty wodne, niezwykle wymagające, zarówno pod względem umiejętności, jak i odwagi. Chcąc rozpocząć przygodę z nową formą aktywności fizycznej, warto zapisać się na kurs windsurfingu i kitesurfingu. Doświadczeni instruktorzy tych dyscyplin sportowych przekażą cenne wskazówki dotyczące techniki i sposobów sterowania sprzętem.
czytaj
Sesja ślubna nad morzem - poznaj najpiękniejsze miejsca
22
sie
Sesja ślubna nad morzem to obietnica wyjątkowych i romantycznych zdjęć. Jak się do niej przygotować i jakie miejsca wybrać, by jej efekty były prawdziwym spełnieniem marzeń?
czytaj

Opinie o Wakacje inne niż zawsze Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do