Ubezpieczenie turystyczne – ile kosztuje i co obejmuje?

Długo wyczekiwany urlop zbliża się wielkimi krokami? W myślach wygrzewamy się już na pięknych plażach, żeglujemy lub wędrujemy po górach? Wspaniale, aczkolwiek przy organizacji wyjazdu należy wykazać się rozwagą i rozsądkiem. Istotną kwestią jest wykupienie ubezpieczenia turystycznego.

Polisa turystyczna

 

Z roku na rok rośnie liczba Polaków, którzy w związku z wyjazdem – krajowym lub zagranicznym – decydują się na zakup polisy turystycznej. Dobre ubezpieczenie pozwala w pełni korzystać z uroków wypoczynku – zyskujemy pewność, że w razie niefortunnych zdarzeń nie zostaniemy na lodzie i bez finansowego wsparcia. Pomimo tego, że mamy różne potrzeby, ubezpieczenie przyda się każdemu z nas – bez względu na to, czy wybieramy się na weekend w polskie góry, lecimy na tydzień do ciepłych krajów bądź w jakimś kurorcie zamierzamy aktywnie spędzać czas. Mamy do wyboru ubezpieczenia turystyczne na www.polisaturystyczna.pl zarówno w podstawowym, jak i rozszerzonym wariancie – w zależności od indywidualnych potrzeb i możliwości. 

 

Dlaczego warto mieć polisę turystyczną? 

Polisę turystyczną na wyjazd krajowy lub zagraniczny warto posiadać z kilku powodów. Głównym jej zadaniem jest pokrycie kosztów leczenia – ma to szczególne znaczenie za granicą, gdzie usługi medyczne są bardzo drogie. Z ubezpieczenia opłacane są ponadto transport medyczny do Polski oraz akcje ratownicze i poszukiwawcze w górach. Towarzystwa ubezpieczeniowe z naszej polisy wypłacają również odszkodowania osobom trzecim, którym wyrządziliśmy szkodę. Polisa stanowi poza tym zabezpieczenie w razie nieszczęśliwego wypadku, którego ofiarą możemy paść wszędzie – zrekompensuje nam doznane cierpienie, a pieniądze z pewnością pomogą nam np. w rehabilitacji w prywatnych placówkach medycznych.

Zakres ochrony ubezpieczeniowej da się również rozszerzyć m.in. o ubezpieczenie bagażu, sprzętu sportowego i elektronicznego, podróży lotniczej, na wypadek rezygnacji z imprezy turystycznej bądź o ubezpieczenie mieszkania/domu na czas wyjazdu. Opcji jest sporo – wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od ubezpieczenia. W każdym razie optymalna polisa powinna obowiązkowo zawierać ubezpieczenia NNW, OC w życiu prywatnym, assistance, leczenia, transportu medycznego, ratownictwa i bagażu. 

 

Jak wybrać polisę turystyczną?

Wybór polisy turystycznej zawsze powinien bazować na indywidualnych przesłankach. Innego ubezpieczenia potrzebuje osoba wybierająca się na narty w góry, a innego ktoś, kto leci do ciepłych krajów z zamiarem zwiedzania i plażowania. Dla firm ubezpieczeniowych duże znaczenie mają różne czynniki, np. długość, cel i charakter wyjazdu, miejsce pobytu, wiek i stan zdrowia ubezpieczonego, liczba podróżnych etc. Na podstawie tych informacji towarzystwa ubezpieczeniowe określają stopień potencjalnego zagrożenia kontuzjami, wypadkami itp. i ustalają cenę polisy. Przy tej okazji pojawia się ważna uwaga: nie traktujmy ceny jako podstawowego czynnika decydującego o wyborze polisy. Najistotniejsze są sumy gwarancyjne poszczególnych ubezpieczeń – jeśli będą zbyt niskie, ubezpieczenie nie pokryje w całości np. kosztów leczenia za granicą, w związku z czym część wydatków spadnie na nas. Pamiętajmy, że im tańsza polisa, tym bardziej ograniczony jest zakres ochrony ubezpieczeniowej. 

