Samolotem na majówkę? Sprawdź co możesz spakować do bagażu podręcznego!

Majówka to wspaniała okazja do tego, by oderwać się od codzienności i pozwolić sobie na chwilę zapomnienia. Warto więc zaplanować ją od A do Z, aby uniknąć niemiłych niespodzianek i cieszyć się cudownymi chwilami z bliskimi. Planujesz wypoczynek pod palmami? A może na drugim końcu Polski? Gdziekolwiek lecisz, czeka Cię niezapomniana przygoda. Zanim jednak wsiądziesz do samolotu, zapoznaj się z zasadami, które obowiązują na lotnisku!

Bagaż

 

Bagaż podręczny- co przewoźnik, to inne zasady!

W zależności od tego, któremu z przewoźników zaufałeś, musisz się dostosować do jego reguł. O ile większość firm nie wprowadza tak drastycznych zmian, to Ryanair w styczniu tego roku zapowiedział rewolucje, która nie do końca spotkała się z przychylnym odbiorem klientów. Ucierpieli na tym przede wszystkim miłośnicy tanich lotów, którym przeszkadza uiszczanie dodatkowej opłaty, aby zabrać ze sobą walizkę na pokład.

 

Jak się pakować?

Czy istnieje recepta na efektywne pakowanie? Zapewne niejednokrotnie zdarzyło Ci się zapomnieć o ulubionych okularach lub czapce. Aby uniknąć rozczarowania na miejscu, sporządź listę wszystkich rzeczy, które powinny się znaleźć w Twojej walizce.

 

Dla wielu osób wybór pomiędzy torbą podróżną, a walizką jest nie lada dylematem. Trudno jednoznacznie rozstrzygnąć tę kwestię. Te dwie, z reguły podobne do siebie pod względem funkcjonalności i rozmiarów rzeczy, konkurują ze sobą od zawsze. Cecha, która je odróżnia to przede wszystkim materiał, z którego są wykonane. Torby są przeważnie miękkie i dostosowują się swoim kształtem do zawartości bagażu. Ze względu na lekkość cieszą się dużą popularnością wśród kobiet, które niechętnie dźwigają ciężkie walizki. Masywniejsza budowa walizki ma jednak swoje zalety. Dla osób przewożących cenny sprzęt to walizka okazuje się lepszym rozwiązaniem, ponieważ jest odporniejsza na uszkodzenia.

 

Z powodu coraz częstszej konieczności przewożenia cennych i drogich przedmiotów, starą i wysłużoną walizkę lub torbą warto wymienić na nową, która zabezpieczy zawartość bagażu.

 

Z czym można wejść na pokład?

W tej kwestii zasady są jasne i restrykcyjnie przestrzegane przez wszystkich przewoźników z uwagi na bezpieczeństwo pasażerów. Absolutnie zakazane jest wnoszenie na pokład samolotu szkodliwych substancji chemicznych oraz materiałów wybuchowych i łatwopalnych. Większość linii lotniczych stosuje się do podobnych wytycznych w kwestii tego, co i jak należy transportować. Ograniczeniom podlegają przede wszystkim wszystkie płyny, lekarstwa oraz ostre narzędzia.

 

 

Co zatem można zabrać ze sobą na pokład? Na pewno nie będziesz mieć problemów ze sprzętem elektronicznym, jedzeniem dla małego dziecka, czy też szpilkami…

Odpowiednia organizacja to gwarancja sukcesu. Oszczędź sobie niepotrzebnego stresu i zadbaj o to, aby w Twojej walizce znalazło się wszystko co dozwolone i potrzebne. Zanim zaczniesz się pakować na wyjazd, koniecznie sprawdź kompletny przewodnik bagażu podręcznego, który dokładnie i wyczerpująco wyjaśnia, co można zabrać do samolotu.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 97
Inne artykuły
Planujesz wakacje? Sprawdź, gdzie taniej kupić walutę
17
kwi
Po wielu miesiącach ciężkiej pracy, wybierasz się wreszcie na upragniony urlop? Planujesz podróż do jednego ze słonecznych krajów, w którym obowiązuje waluta euro? Zanim spakujesz wszystkie walizki i udasz się w drogę na lotnisko, nie zapomnij wcześniej o zakupie waluty. Jest to niezbędne zwłaszcza w przypadku, kiedy kierujesz się w spokojne rejony Europy, położone z dala od cywilizacji. Wówczas problematyczne może okazać się opłacenie zakupów w sklepie za pomocą karty czy znalezienie bankomatu w najbliższej okolicy. Jeżeli natomiast nie posiadasz karty walutowej, wtedy twoje wakacyjne oszczędności pochłonie kwota automatycznego przewalutowania, którą naliczy bank. Dowiedz się więc, jak kupić euro po jak najkorzystniejszym kursie.
czytaj
Kilkudniowy wyjazd za granicę. Dlaczego nawet na bardzo krótką podróż warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?
29
mar
Zagraniczne wyjazdy najczęściej planujemy od A do Z. Kupno biletów, rezerwacja noclegów, dodatkowe zakupy przed podróżą. Często zapominamy lub nie zdajemy sobie sprawy jak ważne jest również ubezpieczenie. Bywa i tak, że uznajemy je za zbyteczne, kiedy nasz wyjazd nie potrwa więcej niż 3-4 dni. Sprawdź, dlaczego podczas podróży warto być ubezpieczonym.
czytaj
Sesja ślubna w plenerze. Kilka kreatywnych pomysłów dla nowożeńców
05
mar
Zdjęcia ślubne to wspaniała pamiątka, która przez wiele lat będzie nam przypominała o najważniejszym dniu w życiu, naszym ślubie i weselu. Warto więc poświęcić szczególną uwagę nie tylko wyborowi fotografa, ale także odpowiedniemu zaplanowaniu oraz organizacji sesji plenerowej. Sesję zdjęciową w plenerze możemy wykonać zarówno w dniu naszego ślubu, jak i w innym, dogodnym dla nas momencie. Jakie miejsca warto wybrać na sesję plenerową i jak ją zaplanować w taki sposób, aby zdjęcia były wyjątkową i niepowtarzalną pamiątką?
czytaj

Opinie o Samolotem na majówkę? Sprawdź co możesz spakować do bagażu podręcznego! Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do