Skuście się smakiem Darłowa

Wybrzeże Morza Bałtyckiego to jedno z najpiękniejszych miejsc Polski. Ciągnące się przez setki kilometrów szerokie i piaszczyste plaże w okresie letnim wypełnione są po brzegi, a chłodny Bałtyk stanowi doskonałe orzeźwienie w upalne dni. W ostatnich latach liczba kurortów uległa ogromnemu powiększeniu, a każde z nich stara się przyciągnąć jak najwięcej turystów, którzy stoją przed dużym i trudnym wyborem letniska. Aby ułatwić wybór, zabierzemy was na wycieczkę po jednym z najpiękniejszych miast na Pomorzu.

Darłowo

Darłowo to niewielkie miasto, położone bezpośrednio nad plażami bałtyckimi. Miejscowość regularnie jest odwiedzana przez turystów za sprawą uroków nadmorskich kurortów i położeniu w pobliżu dwóch jezior. Mało jednak kto wie, że Darłowo jest miastem o niezwykle bogatej historii i tradycji.

Królewskie Miasto przyciąga turystów przede wszystkim piaszczystymi plażami, których łączna długość w pobliżu wynosi około 5 km. Mniej więcej przez ich środek przebiega rzeka Wieprz, która wpływa do Bałtyku, dzieląc plażę na wschodnią i zachodnią. Po stronie wschodniej plaże zostały osłonięte przez kamienny falochron wyspowy, w rezultacie czego tworzą się malownicze „laguny”. Bałtyk spełnia oczekiwania przyjezdnych. Stanowi doskonałą ochłodę dla tych preferujących spokojniejszy wypoczynek, jak i również raj dla miłośników sportów wodnych. Dzięki falochronowi płytka woda zdecydowanie szybciej się nagrzewa, dzięki czemu dzieci będą miały wspaniałą atrakcję. Darłowo ma też coś dla tych, którzy preferują spokojny wypoczynek z dala od głośnych plażowiczów. W tym celu warto wybrać się na spacer wzdłuż plaży do Jeziora Kopań.

Darłowo często bywa nazywane Królewskim Miastem za sprawą licznych zabytków. Podczas spaceru po ulicach, warto rzucić okiem na Kościół Mariacki, nad którym góruje ponad 60-metrowa wieża. Na odrestaurowanym i pięknie prezentującym się rynku przyjezdni chętnie robią sobie zdjęcia pamiątkowe na tle pomnika rybaka. Szczególną uwagę turystów przykuwa Galeria Ryb Morza Bałtyckiego. Niepowtarzalną perłą Darłowa, a zarazem jego największym zabytkiem, jest Zamek Książąt Pomorskich, w którym na świat przyszedł król Eryk Pomorski. To jedyny w Polsce nadmorski zamek gotycki wybudowany na planie kwadratu.

Darłowo to wspaniałe miejsce na wypoczynek. Komfortowemu pobytowi sprzyja bogata oferta noclegowa [więcej: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,darlowo,0.html], która nieustannie się powiększa, aby sprostać oczekiwaniom wzrastającej liczbie turystów. Domki letniskowe, pensjonaty, wille wczasowe, a także luksusowe hotele kuszą turystów swoimi ofertami. A czy was skusił smak Darłowa?

Artykuł dodano:

Dodany przez:
Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 241
Inne artykuły
Tajlandia - z biurem podróży czy samemu? Porady dla turystów
21
lip
Samodzielne podróże do orientalnych krajów mają swoich zwolenników i przeciwników. Każdy wyjazd wiąże się z ryzykiem. Istnieją jednak kraje wyjątkowo przyjazne tym, którzy decydują się na samotną ekspedycję. Jednym z tych miejsc jest Tajlandia.
czytaj
SPA nad morzem - Gdzie się wybrać?
15
lip
Lato to pora roku, na którą czeka się z utęsknieniem. Idealny sposób spędzania czasu, zwłaszcza w tym okresie, to morskie kąpiele i odpoczynek na łonie natury. Coraz chętniej łączymy aktywność z czasem na relaks. Nadmorskie miejscowości w pełni umożliwiają takie korzystanie z wolnego czasu. Planując wakacje nad morzem warto sprawdzić ofertę hoteli, znajdujących się w dogodnej lokalizacji i bliskim sąsiedztwie plaży.
czytaj
Języki w podróży - czy trzeba je znać?
11
lip
Zwiedzanie świata stało się dużo bardziej dostępne niż jeszcze kilkanaście lat temu, a wszystko dzięki temu, że bilety lotnicze kosztują naprawdę niewiele. Bariery językowe są jednak jednym z tych powodów, które skutecznie tłumią chęć poznawania świata wśród osób nie potrafiących posługiwać się obcą mową. Jej znajomość w choćby podstawowym stopniu to znaczne ułatwienie w każdej podróży. Jednak czy na pewno jest niezbędna do tego, by zwiedzać świat bez stresu?
czytaj

Opinie o Skuście się smakiem Darłowa Dodaj komentarz

Sam Sam
#1
Sam Sam
2 miesiące temu
2 lata temu byłem w pobliskich Dąbkach i zasuwałem kilka kilometrów po plaży do Darłówka w tą i spowrotem. Każdemu polecam taki kilkugodzinny peeling stóp, a przy okazji zwiedzenie uroczego Darłowa.
Odpowiadasz do