Pływając po wodach Adriatyku czyli wakacje w Chorwacji

Polscy turyści kochają Chorwację. Uczucie to nie słabnie od lat, czego najlepszym dowodem są tak popularne ostatnio rejsy po Adriatyku. To ciekawa alternatywa dla tradycyjnych wczasów, a przy okazji sposób na przeżycie przygody. Rejsy w Chorwacji dają szansę opanowania podstaw żeglowania, poznania urokliwych zakątków kraju oraz swobodnego przemieszczania się jachtem pomiędzy portami.

Rejsy Chorwacja

 

Rejsy dają wolność

Zamiast siedzieć w hotelu, czas spędza się na pokładzie jachtu. Jeżeli załogę najdzie taka ochota, w każdej chwili można opuścić jedno miejsce i skierować się ku kolejnemu portowi. Co więcej, obecni na łodziach skipperzy są otwarci na modyfikowanie planu podróży. To częsta praktyka, zwłaszcza gdy uczestnicy rejsu chcą zobaczyć jakąś mniej znaną atrakcję lub preferują konkretny sposób spędzania urlopu. ,,Wielu naszych klientów ceni sobie możliwość rozwijania umiejętności żeglarskich. Jednak nasze rejsy w Chorwacji to odpowiedź na zróżnicowane potrzeby. W ich trakcie można się poopalać, pozwiedzać, nadrobić zaległości w lekturze. Jednym słowem zrelaksować się i spędzić wakacje zupełnie po swojemu" - informuje konsultant serwisu Rejsomat.pl. Patrząc na długą listę możliwości, trzeba docenić rejsy Chorwacja jako atrakcyjną formę wypoczynku. Ich uczestnicy nic nie muszą, mają natomiast swobodę organizowania podroży według własnych potrzeb.

 

Najlepsze rejsy w Chorwacji

Basen Morza Śródziemnego to cel licznych wycieczek, także tych organizowanych na pokładach jachtów. Chorwacja cieszy się jednak szczególnym uznaniem żeglarzy. O powodach tej popularności można byłoby pisać bardzo długo, zwłaszcza że turyści cenią sobie Chorwację z różnych powodów. Jeżeli chodzi o rejsy, to na pierwszy plan wysuwa się krystalicznie czysta, ciepła woda. Warunki atmosferyczne na Morzu Adriatyckim sprzyjają żeglarzom. Stabilna pogoda stwarza dogodne warunki do stawiania swoich pierwszych żeglarskich kroków. Jednocześnie po wypłynięciu na głębokie wody nudzić nie będą się też bardziej doświadczone wilki morskie. Rejsy w Chorwacji to jednak nie tylko pływanie i spędzanie czasu nad wodą. Kraj ten słynie z pięknej architektury, cichych miasteczek portowych, kamienistych plaż oraz dobrze zachowanej przyrody naturalnej. 

Odwiedzający kolejne porty mają zatem okazję wyciszyć się, nacieszyć oczy pięknymi widokami oraz spróbować regionalnych specjałów. Rejsy organizowane są co prawda tak, że załoga może stołować się na pokładzie. Mimo to większość uczestników wycieczki nie odmawia sobie wizyty w lokalnych restauracjach. Trudno się dziwić, przepyszna chorwacka kuchnia ma za sobą tysiące lat tradycji. Słynie nie tylko z owoców morza, ale także miodu, orzechów, trufli czy lokalnych odmian sera.

 

Na pokładzie z rodziną i przyjaciółmi

Rejsy najczęściej organizowane są przez grupę znajomych lub angażują wszystkich członków rodziny. Czas spędzony na pokładzie przekłada się na umacnianie relacji międzyludzkich i tworzenie wspólnych wspomnień. Te ostatnie cenione są przede wszystkim przez rodziców, zabierających w rejsy Chorwacja swoje pociechy. W ten sposób rodzina może spędzić razem więcej czasu, a do tego w naukę żeglowania wpisane są też istotne wartości wychowawcze. Młodym ludziom zaszczepia się bowiem ciekawość świata, otwartość na nowe kultury i chęć mierzenia się z wyzwaniami. Nie mówiąc już o aktywnym spędzaniu czasu. Przyda się to zarówno pracującym za biurkiem dorosłym, jak i młodzieży przyzwyczajonej do raczej biernego wypoczynku. Samo wybrzeże Adriatyku wydaje się miejscem idealnym na wspólny wypad. W planie tamtejszych wycieczek każdy znajdzie jakiś interesujący punkt programu.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 28
Inne artykuły
Wyjątkowa plaża w Krynicy Morskiej
03
mar
Plaża w Krynicy Morskiej potrafi zachwycić nawet te osoby, które miały okazję zwiedzić wiele innych tego typu miejsc. Co jednak warto dodatkowo zobaczyć, jeżeli już uda ci się nacieszyć urokami plażowania?
czytaj
Niedrogie wakacje za granicą – sprawdź gdzie możesz zaoszczędzić
28
lut
Pierwsze wakacje poza granicami Polski, wcale nie muszą być drogie. Można wybrać się na wakacje z biurem podróży lub zorganizować je na własną rękę. Wszystko zależy od Ciebie. Wczasy z biurem podróży na pewno są wygodniejsze, bo mniej stresujące, natomiast wakacje na które wybierasz się swoim autem pozwalają na zwiedzenie różnych ciekawych miejsc, mniej turystycznych. W tym roku na pierwszym miejscu najtańszych wakacji znajduje się Bułgaria, ale co jeszcze znajdziemy w ofercie?
czytaj
Jakich suplementów diety warto używać?
12
lut
Suplementy diety stały się preparatami, po które sięga coraz więcej osób. Niestety coraz częściej wybieramy preparaty, które nie są nam potrzebne lub nie mają korzystnego wpływu na nasze zdrowie. Na rynku pojawia się wiele rodzajów suplementów diety i nie ma w tym nic dziwnego, że wiele osób się w tym gubi i nie wie, jakie suplementy są potrzebne, a których nie warto wybierać.
czytaj

Opinie o Pływając po wodach Adriatyku czyli wakacje w Chorwacji Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do