Samolotem na majówkę? Sprawdź co możesz spakować do bagażu podręcznego!

Majówka to wspaniała okazja do tego, by oderwać się od codzienności i pozwolić sobie na chwilę zapomnienia. Warto więc zaplanować ją od A do Z, aby uniknąć niemiłych niespodzianek i cieszyć się cudownymi chwilami z bliskimi. Planujesz wypoczynek pod palmami? A może na drugim końcu Polski? Gdziekolwiek lecisz, czeka Cię niezapomniana przygoda. Zanim jednak wsiądziesz do samolotu, zapoznaj się z zasadami, które obowiązują na lotnisku!

Bagaż

 

Bagaż podręczny- co przewoźnik, to inne zasady!

W zależności od tego, któremu z przewoźników zaufałeś, musisz się dostosować do jego reguł. O ile większość firm nie wprowadza tak drastycznych zmian, to Ryanair w styczniu tego roku zapowiedział rewolucje, która nie do końca spotkała się z przychylnym odbiorem klientów. Ucierpieli na tym przede wszystkim miłośnicy tanich lotów, którym przeszkadza uiszczanie dodatkowej opłaty, aby zabrać ze sobą walizkę na pokład.

 

Jak się pakować?

Czy istnieje recepta na efektywne pakowanie? Zapewne niejednokrotnie zdarzyło Ci się zapomnieć o ulubionych okularach lub czapce. Aby uniknąć rozczarowania na miejscu, sporządź listę wszystkich rzeczy, które powinny się znaleźć w Twojej walizce.

 

Dla wielu osób wybór pomiędzy torbą podróżną, a walizką jest nie lada dylematem. Trudno jednoznacznie rozstrzygnąć tę kwestię. Te dwie, z reguły podobne do siebie pod względem funkcjonalności i rozmiarów rzeczy, konkurują ze sobą od zawsze. Cecha, która je odróżnia to przede wszystkim materiał, z którego są wykonane. Torby są przeważnie miękkie i dostosowują się swoim kształtem do zawartości bagażu. Ze względu na lekkość cieszą się dużą popularnością wśród kobiet, które niechętnie dźwigają ciężkie walizki. Masywniejsza budowa walizki ma jednak swoje zalety. Dla osób przewożących cenny sprzęt to walizka okazuje się lepszym rozwiązaniem, ponieważ jest odporniejsza na uszkodzenia.

 

Z powodu coraz częstszej konieczności przewożenia cennych i drogich przedmiotów, starą i wysłużoną walizkę lub torbą warto wymienić na nową, która zabezpieczy zawartość bagażu.

 

Z czym można wejść na pokład?

W tej kwestii zasady są jasne i restrykcyjnie przestrzegane przez wszystkich przewoźników z uwagi na bezpieczeństwo pasażerów. Absolutnie zakazane jest wnoszenie na pokład samolotu szkodliwych substancji chemicznych oraz materiałów wybuchowych i łatwopalnych. Większość linii lotniczych stosuje się do podobnych wytycznych w kwestii tego, co i jak należy transportować. Ograniczeniom podlegają przede wszystkim wszystkie płyny, lekarstwa oraz ostre narzędzia.

 

 

Co zatem można zabrać ze sobą na pokład? Na pewno nie będziesz mieć problemów ze sprzętem elektronicznym, jedzeniem dla małego dziecka, czy też szpilkami…

Odpowiednia organizacja to gwarancja sukcesu. Oszczędź sobie niepotrzebnego stresu i zadbaj o to, aby w Twojej walizce znalazło się wszystko co dozwolone i potrzebne. Zanim zaczniesz się pakować na wyjazd, koniecznie sprawdź kompletny przewodnik bagażu podręcznego, który dokładnie i wyczerpująco wyjaśnia, co można zabrać do samolotu.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 573
Inne artykuły
Pływając po wodach Adriatyku czyli wakacje w Chorwacji
07
mar
Polscy turyści kochają Chorwację. Uczucie to nie słabnie od lat, czego najlepszym dowodem są tak popularne ostatnio rejsy po Adriatyku. To ciekawa alternatywa dla tradycyjnych wczasów, a przy okazji sposób na przeżycie przygody. Rejsy w Chorwacji dają szansę opanowania podstaw żeglowania, poznania urokliwych zakątków kraju oraz swobodnego przemieszczania się jachtem pomiędzy portami.
czytaj
Wyjątkowa plaża w Krynicy Morskiej
03
mar
Plaża w Krynicy Morskiej potrafi zachwycić nawet te osoby, które miały okazję zwiedzić wiele innych tego typu miejsc. Co jednak warto dodatkowo zobaczyć, jeżeli już uda ci się nacieszyć urokami plażowania?
czytaj
Niedrogie wakacje za granicą – sprawdź gdzie możesz zaoszczędzić
28
lut
Pierwsze wakacje poza granicami Polski, wcale nie muszą być drogie. Można wybrać się na wakacje z biurem podróży lub zorganizować je na własną rękę. Wszystko zależy od Ciebie. Wczasy z biurem podróży na pewno są wygodniejsze, bo mniej stresujące, natomiast wakacje na które wybierasz się swoim autem pozwalają na zwiedzenie różnych ciekawych miejsc, mniej turystycznych. W tym roku na pierwszym miejscu najtańszych wakacji znajduje się Bułgaria, ale co jeszcze znajdziemy w ofercie?
czytaj

Opinie o Samolotem na majówkę? Sprawdź co możesz spakować do bagażu podręcznego! Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do