Problem z przebarwieniami i plamami po słonecznych wakacjach? Jak się go pozbyć?

Z wakacji przywozimy setki zdjęć, mnóstwo wspaniałych wspomnień, złotą opaleniznę i nowe znajomości. Ale czasem zdarza nam się wrócić z urlopu z niechcianą pamiątką, czyli przebarwieniami skóry. Czy wiesz, jak sobie z nimi poradzić?

 

Jak powstają przebarwienia?

Przebarwienia, czyli zmiany pigmentacyjne, powstają z różnych powodów. Przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne, niektóre choroby, a nawet stosowane leki. Jednak za ponad połowę przebarwień odpowiada długotrwała ekspozycja skóry na promienie słoneczne (UV).

 

Pomoc specjalisty

Niestety, nie ma domowych sposobów na walkę z przebarwieniami. Różnego rodzaju kosmetyki rozjaśniające oraz złuszczające mogą poprawić koloryt skóry, ale nie usuną przebarwień czy plam. Dlatego najlepszym wyjściem jest wizyta w klinice medycyny estetycznej. Powstałe zmiany trzeba skutecznie złuszczyć i usunąć, następnie zaś zatrzymać powstawanie kolejnych oraz zadbać o kondycję skóry. Doświadczony specjalista dobierze odpowiednie dermokosmetyki, a także wskaże rekomendowane zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

 

przebarwienia

Metody usuwania przebarwień

Do wyboru jest kilka skutecznych metod na usuwanie przebarwień. Cena tych zabiegów jest zróżnicowana, podobnie jak efekty, które mogą zapewnić. Często stosowany jest peeling medyczny na przebarwienia. Zastosowanie substancji depigmentujących oraz złuszczających pozwala rozjaśnić przebarwienia nawet o 95%. Jest to idealny zabieg dla tych pacjentów, u których pojawiły się przebarwienia o powierzchownym charakterze. Równie popularna jest mezoterapia iniekcyjna.  Zabieg ten pomaga ujednolicić koloryt cery, rozjaśnić przebarwienia, a dodatkowo uelastycznia i nawilża skórę.

Do najbardziej skutecznych, ale też najdroższych metod należy usuwanie przebarwień laserem. Opinie o tym sposobie są niezwykle pochlebne, choć - jak wskazują lekarze - jest to metoda odpowiednia dla tych pacjentów, u których plamy wyraźnie odcinają się od zdrowej skóry. Niejednokrotnie najlepszą strategią jest połączenie kilku metod, które zapewnią skuteczne usuwanie przebarwień. Opinie specjalistów o takiej formie leczenia są wyjątkowo pozytywne.

 

Koszty leczenia

Dermokosmetyki i zabiegi nie należą do tanich. Ile kosztuje laserowe usuwanie przebarwień, mezoterapia czy też peelingi medyczne? Za osuwanie przebarwień z twarzy trzeba zapłacić około 450zł, a kompleksowy zabieg laserem na twarz, szyję i dekolt to kwota około 800zł. Jednak trzeba liczyć się z tym, że wykonany jednorazowo może okazać się niewystarczający. Mezoterapia lub peelingi to koszt od 200zł za pojedynczy zabieg. Bardzo często potrzebna jest seria nawet pięciu do dziesięciu zabiegów w zależności od głębokości przebarwień i plam. Całościowy koszt może wynieść 2 tysiące zł, a nawet więcej. Ponieważ leczenie to nie jest refundowane przez NFZ, przy braku gotówki można skorzystać z Programu Finansowania Zdrowia Efimea. Dzięki niemu możliwe będzie szybkie rozpoczęcie leczenia w wybranej klinice, a koszt zabiegów można spłacać w dopasowanych do możliwości finansowych ratach.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 358
Inne artykuły
Pływając po wodach Adriatyku czyli wakacje w Chorwacji
07
mar
Polscy turyści kochają Chorwację. Uczucie to nie słabnie od lat, czego najlepszym dowodem są tak popularne ostatnio rejsy po Adriatyku. To ciekawa alternatywa dla tradycyjnych wczasów, a przy okazji sposób na przeżycie przygody. Rejsy w Chorwacji dają szansę opanowania podstaw żeglowania, poznania urokliwych zakątków kraju oraz swobodnego przemieszczania się jachtem pomiędzy portami.
czytaj
Wyjątkowa plaża w Krynicy Morskiej
03
mar
Plaża w Krynicy Morskiej potrafi zachwycić nawet te osoby, które miały okazję zwiedzić wiele innych tego typu miejsc. Co jednak warto dodatkowo zobaczyć, jeżeli już uda ci się nacieszyć urokami plażowania?
czytaj
Niedrogie wakacje za granicą – sprawdź gdzie możesz zaoszczędzić
28
lut
Pierwsze wakacje poza granicami Polski, wcale nie muszą być drogie. Można wybrać się na wakacje z biurem podróży lub zorganizować je na własną rękę. Wszystko zależy od Ciebie. Wczasy z biurem podróży na pewno są wygodniejsze, bo mniej stresujące, natomiast wakacje na które wybierasz się swoim autem pozwalają na zwiedzenie różnych ciekawych miejsc, mniej turystycznych. W tym roku na pierwszym miejscu najtańszych wakacji znajduje się Bułgaria, ale co jeszcze znajdziemy w ofercie?
czytaj

Opinie o Problem z przebarwieniami i plamami po słonecznych wakacjach? Jak się go pozbyć? Dodaj komentarz

#1
Ania
4 miesiące temu
Dobrze wiedzieć, w listopadzie wybieramy się z mężem w tropiki, mam nadzieję, że problem przebarwień mnie nie dotknie, ale lepiej dmuchać na zimne :)
Odpowiadasz do