Obozy dla dzieci – gwarancja udanych wakacji i ferii

Wakacje oraz ferie zimowe to zdecydowanie ulubione dni wszystkich uczniów. Warunki atmosferyczne wówczas sprawiają, że każdy ma ochotę wyjść z domu i spędzić aktywnie czas. Podczas urlopu rodzice starają się spędzać jak najwięcej czasu ze swoimi pociechami. Niestety rzadko który rodzic może pozwolić sobie na tak długi urlop, jaki mają dzieci od szkoły. Sposobem na to, aby dzieci jak najlepiej korzystały z letnich czy też zimowych dni, jest wysłanie ich na obozy dla dzieci.

Obozy dla dzieci

 

Obecnie na rynku znaleźć można szeroką oraz interesującą ofertę organizatorów turystyki dziecięcej. Dostępne są propozycje obozów dla dzieci w kraju oraz zagranicą. Maluszkom zdecydowanie bardziej polecane są obozy w Polsce. Lokalizacje są bardzo różne, do wyboru, do koloru - praktycznie w całej Polsce, we wszytskich miejscach. W lecie najczęściej wybierane są obozy dla dzieci organizowane nad morzem oraz nad jeziorami. Możliwość kąpieli oraz plażowania w upalne wakacje jest bardzo kusząca. Można w tych miejscach również spróbować wielu sportów wodnych np. windsurfingu, żeglarstwa, kajakarstwa i wielu innych. W zimie najpopularniejsze są obozy dla dzieci w górach. Narty, snowboard czy też łyżwy – to prawdziwa gratka dla wszystkich spragnionych śnieżnych aktywności.

Oferty zagraniczne skierowane są głównie do dzieci powyżej dwunastu - trzynastu lat. Najczęściej wybierane są przez młodzież. W wakacje obozy zagraniczne odbywają się między innymi w Bułgarii, Grecji, Hiszpanii, Czarnogórze, Chorwacji, Albanii, Anglii. Zimą popularne są Czechy, Słowacja, Austria, Francja, Włochy.

Tematyki obozów dla dzieci są bardzo różne. Jest ich tak dużo, że z pewnością każde dziecko wybierze coś odpowiedniego dla siebie. Wśród tych wyjazdów dostępne są obozy sportowe, które  dzielą się na piłkarskie, biegowe, ogólno sportowe, pływackie, rowerowe, jeździeckie, narciarskie, snowboardowe i inne.  Często wybierane, zwłaszcza przez dziewczynki, są obozy artystyczne - plastyczne, malarskie, fotograficzno-plastyczne i inne. Znajdziemy wśród nich też obozy wokalne, taneczne, musicalowe, teatralne, fotograficzne, literackie, aktorskie i tym podobne. Dla małych poszukiwaczy przygód odpowiednie będą obozy fabularne, przygodowe, survivalowe, militarne, quadowe, detektywistyczne, czy obozy typu “girls camp” czy “boys camp”. Dla wszystkich pasjonatów wodnych aktywności bardzo atrakcyjne będą obozy dla dzieci wodne - czyli obozy windsurfingowe, kajakarskie, żeglarskie, nurkowe. Dostępne są również oferty dla pociech, które uwielbiają gry komputerowe oraz majsterkowanie. Dla takich urwisów przygotowano obozy komputerowe, programowania, grafiki komputerowej, robotyki, LEGO, Minecraft czy z robotami. Dla wszystkich spragnionych nauki polecane są obozy językowe, motywacyjne, związane z fizyką, matematyką, psychologią a nawet medycyną i weterynarią. Nawet dla fanów słodkiego lenistwa znajdzie się coś przyjemnego – obóz chillout. Tematyki obozów dla dzieci można wymieniać bardzo długo. Organizatorzy co roku prześcigają się w coraz to nowszych, oryginalniejszych propozycjach, są już nawet obozy postapo, LARP, otaku, cosplay, RPG, czy związane z modnymi akurat książkami, grami komputerowymi,  filmami czy serialami.

