Dlaczego warto zatrzymać się w hotelu ze spa?

Atrakcyjna lokalizacja ośrodka wypoczynkowego często już nie wystarcza, aby przyciągnąć klientów. Badania pokazują bowiem, że co czwarty Polak decyduje się na pobyt w hotelu ze spa. Powodem takiego wyboru jest zwykle troska o zdrowie i potrzeba kompleksowego relaksu. Sprawdź, co możesz zyskać, zatrzymując się w hotelu ze strefą wodno-termalną!

Spa

 

Szybkie tempo życia generuje stres i poczucie przepracowania, co z kolei przekłada się na spadek nastroju, przygnębienie i problemy zdrowotne. W takiej sytuacji szukamy możliwości, które szybko i na długi czas pozwolą nam odzyskać dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest pobyt w spa. 

 

Spa - kompleksowy ratunek dla organizmu

Basen, sauna, jacuzzi kuszą obietnicą odprężenia, oderwania się od codziennych zmartwień i powrotu sił witalnych. Spa oddziałuje na organizm kompleksowo, łącząc funkcję leczniczą z relaksacyjną. Jest świetnym celem zarówno weekendowego wyjazdu, jak i dłuższych wakacji we dwoje lub z rodziną. W ostatnim czasie staje się także atrakcyjnym punktem programu wyjazdu służbowego. Sesja w saunie lub kąpiel w jacuzzi przynosi bowiem wyczekiwane odprężenie po stresującym dniu spędzonym na negocjacjach z kontrahentami czy żywiołowych dyskusjach wokół zagadnień branżowych. Bogatą ofertą spa dysponuje Hotel Havet w Dźwirzynie. Jego kompleks wodno-termalny jest atrakcyjnym uzupełnieniem pobytu nad Bałtykiem i alternatywą dla kąpieli w morzu. Dostarcza bowiem znacznie więcej pożytku niż morska woda i nadbałtyckie powietrze.

 

Basen - przepis na lepszą kondycję

Pływanie jest źródłem wielu korzyści zdrowotnych. To rodzaj treningu aerobowego, który wszechstronnie oddziałuje na ciało. Angażuje do pracy wszystkie mięśnie i wzmacnia je, odciążając m.in. zmęczony ośmiogodzinnym siedzeniem przy biurku kręgosłup. Poza tym poprawia kondycję, reguluje oddech i krążenie krwi oraz przynosi spokojny i zdrowy sen. Pływanie wspomaga także utratę zbędnych kilogramów i modeluje atrakcyjną sylwetkę. Do osiągnięcia zdrowotnych efektów przyczyni się aktywność fizyczna w sporych rozmiarów basenie w Hotelu Havet, który powstał z myślą o pływaniu rekreacyjnym. Długi na 18 m i szeroki na 14 m umożliwia niewyczerpujący, swobodny trening nawet przy większej liczbie kąpiących się. Został świetnie przystosowany zarówno do potrzeb doświadczonych pływaków, jak i osób o mniejszych zdolnościach pływackich. 

 

Sauna na zdrowie

Pobyt na basenie warto połączyć z seansem w saunie, pamiętając o zachowaniu takiej właśnie kolejności. Ten zabieg powoduje bowiem gwałtowny wyrzut endorfin i szybką poprawę samopoczucia. Do najpopularniejszych typów saun należą: sucha i parowa. Choć różnią się warunkami - w saunie suchej panują wyższa temperatura i niższa wilgotność niż w parowej - wykazują podobnie działanie. Podczas krótkiej sesji wydalane są toksyny, dotlenia się cały organizm i obniża poziom stresu. W Hotelu Havet są dostępne oba typy saun, które stanowią część luksusowej, elegancko zaprojektowanej strefy termalnej. Rzadziej spotykaną atrakcją jest sanarium, które oferuje przyjemną kąpiel ciepłym, bardzo wilgotnym powietrzem o temperaturze ok. 50 st. C. Seans w takim miejscu przynosi ulgę w dolegliwościach reumatycznych i przy schorzeniach górnych dróg oddechowych.   

