Planujesz wakacje? Sprawdź, gdzie taniej kupić walutę

Po wielu miesiącach ciężkiej pracy, wybierasz się wreszcie na upragniony urlop? Planujesz podróż do jednego ze słonecznych krajów, w którym obowiązuje waluta euro? Zanim spakujesz wszystkie walizki i udasz się w drogę na lotnisko, nie zapomnij wcześniej o zakupie waluty. Jest to niezbędne zwłaszcza w przypadku, kiedy kierujesz się w spokojne rejony Europy, położone z dala od cywilizacji. Wówczas problematyczne może okazać się opłacenie zakupów w sklepie za pomocą karty czy znalezienie bankomatu w najbliższej okolicy. Jeżeli natomiast nie posiadasz karty walutowej, wtedy twoje wakacyjne oszczędności pochłonie kwota automatycznego przewalutowania, którą naliczy bank. Dowiedz się więc, jak kupić euro po jak najkorzystniejszym kursie.

Zakup waluty

 

Nie płać spreadu i oszczędzaj pieniądze

Opłacalność wymiany walut będzie zależeć w głównej mierze od tego, jaką wartością spreadu zostanie obarczony kurs euro. Największe różnice pomiędzy kwotą sprzedaży a zakupu tej samej waluty naliczają banki, nawet w granicach kilkunastu procent. Podobnie nieopłacalne jest zawieranie transakcji w tradycyjnych kantorach.

Na szczęście nie musisz godzić się na niekorzystne warunki. Wystarczy, że zdecydujesz się wymienić walutę za pośrednictwem internetowych giełd walutowych. Są to serwisy pośredniczące w zawieraniu transakcji pomiędzy zarejestrowanymi użytkownikami. Platformy tego typu liczą nawet kilkaset tysięcy użytkowników, którzy wymieniają walutę po dowolnych kursach. Spread ich nie dotyczy, a jedynie płacą symboliczną prowizję.

 

Jak wymienić walutę szybko i tanio przez internet?

W pierwszej kolejności rejestrujesz się na stronie wybranej platformy internetowej wymiany walut i aktywujesz konto. Następnie zasilasz swój elektroniczny portfel wybraną kwotą. System dobierze dla ciebie najkorzystniejszą ofertę, na podstawie ofert innych użytkowników giełdy. Masz także możliwość złożenia własnej propozycji i oczekiwania na komplementarną ofertę. Wymienioną kwotę wypłacasz na konto walutowe lub pozostawiasz w wirtualnym Portfelu.

Kwota twoich oszczędności, dzięki nabyciu euro na giełdzie walutowej, może wynieść nawet około 8%. Na jakie przyjemności w trakcie wakacji przeznaczysz te pieniądze?

 

Czy wymiana waluty online jest bezpieczna?

Odczuwasz obawę, że twoje pieniądze padną łupem cyberprzestępców? Wydaje ci się, że wymiana waluty w sposób tradycyjny jest bezpieczniejsza? W rzeczywistości największe giełdy walutowe są w taki sam sposób zabezpieczone, jak serwisy bankowości elektronicznej. Korzystają z tych samych systemów zabezpieczeń – np. protokołu szyfrowania danych SSL czy kodów SMS, potwierdzających zawierane transakcje. Najbardziej wiarygodne są te platformy, które posiadają licencję Instytucji Płatniczej Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

 

Podsumowanie

Zapewnij sobie zatem przed wakacjami nawet 8% oszczędności, dzięki wymianie waluty na internetowej giełdzie walutowej. Jeszcze więcej informacji na ten temat znajdziesz pod adresem https://www.walutomat.pl/poradnik/wybierasz-sie-wakacje-pamietaj-o-walucie-gotowce/.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 724
Inne artykuły
Pływając po wodach Adriatyku czyli wakacje w Chorwacji
07
mar
Polscy turyści kochają Chorwację. Uczucie to nie słabnie od lat, czego najlepszym dowodem są tak popularne ostatnio rejsy po Adriatyku. To ciekawa alternatywa dla tradycyjnych wczasów, a przy okazji sposób na przeżycie przygody. Rejsy w Chorwacji dają szansę opanowania podstaw żeglowania, poznania urokliwych zakątków kraju oraz swobodnego przemieszczania się jachtem pomiędzy portami.
czytaj
Wyjątkowa plaża w Krynicy Morskiej
03
mar
Plaża w Krynicy Morskiej potrafi zachwycić nawet te osoby, które miały okazję zwiedzić wiele innych tego typu miejsc. Co jednak warto dodatkowo zobaczyć, jeżeli już uda ci się nacieszyć urokami plażowania?
czytaj
Niedrogie wakacje za granicą – sprawdź gdzie możesz zaoszczędzić
28
lut
Pierwsze wakacje poza granicami Polski, wcale nie muszą być drogie. Można wybrać się na wakacje z biurem podróży lub zorganizować je na własną rękę. Wszystko zależy od Ciebie. Wczasy z biurem podróży na pewno są wygodniejsze, bo mniej stresujące, natomiast wakacje na które wybierasz się swoim autem pozwalają na zwiedzenie różnych ciekawych miejsc, mniej turystycznych. W tym roku na pierwszym miejscu najtańszych wakacji znajduje się Bułgaria, ale co jeszcze znajdziemy w ofercie?
czytaj

Opinie o Planujesz wakacje? Sprawdź, gdzie taniej kupić walutę Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do