Planujesz wakacje? Sprawdź, gdzie taniej kupić walutę

Po wielu miesiącach ciężkiej pracy, wybierasz się wreszcie na upragniony urlop? Planujesz podróż do jednego ze słonecznych krajów, w którym obowiązuje waluta euro? Zanim spakujesz wszystkie walizki i udasz się w drogę na lotnisko, nie zapomnij wcześniej o zakupie waluty. Jest to niezbędne zwłaszcza w przypadku, kiedy kierujesz się w spokojne rejony Europy, położone z dala od cywilizacji. Wówczas problematyczne może okazać się opłacenie zakupów w sklepie za pomocą karty czy znalezienie bankomatu w najbliższej okolicy. Jeżeli natomiast nie posiadasz karty walutowej, wtedy twoje wakacyjne oszczędności pochłonie kwota automatycznego przewalutowania, którą naliczy bank. Dowiedz się więc, jak kupić euro po jak najkorzystniejszym kursie.

Zakup waluty

 

Nie płać spreadu i oszczędzaj pieniądze

Opłacalność wymiany walut będzie zależeć w głównej mierze od tego, jaką wartością spreadu zostanie obarczony kurs euro. Największe różnice pomiędzy kwotą sprzedaży a zakupu tej samej waluty naliczają banki, nawet w granicach kilkunastu procent. Podobnie nieopłacalne jest zawieranie transakcji w tradycyjnych kantorach.

Na szczęście nie musisz godzić się na niekorzystne warunki. Wystarczy, że zdecydujesz się wymienić walutę za pośrednictwem internetowych giełd walutowych. Są to serwisy pośredniczące w zawieraniu transakcji pomiędzy zarejestrowanymi użytkownikami. Platformy tego typu liczą nawet kilkaset tysięcy użytkowników, którzy wymieniają walutę po dowolnych kursach. Spread ich nie dotyczy, a jedynie płacą symboliczną prowizję.

 

Jak wymienić walutę szybko i tanio przez internet?

W pierwszej kolejności rejestrujesz się na stronie wybranej platformy internetowej wymiany walut i aktywujesz konto. Następnie zasilasz swój elektroniczny portfel wybraną kwotą. System dobierze dla ciebie najkorzystniejszą ofertę, na podstawie ofert innych użytkowników giełdy. Masz także możliwość złożenia własnej propozycji i oczekiwania na komplementarną ofertę. Wymienioną kwotę wypłacasz na konto walutowe lub pozostawiasz w wirtualnym Portfelu.

Kwota twoich oszczędności, dzięki nabyciu euro na giełdzie walutowej, może wynieść nawet około 8%. Na jakie przyjemności w trakcie wakacji przeznaczysz te pieniądze?

 

Czy wymiana waluty online jest bezpieczna?

Odczuwasz obawę, że twoje pieniądze padną łupem cyberprzestępców? Wydaje ci się, że wymiana waluty w sposób tradycyjny jest bezpieczniejsza? W rzeczywistości największe giełdy walutowe są w taki sam sposób zabezpieczone, jak serwisy bankowości elektronicznej. Korzystają z tych samych systemów zabezpieczeń – np. protokołu szyfrowania danych SSL czy kodów SMS, potwierdzających zawierane transakcje. Najbardziej wiarygodne są te platformy, które posiadają licencję Instytucji Płatniczej Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

 

Podsumowanie

Zapewnij sobie zatem przed wakacjami nawet 8% oszczędności, dzięki wymianie waluty na internetowej giełdzie walutowej. Jeszcze więcej informacji na ten temat znajdziesz pod adresem https://www.walutomat.pl/poradnik/wybierasz-sie-wakacje-pamietaj-o-walucie-gotowce/.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 188
Inne artykuły
Lato w mieście - jak spędzić kulturalny weekend w Warszawie
05
lip
Spędzanie ciepłych dni w wielkomiejskiej atmosferze to bardzo ciekawy sposób na produktywne wykorzystanie wolnych dni. Warszawa oferuje mnóstwo kulturalnych atrakcji, z których wiele jest dostępnych wyłącznie latem, jak chociażby fortepianowe recitale w łazienkach Królewskich czy multimedialne pokazy w Parku Fontann czy Kino „pod chmurką”. Warto też wybrać się do muzeów, szczególnie w te dni, gdy wstęp do nich jest darmowy.
czytaj
Z jakich zabiegów medycyny estetycznej można skorzystać latem?
02
lip
Letnie miesiące to czas, kiedy to znaczna część powierzchni skóry wystawiana jest na działanie nadmiernego promieniowania słonecznego czy słonej wody. Nieprawidłowa pielęgnacja skóry w tym okresie może skończyć się przesuszeniem i pękaniem skóry oraz przyśpieszeniem procesu starzenia się komórek. Sucha i wiotka skóra z pewnością nie wygląda ładnie, ale nie jest to wyłącznie problem estetyczny. Zwiększa się ryzyko wystąpienia przebarwień i oparzeń. Chociaż latem lista dostępnych zabiegów medycyny estetycznej jest krótsza, to jednak nadal można liczyć na spory wybór. Na które zabiegi warto się zatem zdecydować?
czytaj
Jak przygotować się na plażę?
27
cze
Kiedy żar leje się z nieba, nie ma lepszej formy wypoczynku jak relaks na plaży. Aby jednak był on w pełni bezpieczny i odbył się bez jakichkolwiek przeszkód, do wyjścia na plażę musimy się odpowiednio przygotować. Jak to zrobić?
czytaj

Opinie o Planujesz wakacje? Sprawdź, gdzie taniej kupić walutę Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do