Planujesz wakacje? Sprawdź, gdzie taniej kupić walutę

Po wielu miesiącach ciężkiej pracy, wybierasz się wreszcie na upragniony urlop? Planujesz podróż do jednego ze słonecznych krajów, w którym obowiązuje waluta euro? Zanim spakujesz wszystkie walizki i udasz się w drogę na lotnisko, nie zapomnij wcześniej o zakupie waluty. Jest to niezbędne zwłaszcza w przypadku, kiedy kierujesz się w spokojne rejony Europy, położone z dala od cywilizacji. Wówczas problematyczne może okazać się opłacenie zakupów w sklepie za pomocą karty czy znalezienie bankomatu w najbliższej okolicy. Jeżeli natomiast nie posiadasz karty walutowej, wtedy twoje wakacyjne oszczędności pochłonie kwota automatycznego przewalutowania, którą naliczy bank. Dowiedz się więc, jak kupić euro po jak najkorzystniejszym kursie.

Zakup waluty

 

Nie płać spreadu i oszczędzaj pieniądze

Opłacalność wymiany walut będzie zależeć w głównej mierze od tego, jaką wartością spreadu zostanie obarczony kurs euro. Największe różnice pomiędzy kwotą sprzedaży a zakupu tej samej waluty naliczają banki, nawet w granicach kilkunastu procent. Podobnie nieopłacalne jest zawieranie transakcji w tradycyjnych kantorach.

Na szczęście nie musisz godzić się na niekorzystne warunki. Wystarczy, że zdecydujesz się wymienić walutę za pośrednictwem internetowych giełd walutowych. Są to serwisy pośredniczące w zawieraniu transakcji pomiędzy zarejestrowanymi użytkownikami. Platformy tego typu liczą nawet kilkaset tysięcy użytkowników, którzy wymieniają walutę po dowolnych kursach. Spread ich nie dotyczy, a jedynie płacą symboliczną prowizję.

 

Jak wymienić walutę szybko i tanio przez internet?

W pierwszej kolejności rejestrujesz się na stronie wybranej platformy internetowej wymiany walut i aktywujesz konto. Następnie zasilasz swój elektroniczny portfel wybraną kwotą. System dobierze dla ciebie najkorzystniejszą ofertę, na podstawie ofert innych użytkowników giełdy. Masz także możliwość złożenia własnej propozycji i oczekiwania na komplementarną ofertę. Wymienioną kwotę wypłacasz na konto walutowe lub pozostawiasz w wirtualnym Portfelu.

Kwota twoich oszczędności, dzięki nabyciu euro na giełdzie walutowej, może wynieść nawet około 8%. Na jakie przyjemności w trakcie wakacji przeznaczysz te pieniądze?

 

Czy wymiana waluty online jest bezpieczna?

Odczuwasz obawę, że twoje pieniądze padną łupem cyberprzestępców? Wydaje ci się, że wymiana waluty w sposób tradycyjny jest bezpieczniejsza? W rzeczywistości największe giełdy walutowe są w taki sam sposób zabezpieczone, jak serwisy bankowości elektronicznej. Korzystają z tych samych systemów zabezpieczeń – np. protokołu szyfrowania danych SSL czy kodów SMS, potwierdzających zawierane transakcje. Najbardziej wiarygodne są te platformy, które posiadają licencję Instytucji Płatniczej Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

 

Podsumowanie

Zapewnij sobie zatem przed wakacjami nawet 8% oszczędności, dzięki wymianie waluty na internetowej giełdzie walutowej. Jeszcze więcej informacji na ten temat znajdziesz pod adresem https://www.walutomat.pl/poradnik/wybierasz-sie-wakacje-pamietaj-o-walucie-gotowce/.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 92
Inne artykuły
Co poza plażowaniem można robić na Dominikanie?
06
maj
Istny raj dla miłośników błogiego plażowania. Tropikalna wyspa kojarzona z przejrzystą, błękitną wodą, złocistymi plażami i zielonymi palmami. Dominikana, bo o niej mowa, to jedna z najchętniej odwiedzanych wysp na Karaibach. Turystów przyciągają tam głównie piękne widoki oraz egzotyczny klimat. Na tym nie kończą się jednak atrakcje Dominikany. Poznaj inne powody, dla których warto się tam wybrać.
czytaj
Wakacje inne niż zawsze
05
maj
Coraz częściej poszukujemy miejsc oryginalnych, które emanują niecodziennym klimatem, a rodowici mieszkańcy są doskonałym obrazem filozofii życia oraz sposobu spędzania wolnego czasu. Kuba jest owiana pewnego rodzaju legendą i ustrój oraz niełatwe dzieje, kultowy przywódca funkcjonują obok pięknych plaż, słonecznych dni oraz atrakcji, które większość turystów doceni. Hawana staje się tłem wielu filmów i teledysków, ponieważ jej architektura staje się unikatowa, a muzyka, alkohole, cygara dodają całości pikanterii.
czytaj
Kilkudniowy wyjazd za granicę. Dlaczego nawet na bardzo krótką podróż warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?
29
mar
Zagraniczne wyjazdy najczęściej planujemy od A do Z. Kupno biletów, rezerwacja noclegów, dodatkowe zakupy przed podróżą. Często zapominamy lub nie zdajemy sobie sprawy jak ważne jest również ubezpieczenie. Bywa i tak, że uznajemy je za zbyteczne, kiedy nasz wyjazd nie potrwa więcej niż 3-4 dni. Sprawdź, dlaczego podczas podróży warto być ubezpieczonym.
czytaj

Opinie o Planujesz wakacje? Sprawdź, gdzie taniej kupić walutę Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do