Ile euro zabrać w podróż do Włoch

Oficjalną walutą Włoch jest euro. Kraj ten cechuje gospodarka oparta na gotówce, tak więc najlepszym sposobem na niezbyt drogie zakupy, są płatności gotówkowe w euro. Nie musisz jednak płacić gotówką przez cały czas, ponieważ we Włoszech znajdują się sklepy, które są dobrze przygotowane do przyjmowania płatności kartą - Visa i Mastercard są bardziej popularne niż American Express.

Włochy

 

Ile euro muszę przywieźć do Rzymu?

Przyjazdy do Włoch w sezonie letnim (koniec czerwca, lipiec i sierpień) zwiększą koszty podróży - poza sezonem ceny diametralnie spadną. Weź to pod uwagę w momencie, gdy wydaje Ci się, że nie jesteś przygotowany na to, by wydać zbyt wiele euro na pobyt. 

Koszt urlopu zazwyczaj zależy od tego, gdzie przebywasz. W mniejszych miastach, zwłaszcza na południu, Włochy są zaskakująco przystępne, jeśli chodzi o ceny. W środku kraju, na północy, a zwłaszcza w obszarach turystycznych, takich jak Rzym, Wenecja i Mediolan, podróżowanie może być kosztowne.

 

Czy karta bankomatowa będzie potrzebna?

Karty kredytowe i karty debetowe są równie warte zabrania, jak gotówka. Przecież gotówka może się skończyć, ktoś może nas okraść, możemy ją zgubić, etc. Warto się więc zabezpieczyć.  

Swojej karty Visa lub Mastercard możesz używać we Włoszech bez żadnych problemów. Skorzystaj z karty, aby zapłacić za bilety kolejowe, drobiazgi w sklepach z pamiątkami, hotelach, trattoriach (włoskich restauracjach), restauracjach i innych.

Gotówką będziesz musiał zapłacić za jedzenie w budkach na ulicy, taksówki, przewodników i za zakupy poniżej 10 lub 20 euro. Warto więc przed wyjazdem zatroszczyć się o to, by mieć ze sobą odpowiednią ilość gotówki. Niezbędne do tego jest zapoznanie się z kursami wymiany PLN do EUR (np. za pośrednictwem kantoru online https://internetowykantor.pl/kurs-euro/ ) i zadbanie o to, by kurs wymiany euro był jak najbardziej korzystny. Za pośrednictwem internetowykantor.pl, z pewnością Ci się to uda. Pamiętaj, że możesz z niego zasilić swoje konto walutowe.

 

Zabieranie ze sobą gotówki

Euro w podróży zagranicznej jest wszystkim – w szczególności, gdy masz je w gotówce. Włochy są społeczeństwem opartym na gotówce, gdzie w porównaniu z innymi europejskimi krajami, to właśnie tam odnotowuje się najwięcej transakcji gotówkowych. Nie wynika to jednak z niechęci do kart płatniczych, którymi Włosi również się posługują. Chęć do płatności gotówkowych to kwestia tradycji i przyzwyczajeń, pielęgnowanych od lat.

 

Dokonywanie wypłat z bankomatów

Dobrym sposobem na zdobycie gotówki we Włoszech jest dokonanie wypłaty z bankomatu. Przy transakcji wymiany waluty w bankomacie, obowiązuje kurs wymiany Visa lub Mastercard plus przelicznik banku, który wydał kartę, który jest jednak o wiele mniej atrakcyjny, niż w przypadku przeprowadzania transakcji kupna euro w kantorze internetowym, gdzie kurs wymiany euro jest zazwyczaj najlepszy.

Włoskie bankomaty są nazywane bancomats i niektóre z nich nie pobierają opłaty lokalnego operatora ATM – warto unikać niezależnych bankomatów. 

Pomimo tego, że wypłata gotówki we włoskim bankomacie jest przedsięwzięciem prostym, warto jeszcze przed wyjazdem zadbać o odpowiednią ilość gotówki w euro. Euro w formie gotówkowej jest bowiem niezawodnym środkiem płatniczym, akceptowanym niemalże wszędzie.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 89
Inne artykuły
Na co zwrócić uwagę przy wyborze hotelu w Gdańsku
28
sie
Niezależnie, czy wybieramy się tylko na weekend na plażę nad morzem, krótką delegację czy dwutygodniowy urlop, warto zatrzymać się w hotelu w centrum miasta Gdańsk. Przy wyborze hotelu nie warto sugerować się tylko ceną. Wyposażenie, standard, dodatkowe udogodnienia oraz przede wszystkim lokalizacja jest bardzo istotna. Hotele Gdańsk Stare Miasto z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę.
czytaj
Moda plażowa - sprawdź, jak tanio uzupełnić letnią garderobę
20
sie
Wakacje za pasem, a Ty stwierdzasz braki w swojej letniej garderobie? Potrzebujesz szybko kupić modny kostium kąpielowy, sukienki, szorty, buty czy dodatki na plażę i ciepłe wakacyjne wieczory, nie wydając przy tym fortuny? Z pomocą przychodzi internet, a konkretnie sklep Answear. Kod rabatowy pozwoli Ci zaś obniżyć koszty zamówienia u Tego sprzedawcy. Tylko jak go zdobyć?
czytaj
Przez Europę z Dreamtours.pl
10
sie
Są rejony świata, które nigdy nie przestaną zdumiewać swoją magią i niepowtarzalnością. Większość z nich aczkolwiek znamy głównie z przekazów. A te nie budzą emocji, jakie towarzyszą osobom widzącym tamte na żywo. Żadne zdjęcie, film lub opis nie odzwierciedlą widoków przepięknych pól lawendowych we Francji, majestatycznych klifów na wybrzeżu Wielkiej Brytanii czy szwajcarskich szczytów Alp.
czytaj

Opinie o Ile euro zabrać w podróż do Włoch Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do