Znana i lubiana tematyka obozu z pewnością zachęci dziecko do udziału w nim.  Obozy dla dzieci charakteryzują się dużą intensywnością przeżyć. Harmonogram dnia jest dokładnie zaplanowany, a więc nie ma tutaj miejsca na nudę. Oprócz zajęć związanych z daną tematyką, na dzieci czeka całe mnóstwo atrakcji. Wycieczki na obozach są bardzo ważne. Otwierają uczestników na nowe sytuacje. Dzięki takim wyjazdom mogą zobaczyć ciekawe miejsca oraz poznać kulturę regionu, w którym aktualnie się znajdują. Z pewnością nie obędzie się bez pamiątek – dzieciaki je uwielbiają!

Na każdym obozie dla dzieci prowadzone są zajęcia integracyjne. Podczas takich zajęć obozowicze poznają się, a z czasem nawet zaprzyjaźniają. Wspólne rozgrywki, oglądanie filmów, rozwiązywanie quizów – to właśnie pomaga im w przełamywaniu barier nieśmiałości. Na prawdziwym obozie nie powinno zabraknąć wieczornego ogniska z przyśpiewkami i kiełbaskami. Podobnie jest z dyskoteką na zakończenie. Wspólnie biesiadowanie niesie za sobą bardzo dużo zabawy i radości. 

Wyjazd na obóz podczas wakacji lub ferii niesie za sobą mnóstwo pozytywów. Każde dziecko podczas takiego obozu usamodzielnia się. Dziecko cały czas jest pod opieką kadry, jednak w wielu sytuacjach musi sobie radzić samo. Przez to też uczy się asertywności oraz poznaje co to kompromis. Uczy się interakcji społecznych. Po powrocie z obozu pociechy często są bardziej otwarte oraz pewne siebie - bo przecież każdy wyjazd otwiera człowieka na nowe sytuacje, osoby i doświadczenia.

Obozy dla dzieci to przede wszystkim fantastyczna przygoda, wypełniona radością. Dzieci spędzają ten czas w sposób jaki najbardziej lubią, czyli poprzez zabawę. Wakacje w gronie rówieśników to kolejny element, który bardzo pozytywnie wpływa na wszystkich uczestników. Wspólne zainteresowania powodują, że każde dziecko znajdzie na obozie swoją bratnią duszyczkę. To wszystko zapewnia moc wrażeń. Samemu rodzicowi ciężkoi zapewnić aż tyle atrakcji dziecku w ciągu tak krótkiego czasu, dlatego warto wysłać je na obóz renomowanego organizatora. Tam kadra z pewnością bardzo dobrze zajmie się dzieckiem, które wróci nie tylko zadowolone, ale będzie miało ochotę na kolejny wyjazd.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 267
Inne artykuły
Brzydka pogoda na plażę? Sprawdź Park Wodny w Krakowie
21
cze
Nawet w lecie mogą zdarzyć się dni, podczas których najchętniej nie wychylalibyśmy nosa z domu lub hotelowego pokoju. Na szczęście, w dzisiejszych czasach brzydka pogoda wcale nie musi być powodem do rezygnacji z wakacyjnych szaleństw oraz pozbawiać nas radości z zabawy w wodzie! Zamiast na plażę możemy bowiem wybrać się do Parku Wodnego w Krakowie, który zapewni każdemu udane plażowanie nawet w najbardziej pochmurne i deszczowe dni.
czytaj
Jak dbać o ciało latem?
18
cze
Chcesz, żeby było jędrne, dobrze nawilżone, ale przede wszystkim idealnie gładkie, bez zbędnych włosków? Sprawdź, jak o nie najlepiej zadbać.
czytaj
Po co nam czepki pływackie?
18
cze
Dlaczego na krytych basenach obowiązują czepki pływackie? Jakie funkcje pełnią te niepozorne akcesoria? I wreszcie, dlaczego używanie czepków leży w interesie każdego, kto chodzi na pływalnię? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.
czytaj

Opinie o Obozy dla dzieci – gwarancja udanych wakacji i ferii Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do