Bezpieczne wakacje, czyli zalety ubezpieczenia turystycznego

Planując zagraniczny wyjazd w celach turystycznych wiele osób skupia się przede wszystkim na atrakcjach, jakie czekają je podczas wakacji. Oczywiście nie ma w tym nic złego, jednak warto zadbać, aby pobyt w obcym kraju był bezpieczny.

Wakacje

Choroba czy nieszczęśliwy wypadek mogą skutecznie zepsuć cały wyjazd, a brak ubezpieczenia turystycznego nierzadko wpływa na zwiększenie kosztów leczenia. Biura podróży oferujące wycieczki zagraniczne mają ustawowy obowiązek ubezpieczenia uczestników wyjazdu w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia. Bardzo często jednak firmy zajmujące się organizacją wycieczek w celu obniżenia ich ceny wybierają najtańsze polisy, które są za niskie w stosunku do realnych kosztów związanych z nieszczęśliwymi wypadkami bądź chorobą podczas zagranicznego urlopu. Osoby korzystające z usług biura podróży powinny więc szczegółowo zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Jeśli jego suma jest niska, a zakres ograniczony, warto zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie.

Pomoc medyczna

Nagła choroba czy złamanie nogi może przytrafić się wszędzie, także podczas zagranicznych wakacji. Turyści posiadający wykupione ubezpieczenie w takiej sytuacji mogą skorzystać z gwarantowanej pomocy, do której należy opłata pobytu w placówce medycznej, zorganizowanie transportu do kraju, a także pokrycie kosztów leczenia. Warto przy tym wspomnieć, że o ile posiadacze karty EKUZ mogą skorzystać tylko z opieki publicznej, o tyle klienci firm ubezpieczeniowych mają prawo do leczenia się w dowolnej placówce medycznej. W razie konieczności kontynuowania leczenia w Polsce, ubezpieczyciel opłaci również bezpieczny transport chorego do kraju.

Dodatkowe korzyści

Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnej oferty ubezpieczeniowej należy dokładnie zapoznać się z przysługującymi na mocy umowy przywilejami. Niektóre z nich gwarantują opiekę nad nieletnimi dziećmi w sytuacji gdy zachorował ich jedyny opiekun; kierowcę, który odwiezie rodzinę chorego do domu albo będzie kontynuował podróż, czy sfinansowanie przyjazdu i pobytu osoby towarzyszącej pacjentowi. Osoby słabo znające język kraju, do którego się wybierają, albo nie potrafiące porozumiewać się po angielsku mogą też skorzystać z pomocy tłumacza, która bywa nieodzowna w przypadku poważnej choroby, zgubienia dokumentów albo wypadku komunikacyjnego.

Jak wybrać?

Podczas poszukiwania najlepszej polisy ubezpieczenia turystycznego należy przede wszystkim wziąć pod uwagę jej zakres. Wstępnej selekcji można dokonać korzystając z wygodnych porównywarek internetowych, jak np. Amoney. Kolejny krok to szczegółowe zapoznanie się z warunkami umowy oraz sytuacjami, w jakich będzie przysługiwała pomoc ubezpieczyciela. Podjęcie ostatecznej decyzji w dużej mierze zależne jest od miejsca wyjazdu, a także indywidualnych oczekiwań i potrzeb klienta. Niektórym zależeć będzie na assistance, innym na ubezpieczeniu sprzętu sportowego i bagażu, a jeszcze innym - na zwrocie kosztów w razie rezygnacji z wycieczki.

Artykuł dodano:

Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 146
Inne artykuły
Piękne trójmiejskie plaże
09
cze
Mówiąc o Trójmieście mamy na myśli trzy przepiękne, położone niedaleko siebie miasta, stanowiące ze sobą świetnie skomunikowaną aglomeracje. Oczywiście mowa tu o Gdyni, Sopocie oraz Gdańsku.
czytaj
Elafonisi - plaża z różowym piaskiem
30
maj
Kreta co roku bije rekordy popularności wśród turystów. Jest najchętniej odwiedzaną grecką wyspą. Doskonałe zaplecze turystyczne, gwarantowana pogoda i cudowne plaże przyciągają jak magnes. Niewątpliwą atrakcją jest Elafonisi.
czytaj
Tandemowy skok ze spadochronem - sprawdź swoją odwagę
18
maj
Jesteś osobą, która lubi spędzać swój czas niekonwencjonalnie? Masz ochotę na odrobinę szaleństwa? W takim przypadku pomyśl o skoku spadochronowym w tandemie! Dzięki niemu możesz spełnić swoje marzenia o skoczeniu ze spadochronem, ale bez potrzeby korzystania z drogich i czasochłonnych szkoleń. Co więcej, za taką rozrywkę wcale nie zapłacisz wiele!
czytaj

Opinie o Bezpieczne wakacje, czyli zalety ubezpieczenia turystycznego Dodaj komentarz

Krystian W.
#1
Krystian W.
2 tygodnie temu
Z jakich firm bierzecie najczęściej ubezpieczenia? by ja z żoną, to różnie, gdzie taniej. Raz z Allians, raz z Aviva, itp.
Ciekawe jak to wychodzi cenowo z tą Amoney, ktoś korzystał??
Odpowiadasz do