Pływając po wodach Adriatyku czyli wakacje w Chorwacji

Polscy turyści kochają Chorwację. Uczucie to nie słabnie od lat, czego najlepszym dowodem są tak popularne ostatnio rejsy po Adriatyku. To ciekawa alternatywa dla tradycyjnych wczasów, a przy okazji sposób na przeżycie przygody. Rejsy w Chorwacji dają szansę opanowania podstaw żeglowania, poznania urokliwych zakątków kraju oraz swobodnego przemieszczania się jachtem pomiędzy portami.

Rejsy Chorwacja

 

Rejsy dają wolność

Zamiast siedzieć w hotelu, czas spędza się na pokładzie jachtu. Jeżeli załogę najdzie taka ochota, w każdej chwili można opuścić jedno miejsce i skierować się ku kolejnemu portowi. Co więcej, obecni na łodziach skipperzy są otwarci na modyfikowanie planu podróży. To częsta praktyka, zwłaszcza gdy uczestnicy rejsu chcą zobaczyć jakąś mniej znaną atrakcję lub preferują konkretny sposób spędzania urlopu. ,,Wielu naszych klientów ceni sobie możliwość rozwijania umiejętności żeglarskich. Jednak nasze rejsy w Chorwacji to odpowiedź na zróżnicowane potrzeby. W ich trakcie można się poopalać, pozwiedzać, nadrobić zaległości w lekturze. Jednym słowem zrelaksować się i spędzić wakacje zupełnie po swojemu" - informuje konsultant serwisu Rejsomat.pl. Patrząc na długą listę możliwości, trzeba docenić rejsy Chorwacja jako atrakcyjną formę wypoczynku. Ich uczestnicy nic nie muszą, mają natomiast swobodę organizowania podroży według własnych potrzeb.

 

Najlepsze rejsy w Chorwacji

Basen Morza Śródziemnego to cel licznych wycieczek, także tych organizowanych na pokładach jachtów. Chorwacja cieszy się jednak szczególnym uznaniem żeglarzy. O powodach tej popularności można byłoby pisać bardzo długo, zwłaszcza że turyści cenią sobie Chorwację z różnych powodów. Jeżeli chodzi o rejsy, to na pierwszy plan wysuwa się krystalicznie czysta, ciepła woda. Warunki atmosferyczne na Morzu Adriatyckim sprzyjają żeglarzom. Stabilna pogoda stwarza dogodne warunki do stawiania swoich pierwszych żeglarskich kroków. Jednocześnie po wypłynięciu na głębokie wody nudzić nie będą się też bardziej doświadczone wilki morskie. Rejsy w Chorwacji to jednak nie tylko pływanie i spędzanie czasu nad wodą. Kraj ten słynie z pięknej architektury, cichych miasteczek portowych, kamienistych plaż oraz dobrze zachowanej przyrody naturalnej. 

Odwiedzający kolejne porty mają zatem okazję wyciszyć się, nacieszyć oczy pięknymi widokami oraz spróbować regionalnych specjałów. Rejsy organizowane są co prawda tak, że załoga może stołować się na pokładzie. Mimo to większość uczestników wycieczki nie odmawia sobie wizyty w lokalnych restauracjach. Trudno się dziwić, przepyszna chorwacka kuchnia ma za sobą tysiące lat tradycji. Słynie nie tylko z owoców morza, ale także miodu, orzechów, trufli czy lokalnych odmian sera.

 

Na pokładzie z rodziną i przyjaciółmi

Rejsy najczęściej organizowane są przez grupę znajomych lub angażują wszystkich członków rodziny. Czas spędzony na pokładzie przekłada się na umacnianie relacji międzyludzkich i tworzenie wspólnych wspomnień. Te ostatnie cenione są przede wszystkim przez rodziców, zabierających w rejsy Chorwacja swoje pociechy. W ten sposób rodzina może spędzić razem więcej czasu, a do tego w naukę żeglowania wpisane są też istotne wartości wychowawcze. Młodym ludziom zaszczepia się bowiem ciekawość świata, otwartość na nowe kultury i chęć mierzenia się z wyzwaniami. Nie mówiąc już o aktywnym spędzaniu czasu. Przyda się to zarówno pracującym za biurkiem dorosłym, jak i młodzieży przyzwyczajonej do raczej biernego wypoczynku. Samo wybrzeże Adriatyku wydaje się miejscem idealnym na wspólny wypad. W planie tamtejszych wycieczek każdy znajdzie jakiś interesujący punkt programu.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 263
Inne artykuły
Kilka pomysłów na weekend we dwoje w Kołobrzegu
19
lip
Intymna atmosfera w hotelu, kolacja przy świecach, romantyczny spacer i relaks w spa to przepis na udany wyjazd we dwoje. Kołobrzeg zapewnia wszystkie te atrakcje w wyjątkowej odsłonie.
czytaj
Brzydka pogoda na plażę? Sprawdź Park Wodny w Krakowie
21
cze
Nawet w lecie mogą zdarzyć się dni, podczas których najchętniej nie wychylalibyśmy nosa z domu lub hotelowego pokoju. Na szczęście, w dzisiejszych czasach brzydka pogoda wcale nie musi być powodem do rezygnacji z wakacyjnych szaleństw oraz pozbawiać nas radości z zabawy w wodzie! Zamiast na plażę możemy bowiem wybrać się do Parku Wodnego w Krakowie, który zapewni każdemu udane plażowanie nawet w najbardziej pochmurne i deszczowe dni.
czytaj
Jak dbać o ciało latem?
18
cze
Chcesz, żeby było jędrne, dobrze nawilżone, ale przede wszystkim idealnie gładkie, bez zbędnych włosków? Sprawdź, jak o nie najlepiej zadbać.
czytaj

Opinie o Pływając po wodach Adriatyku czyli wakacje w Chorwacji Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do