Lato w mieście - jak spędzić kulturalny weekend w Warszawie

Spędzanie ciepłych dni w wielkomiejskiej atmosferze to bardzo ciekawy sposób na produktywne wykorzystanie wolnych dni. Warszawa oferuje mnóstwo kulturalnych atrakcji, z których wiele jest dostępnych wyłącznie latem, jak chociażby fortepianowe recitale w łazienkach Królewskich czy multimedialne pokazy w Parku Fontann czy Kino „pod chmurką”. Warto też wybrać się do muzeów, szczególnie w te dni, gdy wstęp do nich jest darmowy.

Warszawa

Znajdź nocleg

Osoby spoza stolicy decydujące się na spędzenie tutaj kilku dni przed przyjazdem powinny poszukać miejsca do odpoczynku i relaksu po pełnych wrażeń miejskich wycieczkach. Wynajem apartamentów w centrum Warszawy to jedna z najlepszych decyzji. Taka lokalizacja sprawia, że wszędzie jest blisko, a dotarcie nawet w najodleglejszy zakątek metropolii nie będzie przysparzało problemów.

 

Filmowa Stolica Lata – czyli kino w plenerze

Filmowa Stolica Lata to projekt realizowany w Warszawie od ponad dekady, który cieszy się niesłabnącą popularnością. Darmowe seanse na świeżym powietrzu można oglądać w kilkudziesięciu lokalizacjach od Białołęki po Wilanów. Ważne jest, by przybyć na miejsce nieco wcześniej, ponieważ wygodne leżaki są szybko zajmowane.

 

Darmowe dni w warszawskich muzeach

Zwiedzanie muzeum to ciekawy sposób na spędzenie kilku godzin. Szczególnie warto odwiedzić te miejsca w dni, w których wstęp jest darmowy. W czwartki bezpłatnie można obejrzeć wystawy w: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Muzeum Sztuki Współczesnej Zachęta. W niedzielę najlepiej wybrać się do Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamku Królewskiego oraz Muzeum Pragi. Poniedziałek to najlepszy dzień na wizytę w Muzeum Plakatu, natomiast we wtorek nie trzeba płacić za wstęp do Muzeum Narodowego.

 

Muzyczne darmowe letnie atrakcje Warszawy

Miłośnicy muzyki znajdą dla siebie wiele atrakcji podczas pobytu w Warszawie. W mieszczącej się na Żoliborzu kawiarni Kalinowe Serce odbywają się koncerty poezji śpiewanej, natomiast w ramach cyklu Jazz na Starówce mają miejsce koncerty gwiazd światowego oraz polskiego jazzu. Punktem obowiązkowym każdej stołecznej melomańskiej letniej wycieczki jest fortepianowy recital w Łazienkach Królewskich. Koncerty chopinowskie odbywają się od maja do września w każdą niedzielę w godzinach: 12:00 i 16:00. To jedyna w swoim rodzaju okazja na rozkoszowanie się znakomitą muzyką w pięknym otoczeniu Ogrodu Modernistycznego.

 

Warszawskie galerie sztuki

Galeria MiTo przy ul. Ludwika Waryńskiego, jest połączeniem księgarni, kawiarni i ekspozycji dzieł artystycznych. Znajdują się tu wystawy prac malarskich, fotograficznych oraz rzeźby. Z kolei w Galerii Foksal można podziwiać dzieła współczesnych artystów oraz niektórych twórców z wcześniejszych epok. Warto podkreślić, że wstęp do obu miejsc jest zawsze bezpłatny. Galeria Asymetria znajduje się w jednym z warszawskich mieszkań przy ulicy Jakubowskiej 16. Jest to pierwsza w Polsce galeria prowadząca salon wystawienniczy rodzimej fotografii historycznej. Natomiast miłośnicy sztuki współczesnej znajdą coś dla siebie w Galerii Leto, która mieści się przy ulicy Dzielnej 5.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 205
Inne artykuły
Złote Piaski dla studentów - tanie wakacje w Bułgarii
25
sie
Pachnąca płatkami róż Bułgaria to kwintesencja Bałkanów. Jest tutaj słońce, ciepłe morze ze złotymi plażami, znakomite jedzenie i wina, które ze swojego aromatu i smaku znane są już na całym świecie. Nic więc dziwnego, że do Bułgarii ściągają rodziny z dziećmi, które oczekują pewnej pogody i niskich cen, ale także studenci, którzy chcą wypocząć tanio, beztrosko i w bezpiecznym, niezwykle przyjaznym kraju.
czytaj
Podstawy nauki sportów wodnych
23
sie
Niektórych dyscyplin sportowych trudno nauczyć się w pojedynkę. Można do nich zaliczyć sporty wodne, niezwykle wymagające, zarówno pod względem umiejętności, jak i odwagi. Chcąc rozpocząć przygodę z nową formą aktywności fizycznej, warto zapisać się na kurs windsurfingu i kitesurfingu. Doświadczeni instruktorzy tych dyscyplin sportowych przekażą cenne wskazówki dotyczące techniki i sposobów sterowania sprzętem.
czytaj
Sesja ślubna nad morzem - poznaj najpiękniejsze miejsca
22
sie
Sesja ślubna nad morzem to obietnica wyjątkowych i romantycznych zdjęć. Jak się do niej przygotować i jakie miejsca wybrać, by jej efekty były prawdziwym spełnieniem marzeń?
czytaj

Opinie o Lato w mieście - jak spędzić kulturalny weekend w Warszawie Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do