Bezpieczne wakacje, czyli zalety ubezpieczenia turystycznego

Planując zagraniczny wyjazd w celach turystycznych wiele osób skupia się przede wszystkim na atrakcjach, jakie czekają je podczas wakacji. Oczywiście nie ma w tym nic złego, jednak warto zadbać, aby pobyt w obcym kraju był bezpieczny.

Wakacje

Choroba czy nieszczęśliwy wypadek mogą skutecznie zepsuć cały wyjazd, a brak ubezpieczenia turystycznego nierzadko wpływa na zwiększenie kosztów leczenia. Biura podróży oferujące wycieczki zagraniczne mają ustawowy obowiązek ubezpieczenia uczestników wyjazdu w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia. Bardzo często jednak firmy zajmujące się organizacją wycieczek w celu obniżenia ich ceny wybierają najtańsze polisy, które są za niskie w stosunku do realnych kosztów związanych z nieszczęśliwymi wypadkami bądź chorobą podczas zagranicznego urlopu. Osoby korzystające z usług biura podróży powinny więc szczegółowo zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Jeśli jego suma jest niska, a zakres ograniczony, warto zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie.

Pomoc medyczna

Nagła choroba czy złamanie nogi może przytrafić się wszędzie, także podczas zagranicznych wakacji. Turyści posiadający wykupione ubezpieczenie w takiej sytuacji mogą skorzystać z gwarantowanej pomocy, do której należy opłata pobytu w placówce medycznej, zorganizowanie transportu do kraju, a także pokrycie kosztów leczenia. Warto przy tym wspomnieć, że o ile posiadacze karty EKUZ mogą skorzystać tylko z opieki publicznej, o tyle klienci firm ubezpieczeniowych mają prawo do leczenia się w dowolnej placówce medycznej. W razie konieczności kontynuowania leczenia w Polsce, ubezpieczyciel opłaci również bezpieczny transport chorego do kraju.

Dodatkowe korzyści

Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnej oferty ubezpieczeniowej należy dokładnie zapoznać się z przysługującymi na mocy umowy przywilejami. Niektóre z nich gwarantują opiekę nad nieletnimi dziećmi w sytuacji gdy zachorował ich jedyny opiekun; kierowcę, który odwiezie rodzinę chorego do domu albo będzie kontynuował podróż, czy sfinansowanie przyjazdu i pobytu osoby towarzyszącej pacjentowi. Osoby słabo znające język kraju, do którego się wybierają, albo nie potrafiące porozumiewać się po angielsku mogą też skorzystać z pomocy tłumacza, która bywa nieodzowna w przypadku poważnej choroby, zgubienia dokumentów albo wypadku komunikacyjnego.

Jak wybrać?

Podczas poszukiwania najlepszej polisy ubezpieczenia turystycznego należy przede wszystkim wziąć pod uwagę jej zakres. Wstępnej selekcji można dokonać korzystając z wygodnych porównywarek internetowych, jak np. Amoney. Kolejny krok to szczegółowe zapoznanie się z warunkami umowy oraz sytuacjami, w jakich będzie przysługiwała pomoc ubezpieczyciela. Podjęcie ostatecznej decyzji w dużej mierze zależne jest od miejsca wyjazdu, a także indywidualnych oczekiwań i potrzeb klienta. Niektórym zależeć będzie na assistance, innym na ubezpieczeniu sprzętu sportowego i bagażu, a jeszcze innym - na zwrocie kosztów w razie rezygnacji z wycieczki.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 476
Inne artykuły
Jak zadbać o zdrowie intymne?
20
paź
Dbanie o zdrowie intymne jest bardzo ważne, ponieważ pozwala nie tylko uniknąć infekcji, ale również zapobiec złemu samopoczuciu. Wszelkie problemy intymne zawsze stwarzają duży dyskomfort, który może towarzyszyć kobiecie nawet przez cały dzień.
czytaj
Kanary inaczej - odwiedź Gran Canarię
17
paź
Gran Canaria to miejsce, które urzeka. Każdego turystę może zachwycić czymś zupełnie innym, co sprawia, że jest to raj dla przyjezdnych. Wyspa, od której pochodzi nazwa całego archipelagu, nazwanego „archipelagiem wiecznej wiosny” najlepiej opisuje ten tętniący życiem kierunek turystyczny.
czytaj
Jak zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu?
22
wrz
Ciało człowieka w większości składa się z wody. To ona odpowiada za prawidłowy przebieg wszelkich procesów życiowych, wpływa na dobre samopoczucie i zwiększa zdolność koncentracji oraz możliwości umysłowe. Ma również duże znaczenie dla stanu skóry, włosów i paznokci. Jej wartość jest po prostu nieoceniona.
czytaj

Opinie o Bezpieczne wakacje, czyli zalety ubezpieczenia turystycznego Dodaj komentarz

Krystian W.
#1
Krystian W.
4 miesiące temu
Z jakich firm bierzecie najczęściej ubezpieczenia? by ja z żoną, to różnie, gdzie taniej. Raz z Allians, raz z Aviva, itp.
Ciekawe jak to wychodzi cenowo z tą Amoney, ktoś korzystał??
Odpowiadasz do