Plażowicze mogą przesłać rozliczenie PIT 2017 z drugiego końca świata!

Pogoda w Polsce lubi płatać figle. Nawet latem nie możemy być pewni, że zaplanowany urlop nad pięknym Bałtykiem będzie ciepły i słoneczny a my wrócimy do pracy z piękną opalenizną. Wielu z nas woli nie ryzykować i planuje wakacje w miejscach które nie zawiodą i oferują wspaniałą słoneczną pogodę. Niezależnie od pory roku w Polsce, biura podróży oferują wyjazdy na rajskie plaże, gdzie w spokoju możemy zażywać słonecznych kąpieli i słuchać szumu fal. Wakacje pod palmami to propozycja, która spodoba się każdemu. Jednak plażowicze, podobnie jak pozostali podatnicy osiągający w ciągu roku podatkowego 2017 dochody, muszą złożyć w swoim urzędzie skarbowym rozliczenie PIT 2017 i odprowadzić należny podatek lub czekać na zwrot na wskazane konto bankowe nadpłaconej kwoty z urzędu skarbowego. Każdego roku, czas pomiędzy styczniem a końcem kwietnia to niezwykle gorący okres dla podatników rozliczających PITy 2017. Co zrobić, w sytuacji kiedy jesteśmy na rajskiej plaży, zupełnie oderwani od rzeczywistości i dotarło do nas, że zapomnieliśmy rozliczyć PIT za 2017 rok? Jesteśmy uratowani, jeśli znajdziemy miejsce z dostępem do Internetu.

PIT 2017

 

Rozlicz PIT za 2017 przy pomocy programu dostępnego w Internecie.

W Sieci na portalach zajmujących się tematyką podatkową oraz na stronach organizacji pożytku publicznego znajdziemy niejeden bezpłatny program do rozliczenia PIT 2017 (np. PITax.pl Łatwe Podatki), bezpieczny i łatwy program, który podpowie, jak rozliczyć PIT naprawdę w ciągu kilku minut. Może to zrobić każdy, bez względu na to, czy składa roczne zeznanie podatkowe na PIT 28, PIT 36 czy PIT 37. Potrzebne do tego będą jednak informacje, zawarte np. w PIT 11, który pracownik otrzymuje od pracodawcy najpóźniej pod koniec lutego. A tem możesz otrzymać w postaci skanu na swoją skrzynkę emailową. Żeby w łatwy sposób przygotować rozliczenie roczne pit za 2017 rok, nie musimy mieć ze sobą laptopa. Najnowsze programy mają wersje mobilne, dostosowane do korzystania z nich na tabletach i smartfonach. Wybierając program, zwróćmy uwagę na bardzo ważny aspekt, mianowicie aktualność formularzy PIT oraz bazy przepisów podatkowych, która jest wbudowana w program. Dobry program umożliwia rozliczenie PIT za 2017 rok na niemal wszystkich formularzach PIT-28, PIT 28 A i B, PIT-36 i 36L, PIT-37, PIT-38 i PIT 39 wraz z załącznikami. Odpowiedzi na zadane pytania kierują sa kierunkiem wyboru odpowiedniego PITu. Program po obliczeniach i uwzględnieniu przysługujących ulg wylicza podatek. Może wskazać jego nadpłatę, lub niedopłatę. Rozliczenie PIT online umożliwia podatnikowi przekazanie 1% podatku na realizację działań OPP.

 

PITy 2017 możesz szybko wysłać z odległej krainy !

Po poprawnym wypełnieniu PIT przy pomocy wybranego programu do rozliczenia rocznego zobowiązania podatkowego, możesz wysłać go do swojego urzędu skarbowego w wersji ePIT przez Internet. Żeby wysłać elektronicznie rozliczenia PIT za 2017 rok, musimy wpisać w odpowiednią rubrykę wartość naszego przychodu z ostatnio wypełnionej deklaracji podatkowej. Daje ona, w zestawieniu z numerem PESEL lub numerem NIP, imieniem i nazwiskiem oraz datą i miejscem urodzenia kombinację pozwalającą zidentyfikować podatnika. Jeśli po raz pierwszy składamy rozliczenie podatku, wpiszmy po prostu "0".