 

Wymarzony relaks w strefie-wodno termalnej

Basen i sauna poza tym, że dostarczają korzyści zdrowotnych, skutecznie relaksują organizm. Właśnie takiego efektu zwykle oczekujemy, decydując się na pobyt w spa. Zestresowani i przemęczeni, marzymy o dotyku ciepłej wody i rozluźniającym działaniu gorącego powietrza w saunie. Chcemy choć przez chwilę zapomnieć o kłopotach dnia codziennego, oddając się czystej przyjemności. Kompleks wodno-termalny w Hotelu Havet daje mnóstwo możliwości wyjątkowego relaksu, nie ograniczając się do działających odprężająco basenu i sauny. Dzięki dodatkowym udogodnieniom pozwala na pełniejszy odpoczynek. Jacuzzi z wanną hydromasującą oraz podwodne masaże w basenie z atrakcjami minimalizują napięcie mięśniowe i dostarczają mnóstwa przyjemności. Z kolei aromat ziół w łaźni kwiatowej koi zmysły oraz wycisza obciążone problemami i nadmiernym stresem myśli. Ciekawym zwieńczeniem relaksującej sesji w strefie wodno-termalnej okaże się pobyt w grocie solnej, mogący z powodzeniem zastąpić spacer nad Bałtykiem. Pomieszczenie jest bowiem wyłożone bryłami pochodzącej z morza soli. W takich warunkach wytwarza się specyficzny mikroklimat, który relaksuje i pozytywnie wpływa na zdrowie. Wszystko za sprawą obecności w powietrzu potrzebnych organizmowi pierwiastków.

 

Spa nie tylko dla dorosłych

Pobyt w hotelu SPA z basenem zadowoli nie tylko dorosłych, ale i dzieci. Hotelowe strefy spa coraz częściej otwierają się bowiem na potrzeby najmłodszych gości, umożliwiając wspólny rodzinny wypoczynek. W strefie wodno-termalnej Hotelu Havet dzieci mogą oddać się niepohamowanej zabawie w specjalnej strefie z brodzikiem i zjeżdżalnią. Tak nietypowy sposób spędzenia wolnego czasu z pewnością dostarczy mnóstwo radości całej rodzinie.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 56
Inne artykuły
Planujesz wyjazd na wakacje i szukasz okazji, by zaoszczędzić na lokalnych atrakcjach? Skorzystaj z ofert grupowych
09
kwi
Gruopon to platforma zrzeszająca ludzi zainteresowanych zakupem tych samych produktów lub usług. Na stronie udostępniane są kupony, które można wykorzystać podczas wizyty SPA, restauracji lub na dodatkowe formy rozrywki organizowane w danym mieście. Również wybierając się na wakacje, możesz zaplanować czas wolny, wykupując kupony jeszcze taniej – dzięki wykorzystaniu specjalnych kodów rabatowych. Zobacz, w jaki sposób zwiększyć oszczędności!
czytaj
Gdy technologia styka się z gastronomią…
30
mar
Samodzielne zarządzanie lokalem gastronomicznym nie należy do zadań najłatwiejszych. Należy bowiem wziąć pod uwagę ogrom czynników, od których zależy sukces lub porażka prowadzonej działalności, poza oczywistymi jak lokalizacja przy znanej atrakcji turystycznej lub popularnej plaży, wymienić można także zarządzanie personelem, organizowanie dostaw, drukowanie paragonów, przygotowywanie promocji, czy w końcu – ewidencjonowanie sprzedaży. Na szczęście jednak w lwiej większości tych zadań wyręczyć nas może oprogramowanie przygotowane przez firmę Poster.
czytaj
Zagadkowy Azerbejdżan zwiedzanie - co oferuje biuro podróży Logos Tour? Idealny pomysł na wakacyjny wyjazd
08
mar
Nieodłącznym elementem życiowej drogi każdego człowieka jest zdobywanie nowych doświadczeń oraz odkrywanie nieznanych wcześniej miejsc. Jedni preferują wylegiwanie się na plaży oraz pływanie w basenach, łowcy przygód wybierają piesze wędrówki, a ludzie, którzy ciekawi są miejscowej kultury, wybierają zwiedzanie zabytków. Podróże z firmą Logos Tour zapewniają niezapomniane wspomnienia, cudowne chwile, szanse na poznanie interesujących ludzi oraz zawsze komfortowe warunki. W tym roku nasza firma przygotowała dla żądnych prawdziwych emocji klientów, nową ofertę - wyjazd do Azerbejdżanu.
czytaj

Opinie o Dlaczego warto zatrzymać się w hotelu ze spa? Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do