Bezpieczne wakacje, czyli zalety ubezpieczenia turystycznego

Planując zagraniczny wyjazd w celach turystycznych wiele osób skupia się przede wszystkim na atrakcjach, jakie czekają je podczas wakacji. Oczywiście nie ma w tym nic złego, jednak warto zadbać, aby pobyt w obcym kraju był bezpieczny.

Wakacje

Choroba czy nieszczęśliwy wypadek mogą skutecznie zepsuć cały wyjazd, a brak ubezpieczenia turystycznego nierzadko wpływa na zwiększenie kosztów leczenia. Biura podróży oferujące wycieczki zagraniczne mają ustawowy obowiązek ubezpieczenia uczestników wyjazdu w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia. Bardzo często jednak firmy zajmujące się organizacją wycieczek w celu obniżenia ich ceny wybierają najtańsze polisy, które są za niskie w stosunku do realnych kosztów związanych z nieszczęśliwymi wypadkami bądź chorobą podczas zagranicznego urlopu. Osoby korzystające z usług biura podróży powinny więc szczegółowo zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Jeśli jego suma jest niska, a zakres ograniczony, warto zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie.

Pomoc medyczna

Nagła choroba czy złamanie nogi może przytrafić się wszędzie, także podczas zagranicznych wakacji. Turyści posiadający wykupione ubezpieczenie w takiej sytuacji mogą skorzystać z gwarantowanej pomocy, do której należy opłata pobytu w placówce medycznej, zorganizowanie transportu do kraju, a także pokrycie kosztów leczenia. Warto przy tym wspomnieć, że o ile posiadacze karty EKUZ mogą skorzystać tylko z opieki publicznej, o tyle klienci firm ubezpieczeniowych mają prawo do leczenia się w dowolnej placówce medycznej. W razie konieczności kontynuowania leczenia w Polsce, ubezpieczyciel opłaci również bezpieczny transport chorego do kraju.

Dodatkowe korzyści

Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnej oferty ubezpieczeniowej należy dokładnie zapoznać się z przysługującymi na mocy umowy przywilejami. Niektóre z nich gwarantują opiekę nad nieletnimi dziećmi w sytuacji gdy zachorował ich jedyny opiekun; kierowcę, który odwiezie rodzinę chorego do domu albo będzie kontynuował podróż, czy sfinansowanie przyjazdu i pobytu osoby towarzyszącej pacjentowi. Osoby słabo znające język kraju, do którego się wybierają, albo nie potrafiące porozumiewać się po angielsku mogą też skorzystać z pomocy tłumacza, która bywa nieodzowna w przypadku poważnej choroby, zgubienia dokumentów albo wypadku komunikacyjnego.

Jak wybrać?

Podczas poszukiwania najlepszej polisy ubezpieczenia turystycznego należy przede wszystkim wziąć pod uwagę jej zakres. Wstępnej selekcji można dokonać korzystając z wygodnych porównywarek internetowych, jak np. Amoney. Kolejny krok to szczegółowe zapoznanie się z warunkami umowy oraz sytuacjami, w jakich będzie przysługiwała pomoc ubezpieczyciela. Podjęcie ostatecznej decyzji w dużej mierze zależne jest od miejsca wyjazdu, a także indywidualnych oczekiwań i potrzeb klienta. Niektórym zależeć będzie na assistance, innym na ubezpieczeniu sprzętu sportowego i bagażu, a jeszcze innym - na zwrocie kosztów w razie rezygnacji z wycieczki.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 330
Inne artykuły
Tajlandia - z biurem podróży czy samemu? Porady dla turystów
21
lip
Samodzielne podróże do orientalnych krajów mają swoich zwolenników i przeciwników. Każdy wyjazd wiąże się z ryzykiem. Istnieją jednak kraje wyjątkowo przyjazne tym, którzy decydują się na samotną ekspedycję. Jednym z tych miejsc jest Tajlandia.
czytaj
SPA nad morzem - Gdzie się wybrać?
15
lip
Lato to pora roku, na którą czeka się z utęsknieniem. Idealny sposób spędzania czasu, zwłaszcza w tym okresie, to morskie kąpiele i odpoczynek na łonie natury. Coraz chętniej łączymy aktywność z czasem na relaks. Nadmorskie miejscowości w pełni umożliwiają takie korzystanie z wolnego czasu. Planując wakacje nad morzem warto sprawdzić ofertę hoteli, znajdujących się w dogodnej lokalizacji i bliskim sąsiedztwie plaży.
czytaj
Języki w podróży - czy trzeba je znać?
11
lip
Zwiedzanie świata stało się dużo bardziej dostępne niż jeszcze kilkanaście lat temu, a wszystko dzięki temu, że bilety lotnicze kosztują naprawdę niewiele. Bariery językowe są jednak jednym z tych powodów, które skutecznie tłumią chęć poznawania świata wśród osób nie potrafiących posługiwać się obcą mową. Jej znajomość w choćby podstawowym stopniu to znaczne ułatwienie w każdej podróży. Jednak czy na pewno jest niezbędna do tego, by zwiedzać świat bez stresu?
czytaj

Opinie o Bezpieczne wakacje, czyli zalety ubezpieczenia turystycznego Dodaj komentarz

Krystian W.
#1
Krystian W.
2 miesiące temu
Z jakich firm bierzecie najczęściej ubezpieczenia? by ja z żoną, to różnie, gdzie taniej. Raz z Allians, raz z Aviva, itp.
Ciekawe jak to wychodzi cenowo z tą Amoney, ktoś korzystał??
Odpowiadasz do