 

Rozliczenie PIT 2017 łatwiejsze z usługą PFR.

Jeśli swoją roczną deklarację podatkową składasz na formularzu PIT 36 lub PIT 37, możesz skorzystać z wielkiego ułatwienia, jakim jest nowa usługa wprowadzona przez Ministerstwo Finansów. Chodzi o wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe, tzw. PFR ( z angielskiego pre-filled tax return), które stanowi dla podatnika propozycję rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych przygotowaną przez urzędników skarbówki. Zeznanie jest opracowane w oparciu o dane przesłane przez płatników składek (pracodawców, ZUS, KRUS) do urzędu skarbowego i udostępniane zwykle na początku marca, kiedy wszystkie wymienione dokumenty trafią już do administracji skarbowej. Dzięki PFR na pewno unikniemy błędów, które możemy popełnić w czasie mogą się przepisywania kwot z przesłanych przez płatników/pracodawców/zleceniodawców dokumentów. jakimi są :PIT-11, PIT-8C, PIT-R, PIT-40A/11A.

Możemy zaakceptować lub odrzucić zaproponowane nam rozliczenie roczne PIT za 2017 przygotowane przez fiskusa.

 

Terminy dostarczenia PIT za 2017 rok do właściwego urzędu skarbowego.

Ostateczny termin dostarczenia rocznego zeznania podatkowego do właściwego ze względu na miejsce zamieszkania urzędu skarbowego jest uzależniony od rodzaju wypełnianej przez podatnika deklaracji PIT. Terminy reguluje ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych. Jeśli wypełniamy np. PIT 36 lub PIT 37, mamy obowiązek dostarczenia fiskusowi naszego PITu najpóźniej do 30 kwietnia 2018 roku. W przypadku deklaracji PIT 28 - mamy czas tylko do końca stycznia 2018 roku. Oczywiście te same terminy obowiązują w przypadku, kiedy podatnik dostarcza roczną deklarację podatkową w tradycyjnej, papierowej formie jak i w sytuacji, kiedy przesyła ją fisksowi droga elektroniczną.

Artykuł pilotujący projekt „PITax.pl dla OPP”, czyli wspólną inicjatywę Instytutu Wsparcia Organizacji Pozarządowych (IWOP) oraz firmy PITax.pl Łatwe podatki umożliwiającą organizacjom OPP efektywne pozyskiwanie 1% z podatku PIT.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 814
Inne artykuły
Pływając po wodach Adriatyku czyli wakacje w Chorwacji
07
mar
Polscy turyści kochają Chorwację. Uczucie to nie słabnie od lat, czego najlepszym dowodem są tak popularne ostatnio rejsy po Adriatyku. To ciekawa alternatywa dla tradycyjnych wczasów, a przy okazji sposób na przeżycie przygody. Rejsy w Chorwacji dają szansę opanowania podstaw żeglowania, poznania urokliwych zakątków kraju oraz swobodnego przemieszczania się jachtem pomiędzy portami.
czytaj
Wyjątkowa plaża w Krynicy Morskiej
03
mar
Plaża w Krynicy Morskiej potrafi zachwycić nawet te osoby, które miały okazję zwiedzić wiele innych tego typu miejsc. Co jednak warto dodatkowo zobaczyć, jeżeli już uda ci się nacieszyć urokami plażowania?
czytaj
Niedrogie wakacje za granicą – sprawdź gdzie możesz zaoszczędzić
28
lut
Pierwsze wakacje poza granicami Polski, wcale nie muszą być drogie. Można wybrać się na wakacje z biurem podróży lub zorganizować je na własną rękę. Wszystko zależy od Ciebie. Wczasy z biurem podróży na pewno są wygodniejsze, bo mniej stresujące, natomiast wakacje na które wybierasz się swoim autem pozwalają na zwiedzenie różnych ciekawych miejsc, mniej turystycznych. W tym roku na pierwszym miejscu najtańszych wakacji znajduje się Bułgaria, ale co jeszcze znajdziemy w ofercie?
czytaj

Opinie o Plażowicze mogą przesłać rozliczenie PIT 2017 z drugiego końca świata! Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do