Co zrobić z nastolatkiem w wakacje?

Gdyby pozwolić młodym ludziom decydować, co będą robili w wakacje, większość z nich zapewne wybrałaby przesiadywanie z przyjaciółmi, oglądanie telewizji, gry komputerowe i zwyczajne leniuchowanie. Niewątpliwie, nie można winić nastolatka za to, że chce się odprężyć i cieszyć się letnią wolnością, ale to nie znaczy, że nie można również zachęcić go do wypróbowania czegoś, co sprzyja rozwojowi osobistemu i nawiązywaniu nowych kontaktów. Świetną okazję do tego dają obozy młodzieżowe.

Wakacje

 

Ruch na świeżym powietrzu

Technologia odgrywa w życiu młodzieży bardzo ważną rolę. Ile to razy mówiłeś już swojemu dziecku, żeby choć na pół godziny odłożyło telefon – zazwyczaj bez skutku? Obozy młodzieżowe są idealną okazją dla dzieci, aby schowały telefony i komputery do szuflady i stały się aktywne. Bardzo wiele  obozów proponuje mniej i bardziej zaawansowane formy różnego rodzaju ćwiczeń fizycznych. Ruch na świeżym powietrzu z całą pewnością się twojemu dziecku przyda!

 

Kontakty towarzyskie

Obozy są także doskonałym sposobem na poznanie nowych przyjaciół i ćwiczenie umiejętności społecznych. Nastolatki mają to do siebie, że lubią zamykać się w hermetycznych grupach, co sprawia, że ich kontakty z innymi ludźmi są dosyć ograniczone. Na obozach przekrój społeczny uczestników jest zazwyczaj spory. Twoje dziecko będzie miało okazję poznać osoby o innym pochodzeniu, wyglądzie i poglądach. Taka lekcja z pewnością wyjdzie mu na dobre i przygotuje do warunków, jakie będą panować na studiach.

 

Różnorodność

Obozy młodzieżowe dają dzieciom szansę wypróbowania czegoś nowego lub ćwiczenia się w tym, co lubią robić. Jeśli twoje dziecko jest sportowcem, możesz znaleźć dla niego obóz sportowy, który przygotuje je do następnego sezonu. A jeśli interesuje się sztuką, na pewno uda ci się znaleźć obóz, który będzie rozwijał tę pasję. Możesz poszukać obozów dedykowanych jednemu zajęciu lub wysłać dziecko tam, gdzie znajdzie się wszystkiego po trochę.  

 

Uczestnictwo w obozie młodzieżowym pozwoli twojemu dziecku na:

Doskonalenie swoich umiejętności: Praktyka czyni mistrza, a gdy nastolatki wyjeżdżają na obóz, na którym odbywają się ulubione zajęcia, dziecko z pewnością poprawi swoje umiejętności. Dedykowane obozu często mają trenerów i doradców, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach, a wiedza i ukierunkowanie, które mogą zapewnić swoim podopiecznym, są nieocenione.

Szansę na znalezienie nowego hobby: Jeśli Twoje dziecko jest znudzone swoimi dotychczasowymi zajęciami, wypróbowanie obozu letniego to świetny sposób na eksperymentowanie z czymś nowym. Niezależnie od tego, czy twoje dziecko jest zainteresowane wypróbowaniem survivalu, czy też bardziej składnia się ku kręceniu filmów albo zoologii, z całą pewnością znajdziesz obóz odpowiedni dla niego.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 389
Inne artykuły
Co to jest zakwaszenie organizmu i jak z nim walczyć?
14
paź
Wypoczynek na plaży to także chęć prezentowania zdrowej i atrakcyjnie wyglądającej sylwetki. W niniejszym artykule przedstawiamy sposoby na zwalczenie jednej z bardzo niedobrych przypadłości - zakwaszenia organizmu. Aby zdrowo plażować - należy być zdrowym.
czytaj
Wczasy odchudzające - dowiedz się, czym są
04
paź
Z pewnością słyszałeś już o wielu metodach odchudzających. Różnego rodzaju diety, wysiłek fizyczny czy środki farmakologiczne. Nie zawsze są to jednak sposoby skuteczne lub przyjemne. Zatem jeżeli szukasz czegoś, co pozwoli ci szybko i efektownie schudnąć, sprawdź czym są wczasy odchudzające.
czytaj
Wycieczka z Warszawy do Gdańska na weekend? Zaplanuj swoją podróż!
01
paź
Nieustanne korki, stresująca praca, permanentny brak czasu dla siebie — życie w stolicy może być bardzo uciążliwe i męczące. Dlatego też wiele osób chętnie udaje się na weekendowe wycieczki, na których można, chociaż na chwilę zapomnieć o szarej codzienności. Jednym z ulubionych kierunków Warszawiaków jest Gdańsk, którego atutem jest nie tylko bliskość morza, ale również średniowieczne zabudowania. Planując podróż na trasie Warszawa-Gdańsk warto, chociażby na chwilę pochylić się nad wyborem najlepszego środka transportu.
czytaj

Opinie o Co zrobić z nastolatkiem w wakacje? Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Odpowiadasz do