Tandemowy skok ze spadochronem - sprawdź swoją odwagę

Jesteś osobą, która lubi spędzać swój czas niekonwencjonalnie? Masz ochotę na odrobinę szaleństwa? W takim przypadku pomyśl o skoku spadochronowym w tandemie! Dzięki niemu możesz spełnić swoje marzenia o skoczeniu ze spadochronem, ale bez potrzeby korzystania z drogich i czasochłonnych szkoleń. Co więcej, za taką rozrywkę wcale nie zapłacisz wiele!

Skydive.pl 

Skoki tandemowe są obecnie bardzo popularne i chętnie wybierane również w Polsce. Po raz pierwszy zaczęły być one uprawiane w Stanach Zjednoczonych pod koniec lat siedemdziesiątych. W naszym kraju rozpowszechniły się w latach dziewięćdziesiątych i obecnie możemy korzystać z nich w różnych punktach zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Czym są skoki spadochronowe w tandemie?

Nietrudno domyślić się po nazwie, że skoki tandemowe to rozrywka w dwójkę. Skaczą pilot tandemu – doświadczony instruktor z wieloletnim doświadczeniem, a także pasażer, który nie musi mieć w tej dziedzinie żadnej wiedzy i przygotowania. Wobec tego do skoków tandemowych nie musimy brać udziału w kursach spadochroniarskich, nie musimy również przechodzić badań lekarskich oraz posiadać specjalnej kondycji.

Skoki w tandemie możliwe są dzięki zastosowaniu specjalnych spadochronów tandemowych. Pozwalają one na skok dwóm osobom jednocześnie, które w jego trakcie połączone są uprzężą tandemową – z przodu znajduje się pasażer, natomiast za nim pilot. Do skoków w tandemie stosuje się zapewniające najwyższe bezpieczeństwo spadochrony z automatami.

Jak wygląda skok w tandemie?

Przygoda rozpoczyna się od krótkiego instruktażu informującego o zasadach skoku. Potem odbieramy gogle oraz kombinezon, gdy wymaga tego pogoda, a następnie wchodzimy z pozostałymi uczestnikami do samolotu. Skoki odbywają się z wysokości 3000 metrów albo 4000 metrów.

Wysokość wyskoku ma tutaj wpływ na swobodne spadanie oraz jego czas. Swobodnym spadaniem jest lot bez otwartego spadochronu, czyli z zawrotną prędkością około 200 kilometrów na godzinę w kierunku ziemi. To właśnie dla tego uczucia warto skoczyć w tandemie! W przypadku skoku z 3000 metrów swobodne spadanie trwa około 30 sekund, z kolei dla 4000 metrów – 60 sekund.

Gdy uczestnicy skoku osiągną właściwy pułap – około 1500 metrów nad ziemią, pilot otwiera spadochron. Po kilkuminutowym wolnym opadaniu w kierunku ziemi ma miejsce miękkie lądowanie. Nie musimy obawiać się o żadne kontuzje.

Ile będzie nas kosztować skok w tandemie?

Jak wspomnieliśmy już na wstępie, skoki tandemowe wcale nie są bardzo drogie. Ceny za skok z 3000 metrów rozpoczynają się od około 550 złotych, z kolei za ten z 4000 metrów zapłacimy około 700 złotych. Możemy też dokupić specjalną usługę wideofilmowania, aby uzyskać nieprzeciętną pamiątkę ze swojego wyczynu. Jest to wydatek rzędu 250 złotych. Skok możemy też kupić w prezencie jako voucher upominkowy – wtedy obdarowana osoba może sama wybrać termin skoku.

Na wyjątkowe skoki spadochronowe w tandemie zaprasza Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego Skydive.pl. Prowadzi on skoki w swojej bazie na lotnisku Kruszyn koło Włocławka, w Gliwicach, Przasnyszu oraz w Pruszczu Gdańskim. Z całkowitą ofertą i cennikiem możemy zapoznać się na stronie https://skydive.pl, na której także możemy wykonać internetową rezerwację.

Artykuł dodano:

Dodany przez:
Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 387
Inne artykuły
Jak zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu?
22
wrz
Ciało człowieka w większości składa się z wody. To ona odpowiada za prawidłowy przebieg wszelkich procesów życiowych, wpływa na dobre samopoczucie i zwiększa zdolność koncentracji oraz możliwości umysłowe. Ma również duże znaczenie dla stanu skóry, włosów i paznokci. Jej wartość jest po prostu nieoceniona.
czytaj
Jedziesz do Torunia? Zobacz miejsca, które warto odwiedzić
31
sie
Toruń wszystkim kojarzy się z Mikołajem Kopernikiem i pysznymi piernikami. Jednak miasto ma znacznie więcej do zaoferowania swoim gościom. Zapraszamy na krótki przegląd największych atrakcji turystycznych w Toruniu.
czytaj
Romantyczne wakacje nad morzem
29
sie
Podróże to świetna okazja do tego, by pobyć ze sobą sam na sam, zgłębić łączącą nas więź, poznać świat i jego tajemnice. Planujesz wakacje tylko we dwoje? Czy już wiesz dokąd zabierzesz swoją połówkę na wakacje jej marzeń? Wakacje nad morzem to propozycja, która zachwyci każdego - romantyka, imprezowicza i domatora. Szum fal, wieczorne spacery brzegiem morza w blasku zachodzącego słońca, imprezy na plaży, no i wreszcie tak bardzo kochane przez Polaków plażing i smażing. Czy można sobie wyobrazić lepsze miejsce na wakacje, niż piękny nadmorski kurort, jak na przykład Darłowo na środkowym pomorzu?
czytaj

Opinie o Tandemowy skok ze spadochronem - sprawdź swoją odwagę Dodaj komentarz

Ania
#1
Ania
4 miesiące temu
Ja to bym się chyba bała tak skoczyć sama, ale z kimś, to pewnie dużo bezpieczniejsze, jeszcze zależy na kogo się trafi, może na jakiegoś przystojniaka, haha
Odpowiadasz do