Plażowa strona świata
Polska
Świat
Mapa
:
:
Opcje:
pokaż więcej opcji

Kąpielisko Kopalnia Wrocław w Paniowicach Ocena:

Nazwa plaży: Kąpielisko Kopalnia Wrocław

Nazwa akwenu : Wyrobisko po kopalni piasku, Żwirownia

Lokalizacja: Paniowice (woj. dolnośląskie), Polska

Pobliskie miejscowości: Wrocław, Trzebnica, Środa Śląska, Wołów, Oleśnica, Oława

Kopalnia Wrocław to otwarty w 2016 roku resort wypoczynkowy który powstał w miejscu w którym przez wiele lat wydobywano piasek. Położony jest w północno-zachodniej części Wrocławia - ok. 2 km od jego granic, na terenie obszaru Natura 2000 Dolina Widawy, dzięki czemu możemy mieć pewność, że dostępna woda będzie bardzo wysokiej czystości.
Projektanci tego kompleksu podzielili go na 4 strefy w których każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego:
Ko.Plaża - Przestrzeń do plażowania, kąpieli, rekreacji wodnej oraz sportowej z infrastrukturą konsumpcyjną oraz placem zabaw dla dzieci - to idealne miejsce do zabawy dla całych rodzin. Dla aktywnych przygotowano boiska do piłki siatkowej, siłownie pod chmurką oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego. Znajduje się tutaj również strefa gastronomiczna oferując bogaty wybór dań.
Ko.Beach Club - wielofunkcyjna strefa z plażą (2,5 ha) mogąca służyć́ celom rekreacyjnym i sportowym, organizacji koncertów, imprez okolicznościowych oraz zawodów sportowych. Strefa ta domyślnie ma działać również po zmroku jako jedyny we Wrocławiu i okolicach klub nocny nad wodą. Z atrakcji tutaj dostępnych należy wymienić pływający park wodny AquaGlide, pomost dla nart wodnych i wakeboardingu, siłownię oraz boiska do piłki siatkowej, ręcznej i nożnej. Relaks zapewnią hamaki oraz leżaki w strefie z obsługą kelnerską. W części gastronomicznej przygotowano bistro oraz restaurację z autorską kartą dań i drinków.
Ko. Zatoka - Strefa przewidziana dla wypoczynku i wędkarstwa rekreacyjnego, w sumie ok. 500 m linii brzegowej otoczonej lasem i skarpami o niewielkim nachyleniu. Na miejscu znajdują się prywatne altany wypoczynkowe, stoiska do grillowania lub rozpalania ogniska oraz całoroczna strefa wędkarska z kilkudziesięcioma pomostami. Przestrzeń idealnie nadaje się na spokojniejsze spotkania z przyjaciółmi lub w gronie rodzinnym.
Ko.Wyspa - na środku akwenu organizatorzy przygotowali wyspę o powierzchni 1 ha przeznaczoną na realizację wszelkiego typu imprez kulturalnych oraz wydarzeń artystycznych. To właśnie tutaj znajduje się kino letnie w którym będą odbywać się seansy filmowe pod gołym niebem. Dostać się na nią będzie można z plaży poprzez drewniany pomost.
Wejście na teren kąpieliska jest płatne.
Dla zmotoryzowanych przygotowano parking.

Opcje

 • boisko do siatkówki
 • nad jeziorem / zalewem
 • piaszczysta
 • pomost / molo
 • prysznice
 • publiczna
 • płatna
 • strzeżona
 • toalety
 • wypożyczalnia leżaków
 • wypożyczalnia sprzętu wodnego
 • zaplecze gastronomiczne

Pogoda:

Dzisiaj (22 września)
aktualna pogoda w tej lokalizacji
22.3 ° C
15.5 ° (min)     22.3 ° (max)
1.8 mm
6.2 m/s
1005 hPa
23 września
pogoda w tej miejscowości
19.4 ° C
13.6 ° (min)     20.1 ° (max)
6.8 mm
6.2 m/s
1014 hPa
Pokaż prognozę na 14 dni źródło: openweathermap.org

Mapa / Dojazd

Opinie o Kąpielisko Kopalnia Wrocław w Paniowicach (114) średnia ocen: 4 Dodaj opinię    /    Oceń plażę

