Wakacje inne niż zawsze

Coraz częściej poszukujemy miejsc oryginalnych, które emanują niecodziennym klimatem, a rodowici mieszkańcy są doskonałym obrazem filozofii życia oraz sposobu spędzania wolnego czasu. Coraz częściej są to również miejsca niekomercyjne, w których można poczuć ducha przeszłości oraz odkryć nieprzeciętną historię. Kuba jest owiana pewnego rodzaju legendą i ustrój oraz niełatwe dzieje, kultowy przywódca funkcjonują obok pięknych plaż, słonecznych dni oraz atrakcji, które większość turystów doceni. Hawana staje się tłem wielu filmów i teledysków, ponieważ jej architektura staje się unikatowa, a muzyka, alkohole, cygara dodają całości pikanterii.

Kuba

 

Tu zatrzymał się czas

Wiele osób podkreśla, że Kubę należy odwiedzić, by poczuć inny klimat, poznać architekturę oraz sposób życia dopóki nie uległ on komercjalizacji. Na pewno to również miejsce, które swoją żywiołowością i energią porywa wszystkich w rytmie salsy i niekończącej się zabawy. Wakacje w tej przestrzeni to pragnienie wielu młodych i dojrzałych ludzi, a sama wyspa ma wiele do zaoferowania każdemu turyście. Warto jedynie pamiętać, że jeśli kierunkiem naszej wyprawy będzie Kuba, wiza okaże się niezbędna.

Głównym celem wyjazdów turystycznych jest stolica wraz z szeregiem zabytków, zakątków do zwiedzania i najlepszych restauracji. To gwarancja doskonałej zabawy, ale również szansa na odkrycie miejsc poza głównymi turystycznymi szlakami, a tam mamy szansę na odpoczynek, spokój i oryginalność. Poza tym prawdziwi podróżnicy znajdą tu wyjątkowe białe plaże oraz miejsce do uprawiania sportów wodnych oraz odkrywania skarbów natury.

 

Okazja dla tych, którzy odpoczywają jak lubią

Poza specyficznym klimatem oraz różnorodnością natury Kuba to również mentalność mieszkańców, która nieodłącznie związana jest z żywiołami rządzącymi na wyspie oraz specyfiką sprawowanych rządów. To również niesamowita mieszanka kultur, narodowości i korzeni, które sprawiają, że rdzenni Indianie, kolonizatorzy z Hiszpanii, niewolnicy, Żydzi stworzyli klimat, jakiego nie znajdziemy nigdzie indziej. To widać na co dzień w lokalnej kuchni, muzyce czy też tańcu, a atmosferę podgrzewają gorące dni studzone przez ulewne deszcze i huraganowe wiatry. Wypoczynek na Kubie to fantastyczny zastrzyk energii, która będzie towarzyszyć bardzo długo.

Urozmaicony krajobraz wyspy, połączenie najpiękniejszych plaż i górzystych terenów idealnych na przykład na wyprawy trekkingowe, wielkie plantacje tytoniu, kawy i trzciny cukrowej sprawiają, że wrażeń w tym miejscu po prostu nigdy nie zabraknie.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 2119
Inne artykuły
Pływając po wodach Adriatyku czyli wakacje w Chorwacji
07
mar
Polscy turyści kochają Chorwację. Uczucie to nie słabnie od lat, czego najlepszym dowodem są tak popularne ostatnio rejsy po Adriatyku. To ciekawa alternatywa dla tradycyjnych wczasów, a przy okazji sposób na przeżycie przygody. Rejsy w Chorwacji dają szansę opanowania podstaw żeglowania, poznania urokliwych zakątków kraju oraz swobodnego przemieszczania się jachtem pomiędzy portami.
czytaj
Wyjątkowa plaża w Krynicy Morskiej
03
mar
Plaża w Krynicy Morskiej potrafi zachwycić nawet te osoby, które miały okazję zwiedzić wiele innych tego typu miejsc. Co jednak warto dodatkowo zobaczyć, jeżeli już uda ci się nacieszyć urokami plażowania?
czytaj
Niedrogie wakacje za granicą – sprawdź gdzie możesz zaoszczędzić
28
lut
Pierwsze wakacje poza granicami Polski, wcale nie muszą być drogie. Można wybrać się na wakacje z biurem podróży lub zorganizować je na własną rękę. Wszystko zależy od Ciebie. Wczasy z biurem podróży na pewno są wygodniejsze, bo mniej stresujące, natomiast wakacje na które wybierasz się swoim autem pozwalają na zwiedzenie różnych ciekawych miejsc, mniej turystycznych. W tym roku na pierwszym miejscu najtańszych wakacji znajduje się Bułgaria, ale co jeszcze znajdziemy w ofercie?
czytaj

Opinie o Wakacje inne niż zawsze Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do