Skuście się smakiem Darłowa

Wybrzeże Morza Bałtyckiego to jedno z najpiękniejszych miejsc Polski. Ciągnące się przez setki kilometrów szerokie i piaszczyste plaże w okresie letnim wypełnione są po brzegi, a chłodny Bałtyk stanowi doskonałe orzeźwienie w upalne dni. W ostatnich latach liczba kurortów uległa ogromnemu powiększeniu, a każde z nich stara się przyciągnąć jak najwięcej turystów, którzy stoją przed dużym i trudnym wyborem letniska. Aby ułatwić wybór, zabierzemy was na wycieczkę po jednym z najpiękniejszych miast na Pomorzu.

Darłowo

Darłowo to niewielkie miasto, położone bezpośrednio nad plażami bałtyckimi. Miejscowość regularnie jest odwiedzana przez turystów za sprawą uroków nadmorskich kurortów i położeniu w pobliżu dwóch jezior. Mało jednak kto wie, że Darłowo jest miastem o niezwykle bogatej historii i tradycji.

Królewskie Miasto przyciąga turystów przede wszystkim piaszczystymi plażami, których łączna długość w pobliżu wynosi około 5 km. Mniej więcej przez ich środek przebiega rzeka Wieprz, która wpływa do Bałtyku, dzieląc plażę na wschodnią i zachodnią. Po stronie wschodniej plaże zostały osłonięte przez kamienny falochron wyspowy, w rezultacie czego tworzą się malownicze „laguny”. Bałtyk spełnia oczekiwania przyjezdnych. Stanowi doskonałą ochłodę dla tych preferujących spokojniejszy wypoczynek, jak i również raj dla miłośników sportów wodnych. Dzięki falochronowi płytka woda zdecydowanie szybciej się nagrzewa, dzięki czemu dzieci będą miały wspaniałą atrakcję. Darłowo ma też coś dla tych, którzy preferują spokojny wypoczynek z dala od głośnych plażowiczów. W tym celu warto wybrać się na spacer wzdłuż plaży do Jeziora Kopań.

Darłowo często bywa nazywane Królewskim Miastem za sprawą licznych zabytków. Podczas spaceru po ulicach, warto rzucić okiem na Kościół Mariacki, nad którym góruje ponad 60-metrowa wieża. Na odrestaurowanym i pięknie prezentującym się rynku przyjezdni chętnie robią sobie zdjęcia pamiątkowe na tle pomnika rybaka. Szczególną uwagę turystów przykuwa Galeria Ryb Morza Bałtyckiego. Niepowtarzalną perłą Darłowa, a zarazem jego największym zabytkiem, jest Zamek Książąt Pomorskich, w którym na świat przyszedł król Eryk Pomorski. To jedyny w Polsce nadmorski zamek gotycki wybudowany na planie kwadratu.

Darłowo to wspaniałe miejsce na wypoczynek. Komfortowemu pobytowi sprzyja bogata oferta noclegowa [więcej: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,darlowo,0.html], która nieustannie się powiększa, aby sprostać oczekiwaniom wzrastającej liczbie turystów. Domki letniskowe, pensjonaty, wille wczasowe, a także luksusowe hotele kuszą turystów swoimi ofertami. A czy was skusił smak Darłowa?

Artykuł dodano:

Dodany przez:
Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 149
Inne artykuły
Piękne trójmiejskie plaże
09
cze
Mówiąc o Trójmieście mamy na myśli trzy przepiękne, położone niedaleko siebie miasta, stanowiące ze sobą świetnie skomunikowaną aglomeracje. Oczywiście mowa tu o Gdyni, Sopocie oraz Gdańsku.
czytaj
Bezpieczne wakacje, czyli zalety ubezpieczenia turystycznego
31
maj
Planując zagraniczny wyjazd w celach turystycznych wiele osób skupia się przede wszystkim na atrakcjach, jakie czekają je podczas wakacji. Oczywiście nie ma w tym nic złego, jednak warto zadbać, aby pobyt w obcym kraju był bezpieczny.
czytaj
Elafonisi - plaża z różowym piaskiem
30
maj
Kreta co roku bije rekordy popularności wśród turystów. Jest najchętniej odwiedzaną grecką wyspą. Doskonałe zaplecze turystyczne, gwarantowana pogoda i cudowne plaże przyciągają jak magnes. Niewątpliwą atrakcją jest Elafonisi.
czytaj

Opinie o Skuście się smakiem Darłowa Dodaj komentarz

Sam Sam
#1
Sam Sam
1 miesiąc temu
2 lata temu byłem w pobliskich Dąbkach i zasuwałem kilka kilometrów po plaży do Darłówka w tą i spowrotem. Każdemu polecam taki kilkugodzinny peeling stóp, a przy okazji zwiedzenie uroczego Darłowa.
Odpowiadasz do