Kolejna kwestia, której nie wolno pominąć, to Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU). Dokładnie się z nimi zapoznajmy, zanim kupimy polisę. W dokumencie tym znajdziemy: zasady zawarcia umowy z ubezpieczycielem, definicje pojęć ubezpieczeniowych (sport ekstremalny, sport wysokiego ryzyka, nieszczęśliwy wypadek etc.), określenie zakresu ochrony ubezpieczeniowej i wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela, listę obowiązków stron umowy, informacje dotyczące zakresu terytorialnego działania ubezpieczenia oraz opis procedur postępowania w razie wypadku i procesu likwidacji szkody.

 

Gdzie kupić polisę turystyczną?

Na rynku polis turystycznych panuje ogromna konkurencja - ubezpieczenie podróżne Santander na www.polisaturystyczna.pl i wiele innych ofert sprawiają, że podjęcie ostatecznej decyzji wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń turystycznych, dzięki której od ręki uzyskamy dostęp do aktualnych propozycji różnych towarzystw i kluczowych danych. Jest to również o tyle wygodne, że od razu dokonamy zakupu interesującej nas polisy, oszczędzając przy tym czas i pieniądze. 

Nie musimy się obawiać dużych wydatków. Polisy turystyczne nie są drogie. Już za kilka złotych dziennie możemy zyskać ochronę ubezpieczeniową, jakiej potrzebujemy. Ubezpieczenia na wyjazdy krajowe są średnio o połowę tańsze niż polisy na wyprawy zagraniczne. 

 

Dobra polisa to spokojny urlop

Urlop kojarzy się nam z beztroskim wypoczynkiem, zwiedzaniem i korzystaniem z rozmaitych atrakcji. Nagła choroba, kradzież bagażu lub wypadek potrafią niestety skutecznie pokrzyżować plany i narazić nas na spore wydatki. Zakup ubezpieczenia leży w naszym interesie – wsparcie w tej formie uchroni nas od licznych kłopotów.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 1576
Inne artykuły
Planujesz wyjazd na wakacje i szukasz okazji, by zaoszczędzić na lokalnych atrakcjach? Skorzystaj z ofert grupowych
09
kwi
Gruopon to platforma zrzeszająca ludzi zainteresowanych zakupem tych samych produktów lub usług. Na stronie udostępniane są kupony, które można wykorzystać podczas wizyty SPA, restauracji lub na dodatkowe formy rozrywki organizowane w danym mieście. Również wybierając się na wakacje, możesz zaplanować czas wolny, wykupując kupony jeszcze taniej – dzięki wykorzystaniu specjalnych kodów rabatowych. Zobacz, w jaki sposób zwiększyć oszczędności!
czytaj
Dlaczego warto zatrzymać się w hotelu ze spa?
05
kwi
Atrakcyjna lokalizacja ośrodka wypoczynkowego często już nie wystarcza, aby przyciągnąć klientów. Badania pokazują bowiem, że co czwarty Polak decyduje się na pobyt w hotelu ze spa. Powodem takiego wyboru jest zwykle troska o zdrowie i potrzeba kompleksowego relaksu. Sprawdź, co możesz zyskać, zatrzymując się w hotelu ze strefą wodno-termalną!
czytaj
Gdy technologia styka się z gastronomią…
30
mar
Samodzielne zarządzanie lokalem gastronomicznym nie należy do zadań najłatwiejszych. Należy bowiem wziąć pod uwagę ogrom czynników, od których zależy sukces lub porażka prowadzonej działalności, poza oczywistymi jak lokalizacja przy znanej atrakcji turystycznej lub popularnej plaży, wymienić można także zarządzanie personelem, organizowanie dostaw, drukowanie paragonów, przygotowywanie promocji, czy w końcu – ewidencjonowanie sprzedaży. Na szczęście jednak w lwiej większości tych zadań wyręczyć nas może oprogramowanie przygotowane przez firmę Poster.
czytaj

Opinie o Ubezpieczenie turystyczne – ile kosztuje i co obejmuje? Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do