Samolotem na majówkę? Sprawdź co możesz spakować do bagażu podręcznego!

Majówka to wspaniała okazja do tego, by oderwać się od codzienności i pozwolić sobie na chwilę zapomnienia. Warto więc zaplanować ją od A do Z, aby uniknąć niemiłych niespodzianek i cieszyć się cudownymi chwilami z bliskimi. Planujesz wypoczynek pod palmami? A może na drugim końcu Polski? Gdziekolwiek lecisz, czeka Cię niezapomniana przygoda. Zanim jednak wsiądziesz do samolotu, zapoznaj się z zasadami, które obowiązują na lotnisku!

Bagaż

 

Bagaż podręczny- co przewoźnik, to inne zasady!

W zależności od tego, któremu z przewoźników zaufałeś, musisz się dostosować do jego reguł. O ile większość firm nie wprowadza tak drastycznych zmian, to Ryanair w styczniu tego roku zapowiedział rewolucje, która nie do końca spotkała się z przychylnym odbiorem klientów. Ucierpieli na tym przede wszystkim miłośnicy tanich lotów, którym przeszkadza uiszczanie dodatkowej opłaty, aby zabrać ze sobą walizkę na pokład.

 

Jak się pakować?

Czy istnieje recepta na efektywne pakowanie? Zapewne niejednokrotnie zdarzyło Ci się zapomnieć o ulubionych okularach lub czapce. Aby uniknąć rozczarowania na miejscu, sporządź listę wszystkich rzeczy, które powinny się znaleźć w Twojej walizce.

 

Dla wielu osób wybór pomiędzy torbą podróżną, a walizką jest nie lada dylematem. Trudno jednoznacznie rozstrzygnąć tę kwestię. Te dwie, z reguły podobne do siebie pod względem funkcjonalności i rozmiarów rzeczy, konkurują ze sobą od zawsze. Cecha, która je odróżnia to przede wszystkim materiał, z którego są wykonane. Torby są przeważnie miękkie i dostosowują się swoim kształtem do zawartości bagażu. Ze względu na lekkość cieszą się dużą popularnością wśród kobiet, które niechętnie dźwigają ciężkie walizki. Masywniejsza budowa walizki ma jednak swoje zalety. Dla osób przewożących cenny sprzęt to walizka okazuje się lepszym rozwiązaniem, ponieważ jest odporniejsza na uszkodzenia.

 

Z powodu coraz częstszej konieczności przewożenia cennych i drogich przedmiotów, starą i wysłużoną walizkę lub torbą warto wymienić na nową, która zabezpieczy zawartość bagażu.

 

Z czym można wejść na pokład?

W tej kwestii zasady są jasne i restrykcyjnie przestrzegane przez wszystkich przewoźników z uwagi na bezpieczeństwo pasażerów. Absolutnie zakazane jest wnoszenie na pokład samolotu szkodliwych substancji chemicznych oraz materiałów wybuchowych i łatwopalnych. Większość linii lotniczych stosuje się do podobnych wytycznych w kwestii tego, co i jak należy transportować. Ograniczeniom podlegają przede wszystkim wszystkie płyny, lekarstwa oraz ostre narzędzia.

 

 

Co zatem można zabrać ze sobą na pokład? Na pewno nie będziesz mieć problemów ze sprzętem elektronicznym, jedzeniem dla małego dziecka, czy też szpilkami…

Odpowiednia organizacja to gwarancja sukcesu. Oszczędź sobie niepotrzebnego stresu i zadbaj o to, aby w Twojej walizce znalazło się wszystko co dozwolone i potrzebne. Zanim zaczniesz się pakować na wyjazd, koniecznie sprawdź kompletny przewodnik bagażu podręcznego, który dokładnie i wyczerpująco wyjaśnia, co można zabrać do samolotu.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 365
Inne artykuły
Złote Piaski dla studentów - tanie wakacje w Bułgarii
25
sie
Pachnąca płatkami róż Bułgaria to kwintesencja Bałkanów. Jest tutaj słońce, ciepłe morze ze złotymi plażami, znakomite jedzenie i wina, które ze swojego aromatu i smaku znane są już na całym świecie. Nic więc dziwnego, że do Bułgarii ściągają rodziny z dziećmi, które oczekują pewnej pogody i niskich cen, ale także studenci, którzy chcą wypocząć tanio, beztrosko i w bezpiecznym, niezwykle przyjaznym kraju.
czytaj
Podstawy nauki sportów wodnych
23
sie
Niektórych dyscyplin sportowych trudno nauczyć się w pojedynkę. Można do nich zaliczyć sporty wodne, niezwykle wymagające, zarówno pod względem umiejętności, jak i odwagi. Chcąc rozpocząć przygodę z nową formą aktywności fizycznej, warto zapisać się na kurs windsurfingu i kitesurfingu. Doświadczeni instruktorzy tych dyscyplin sportowych przekażą cenne wskazówki dotyczące techniki i sposobów sterowania sprzętem.
czytaj
Sesja ślubna nad morzem - poznaj najpiękniejsze miejsca
22
sie
Sesja ślubna nad morzem to obietnica wyjątkowych i romantycznych zdjęć. Jak się do niej przygotować i jakie miejsca wybrać, by jej efekty były prawdziwym spełnieniem marzeń?
czytaj

Opinie o Samolotem na majówkę? Sprawdź co możesz spakować do bagażu podręcznego! Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do