Co zrobić z nastolatkiem w wakacje?

Gdyby pozwolić młodym ludziom decydować, co będą robili w wakacje, większość z nich zapewne wybrałaby przesiadywanie z przyjaciółmi, oglądanie telewizji, gry komputerowe i zwyczajne leniuchowanie. Niewątpliwie, nie można winić nastolatka za to, że chce się odprężyć i cieszyć się letnią wolnością, ale to nie znaczy, że nie można również zachęcić go do wypróbowania czegoś, co sprzyja rozwojowi osobistemu i nawiązywaniu nowych kontaktów. Świetną okazję do tego dają obozy młodzieżowe.

Wakacje

 

Ruch na świeżym powietrzu

Technologia odgrywa w życiu młodzieży bardzo ważną rolę. Ile to razy mówiłeś już swojemu dziecku, żeby choć na pół godziny odłożyło telefon – zazwyczaj bez skutku? Obozy młodzieżowe są idealną okazją dla dzieci, aby schowały telefony i komputery do szuflady i stały się aktywne. Bardzo wiele  obozów proponuje mniej i bardziej zaawansowane formy różnego rodzaju ćwiczeń fizycznych. Ruch na świeżym powietrzu z całą pewnością się twojemu dziecku przyda!

 

Kontakty towarzyskie

Obozy są także doskonałym sposobem na poznanie nowych przyjaciół i ćwiczenie umiejętności społecznych. Nastolatki mają to do siebie, że lubią zamykać się w hermetycznych grupach, co sprawia, że ich kontakty z innymi ludźmi są dosyć ograniczone. Na obozach przekrój społeczny uczestników jest zazwyczaj spory. Twoje dziecko będzie miało okazję poznać osoby o innym pochodzeniu, wyglądzie i poglądach. Taka lekcja z pewnością wyjdzie mu na dobre i przygotuje do warunków, jakie będą panować na studiach.

 

Różnorodność

Obozy młodzieżowe dają dzieciom szansę wypróbowania czegoś nowego lub ćwiczenia się w tym, co lubią robić. Jeśli twoje dziecko jest sportowcem, możesz znaleźć dla niego obóz sportowy, który przygotuje je do następnego sezonu. A jeśli interesuje się sztuką, na pewno uda ci się znaleźć obóz, który będzie rozwijał tę pasję. Możesz poszukać obozów dedykowanych jednemu zajęciu lub wysłać dziecko tam, gdzie znajdzie się wszystkiego po trochę.  

 

Uczestnictwo w obozie młodzieżowym pozwoli twojemu dziecku na:

Doskonalenie swoich umiejętności: Praktyka czyni mistrza, a gdy nastolatki wyjeżdżają na obóz, na którym odbywają się ulubione zajęcia, dziecko z pewnością poprawi swoje umiejętności. Dedykowane obozu często mają trenerów i doradców, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach, a wiedza i ukierunkowanie, które mogą zapewnić swoim podopiecznym, są nieocenione.

Szansę na znalezienie nowego hobby: Jeśli Twoje dziecko jest znudzone swoimi dotychczasowymi zajęciami, wypróbowanie obozu letniego to świetny sposób na eksperymentowanie z czymś nowym. Niezależnie od tego, czy twoje dziecko jest zainteresowane wypróbowaniem survivalu, czy też bardziej składnia się ku kręceniu filmów albo zoologii, z całą pewnością znajdziesz obóz odpowiedni dla niego.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 68
Inne artykuły
Jaką biżuterię nosić latem?
06
cze
Temperatura za oknem rośnie, a wraz z nią Twoje wątpliwości co do tego, co założyć i jak zmienić swoją garderobę na lżejszą. Latem odchodzimy od ciężkich płaszczy, topornych butów czy tweedowych marynarek. Ich miejsce zastępują zwiewne sukienki, krótkie spodenki czy kolorowe bluzki. Jak czuć się kobieco i równocześnie elegancko latem? Z pomocą może przyjść Ci biżuteria. Bransoletki ze sznurka, bransoletki z zawieszkami czy szereg innych damskich bransoletek, naszyjników czy kolczyków z pewnością podkreślą Twoją kobiecość oraz każdą letnią stylizację.
czytaj
Ciesz się zapachem gorącego lata przez cały rok!
01
cze
Wakacje kojarzą się ze słońcem, plażą, świeżym powietrzem, wolnością i z pewnością nikt nie lubi tego ostatniego dnia, kiedy czas pożegnać się z beztroskimi chwilami. Istnieje jednak sposób, dzięki któremu możesz przywołać te piękne momenty, otaczając się zapachem wyjątkowych perfum. Poznaj wyjątkowe kompozycje, które przeniosą Cię w świat letnich wspomnień.
czytaj
Jak skutecznie chronić skórę przed słońcem
29
maj
Brązowa opalenizna jest modna od czasów Coco Chanel czyli już ponad sto lat. Zamiast pójść do solarium czy sięgać po sztuczne samoopalacze możesz śmiało wybrać się nad morze czy do pobliskiego parku i leżąc na kocu czy ręczniku, zażywać zdrowej opalenizny. Jak zrobić to z głową?
czytaj

Opinie o Co zrobić z nastolatkiem w wakacje? Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do