Twoja opinia
#0
Średnia ocena: 1 (7 opinii)
#7
Optymista
7 lat temu
Kąpielisko?? Plaża? Hmm kopalnia owszem, skład odpadów również- jedna z podstawowych działalnosci firmy jest składowanie odpadów; zasypano tam 1 mln ton słownie jeden milion ton ! Odpadów z budów we Wrocławiu takich jakich modernizacja Odry (muł z takim stężeniem metali ciężkich że nikt tego nie chciał przyjąć). Właściciele przedni na pieniądze- nie dbają o bezpieczeństwo gości- zero szans dojazdu dla służb ratunkowych takich jak pogotowie czy straż pożarna. Smród dymu grillowanego , głośna muzyka - odpoczynek dla ludzi o ekstremalnych nerwach i max odpornych na skazana wodę.
Ocena ogólna: szczegółowe oceny
#6
Andzia
7 lat temu
Byłam dziś na kąpielisku Jakieś było moje zaskoczenie, niestety negatywne jak brudna i mętna jest woda a już napewno zajebiście śmierdząca. Dramat. Zreztgnowałam z kąpieli bo się poprostu nie da wejść do sadzawki....smród, bród i ubustwo....
Ocena ogólna: szczegółowe oceny
#5
GGR
7 lat temu
1. Fatalny dojazd.
Ciekawe, czy Kopalnia będzie partycypowała w kosztach naprawy zawieszenia.?
2. Parking - drogi, nawierzchnia to ubity piach i kamienie. Jeżeli ktoś lubi czysty samochód, to musi liczyć się z wizytą na myjni.
3. Odległość od samochodu do plaży/trawy to kilkaset metrów lub jeszcze więcej. Należy więc dobrze zaplanować bagaż na czas wypoczynku lub zaopatrzyć się w wózek na dużych kołach (dlaczego - punkt niżej).
4. Osoby z wózkami dziecięcymi skazane są na przedostanie się przez piaszczystą plażę. Zachęcam pomysłodawcę takiego rozwiązania do zmierzenia się z tym zadaniem. W przypadku rodziców z małymi dziećmi, którzy zechcą znaleźć trochę cienia i będą musieli przejść z wózkiem przez piasek - można mówić o utrudnieniu. w przypadku wózków dla niepełnosprawnych - o dyskryminacji. Naprawdę nie można było zrobić utwardzonej ścieżki, nawet na obrzeżach piaszczystej plaży?
5. Zakaz wnoszenia własnych napojów i jedzenia - nadgorliwość, lub pazerność kogoś, kto to wymyślił, to bardzo łagodne określenie. Podpowiem, że zakaz można rozszerzyć o środki do opalania, obuwie, czy też stroje kąpielowe. Dlaczego nie kupić tego wszystkiego na miejscu?
6. Zakaz grillowania poza miejscami wyznaczonymi, czyli w praktyce - wszędzie. Jeżeli właściciel kąpieliska sądzi, że oduczy Polaków grillować, lub zmusi wszystkich do kupowania porcji karkówki za 18 zł (cena z 30 lipca 2016r), to... życzę powodzenia w takim rozumowaniu. Na szczęście każdy ma prawo wyboru.
7. Należy przygotować się, że trzeba zapłacić za wiele, otrzymując w zamian niewiele.
Cennik z 30 lipca 2016:
Wstęp na teren Kopalni Cały dzień 10 PLN
Opłata dodatkowa za wstęp psa cały dzień 5 PLN
Parking strzeżony cały dzień 10 PLN
Leżak cały dzień 8 PLN
Parasol cały dzień 6 PLN
Profesjonalne boisko siatkówki plażowej (w cenie słupki, siatka i 2 piłki) 60 minut 20 PLN
Piłka do siatkówki (za każdą rozpoczętą godzinę) 60 minut 5 PLN
Piłka do piłki nożnej (za każdą rozpoczętą godzinę) 60 minut 5 PLN
Zestaw do badmintona(za każdą rozpoczętą godzinę) 60 minut 5 PLN
Kajak (za każde rozpoczęte 30 min.) 30 minut 10 PLN
Kajak (za każde rozpoczęte 60 min.) 60 minut 15 PLN
Rower wodny (za każde rozpoczęte 30 min.) 30 minut 15 PLN
Rower wodny (za każde rozpoczęte 60 min.) 60 minut 20 PLN
Wstęp na plac zabaw na wodzie WIBIT (wejście tylko o pełnej godzinie) 45 min. 20 PLN
Wynajem łóżka MOET (w cenie 3 butelki szampana MOET) cały dzień 600 PLN
Wynajem Altany (w tym rabat na menu piknikowe) cały dzień 500 PLN
8. Podsumowując: bardzo ciekawe miejsce do wypoczynku nad wodą, bo teren jest spory i ogólne zatłoczenie jest poniżej średniej innych kąpielisk, jednak należy liczyć się z powyższymi utrudnieniami (oraz cenami).
Ocena za całokształt: 3/10
Ocena ogólna: szczegółowe oceny
#4
Kasia
7 lat temu
Nie polecam -brudna mętna woda, pełno śmieci i psich kup. Smród grilli i hałas skutecznie obrzydza wypoczynek .
#3
Janka
7 lat temu
SKANDAL + najprawdopodobniej to samowola budowlana i stanowi zagrożenie !!! http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/55681/Kapielisko-Kopalnia-moze-nie-spelniac-norm-bezpieczenstwa
Ocena ogólna: szczegółowe oceny
#2
Gad
7 lat temu
Tak to wygląda w rzeczywistości

https://www.facebook.com/wroclawkobiecymokiem/posts/1457850224240783
Ocena ogólna: szczegółowe oceny
#1
aleks
7 lat temu
kąpielisko ciekawe, przestrzeń, różnorodność możliwości spędzania czasu, ,ale: dojazd fatalny!, daleko od miasta, koszmarnie drogo-parking 1o zł i po 10 złotych od osoby; i mnóstwo ograniczeń, np. zakaz własnego jedzenia, co dla osób z małymi dziećmi już stanowi przeszkodę w spędzaniu czasu nad wodą. Przymuszanie do kupna jedzenia na miejscu. Chęć szybkiego wzbogacenia się???
Ocena ogólna: szczegółowe oceny
Odpowiadasz do

Pobliskie plaże:

Pęgów (woj. dolnośląskie), Polska
3.75 km od tej plaży
Wrocław (woj. dolnośląskie), Polska
7.45 km od tej plaży

Plażę dodano:

Dodana przez:
Data dodania:
Ostatnia modyfikacja: 2016-06-20
Liczba wyświetleń plaży: 12613
Strona internetowa: kopalnia.wroc.pl/