Co zrobić z nastolatkiem w wakacje?

Gdyby pozwolić młodym ludziom decydować, co będą robili w wakacje, większość z nich zapewne wybrałaby przesiadywanie z przyjaciółmi, oglądanie telewizji, gry komputerowe i zwyczajne leniuchowanie. Niewątpliwie, nie można winić nastolatka za to, że chce się odprężyć i cieszyć się letnią wolnością, ale to nie znaczy, że nie można również zachęcić go do wypróbowania czegoś, co sprzyja rozwojowi osobistemu i nawiązywaniu nowych kontaktów. Świetną okazję do tego dają obozy młodzieżowe.

Wakacje

 

Ruch na świeżym powietrzu

Technologia odgrywa w życiu młodzieży bardzo ważną rolę. Ile to razy mówiłeś już swojemu dziecku, żeby choć na pół godziny odłożyło telefon – zazwyczaj bez skutku? Obozy młodzieżowe są idealną okazją dla dzieci, aby schowały telefony i komputery do szuflady i stały się aktywne. Bardzo wiele  obozów proponuje mniej i bardziej zaawansowane formy różnego rodzaju ćwiczeń fizycznych. Ruch na świeżym powietrzu z całą pewnością się twojemu dziecku przyda!

 

Kontakty towarzyskie

Obozy są także doskonałym sposobem na poznanie nowych przyjaciół i ćwiczenie umiejętności społecznych. Nastolatki mają to do siebie, że lubią zamykać się w hermetycznych grupach, co sprawia, że ich kontakty z innymi ludźmi są dosyć ograniczone. Na obozach przekrój społeczny uczestników jest zazwyczaj spory. Twoje dziecko będzie miało okazję poznać osoby o innym pochodzeniu, wyglądzie i poglądach. Taka lekcja z pewnością wyjdzie mu na dobre i przygotuje do warunków, jakie będą panować na studiach.

 

Różnorodność

Obozy młodzieżowe dają dzieciom szansę wypróbowania czegoś nowego lub ćwiczenia się w tym, co lubią robić. Jeśli twoje dziecko jest sportowcem, możesz znaleźć dla niego obóz sportowy, który przygotuje je do następnego sezonu. A jeśli interesuje się sztuką, na pewno uda ci się znaleźć obóz, który będzie rozwijał tę pasję. Możesz poszukać obozów dedykowanych jednemu zajęciu lub wysłać dziecko tam, gdzie znajdzie się wszystkiego po trochę.  

 

Uczestnictwo w obozie młodzieżowym pozwoli twojemu dziecku na:

Doskonalenie swoich umiejętności: Praktyka czyni mistrza, a gdy nastolatki wyjeżdżają na obóz, na którym odbywają się ulubione zajęcia, dziecko z pewnością poprawi swoje umiejętności. Dedykowane obozu często mają trenerów i doradców, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach, a wiedza i ukierunkowanie, które mogą zapewnić swoim podopiecznym, są nieocenione.

Szansę na znalezienie nowego hobby: Jeśli Twoje dziecko jest znudzone swoimi dotychczasowymi zajęciami, wypróbowanie obozu letniego to świetny sposób na eksperymentowanie z czymś nowym. Niezależnie od tego, czy twoje dziecko jest zainteresowane wypróbowaniem survivalu, czy też bardziej składnia się ku kręceniu filmów albo zoologii, z całą pewnością znajdziesz obóz odpowiedni dla niego.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 276
Inne artykuły
Higiena latem - jak wybrać żel do higieny intymnej?
08
sie
Czy wiesz, że odpowiednia higiena intymna może uchronić Cię przed rozwojem infekcji i stanów zapalnych? Te szczególnie się nasilają w sezonie letnim. Właściwa higiena to jednak nie tylko częste prysznice i regularne zmienianie wkładek higienicznych. Zobacz, jak wybrać żel do higieny intymnej dla kobiet, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom i w czym pomaga ten kosmetyk.
czytaj
Maseczki do twarzy najlepsze po opalaniu!
31
lip
Cera jest niezwykle wrażliwa na działanie promieni słonecznych. Nawet jeśli odpowiednio ją przed nimi zabezpieczymy, może skończyć się podrażnieniami, zaczerwienieniem czy wysuszeniem. Brak dobrych kosmetyków z filtrami SPF prowadzi też niekiedy do przebarwień, szybkiego fotostarzenia się skóry, a nawet poparzeń. W przypadku zaniedbania sprawy pozostaje wyłącznie skuteczna regeneracja.
czytaj
Jaki makijaż na plażę?
22
lip
Wakacje na gorącej plaży? Marzenie! Można cały dzień beztrosko leniuchować i bez kompleksów chodzić w skąpych strojach. Tylko jak się malować, żeby podkreślić naturalną urodę, czuć się lekko i nie martwić, że makijaż dosłownie spłynie pod wpływem wysokiej temperatury? Podpowiadamy!
czytaj

Opinie o Co zrobić z nastolatkiem w wakacje? Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do